Ko vyrams reikia išmokti apie sutikimą seksui?

 
Abipusis sutikimas seksui yra tema, kuria dažnai kalbama tarp moterų, greičiausiai dėl klaidingo įsitikinimo, kad tik moterys yra seksualiai išnaudojamos ir tik potencialių aukų atsakomybė yra seksualinių nesusipratimų vengimas. Tačiau abu šie teiginiai yra klaidingi, todėl tai yra svarbi tema ne tik moterims, bet ir vyrams.

Sutikimas yra neatsiejama gero sekso dalis. Deja, mūsų kultūra menkina sutikimo svarbą. Tūkstantmečiai lyčių nelygybės visuomenėje suformavo tokią nuomonę, todėl seksas dažnai matomas kaip kova dėl valdžios. Turime pakeisti savo požiūrį į seksualumą, nes visiems tai bus tik į naudą, be to, tai gali sumažinti seksualinių nusikaltimų skaičių, kurie padaromi vyrų.

Spaudimas jau yra seksualinis užpuolimas

Deja, daugybė vyrų mano, jog garbinga priversti moterį su juo pasimylėti. Tačiau, jei moteris su vyru pasimylėti sutinka tik todėl, kad jis pasakė arba padarė kažką tokio, kas reiškia, jog „ne“ atsakymas nebus priimtas, tai yra užpuolimas. Pavyzdžiui, vyras uždeda ranką moteriai ant kojos, ji ją patraukia, bet po to vyras uždeda savo ranką atgal. Vyrai tiesiog taip elgiasi, tačiau vyrai taip pat būna žodiškai prievartaujami seksui.

Normalu sekso nenorėti

Pasak vyriškos lyties rolės, vyrai turi visada norėti mylėtis, todėl daugelis vyrų vaidina, jog permiegotų su bet kuo vien tam, kad gautų sekso. Tačiau vyrai irgi turi jausmus, mintis ir skirtingus skonius, visai kaip moterys. Kartais esate pavargęs, liūdnas ar piktas ir sekso nesinori. Kartais manote, jog būtų įdomu pasikalbėti ir sužinoti apie merginą daugiau, o ne pulti su ja į lovą. Ne visos jus jaudina ir ne visi sekso pasiūlymai atrodo viliojantys. Todėl vyrai turėtų jaustis patogiai atsisakydami mylėtis, jei nejaučia susidomėjimo, o partnerės turi tai gerbti.

Niekas niekam sekso neskolingas

Visuomenė per dažnai į seksą žiūri kaip į transakciją ir moko vyrus, kad, jei jis myli, suteikia finansinį stabilumą ir įsipareigoją, partnerė skolinga jam seksą. Tačiau, svarbu nežiūrėti į seksą kaip į daiktą, kuris yra paskolintas ir reikia jį grąžinti. Jūs nesate skolingas partneriui ir partneris nėra skolingas jums. Būkite sąmoningas apie sekso vaidmenį santykiuose. Jei partneris mano, jog esate skolingas jam seksą kaip kokią transakciją, iš naujo įvertinkite santykius. Toks seksas gali būti žeminantis, ypač todėl, jog tai dažnai nebūna pasakoma, nenustatomos ribos ir neišsakomi lūkesčiai, bei dažnai nebūna ir abipusio sutikimo.

Sutikimas niekada neturi būti numanomas

Net žmonės suprantantys sutikimo apibrėžimą kartais mano, kad jei žmogus palaiko su jumis santykius, jau pradėjo mylėtis su jumis, mylėjosi su jumis anksčiau ar davė atitinkamus signalus seksui, reiškia, jis davė sutikimą. Tačiau sutikimas niekada neturi būti numanomas. Niekada negalite būti tikras ar žmogus sutinka, jei aiškiai nebuvo pasakyta „taip“. Nėra blogai klausti sutikimo dėl sekso ir jo metu dėl tam tikrų dalykų. Su mylimuoju reikia komunikuoti.

Jei jūsų ar partneris manote, jog kalbėjimas sekso metu netinkamas, pamėginkite tai daryti seksualiai. Paieškokite informacijos internete ir paskaitykite ką sekso edukatoriai ir blogeriai kalba apie aiškų sutikimą seksui miegamajame ir už jo ribų.

Nepakanka nepasakyto „ne“ 

Nepasakytas „ne“ dar nereiškia, jog sutikimas duotas. Kiti „ne“signalai gali būti tyla, ramybė, įsitempęs kūnas ir aiškus nepatogumas, bei, jei žmogus apsvaigęs nuo kokių nors medžiagų, o svarbiausia - „taip“ signalų nebuvimas. 

Bežodę komunikaciją kartais sunku interpretuoti ir tai dažnai baigiasi nesusipratimais. Štai kodėl reikia klausti. „Ar tau gera?“ „Ką norėtum, kad daryčiau?“ „Ar norėtum, kad aš...?“ „Ar norėtum neskubėti?“ „Ar nori sustoti?“

Partneris į seksą turi reaguoti panašiai kaip į pasiūlymą desertui – džiugiai, su entuziazmu, ar bent pritariamai. Bet kas mažiau nei tai reiškia nesutikimą.

Sutikimas ne tik seksui

Sutikimas yra bet kokio veiksmo tarp žmonių dalis darbe, mokykloje, baruose. Sakykime, paprašote kolegos asmeninio telefono numerio ir nepriimate „ne“ kaip atsakymo. Ką manote?

Deja, mūsų kultūroje paplitę sutikimo pažeidimai tarp vyrų ir jiems gali būti sunku išmokti gerbti kitų sutikimą, kai jų pačių sutikimas nėra gerbiamas. Vyrų draugų grupės dažnai vienas kitą spaudžią daryti kažką nemalonaus vien dėl to, kad smagu. Tai prastas būdas socializuotis, nes tai nuvertina sutikimo svarbą, o kai draugai vienas kitą įskaudina, vyrai dažnai bijo apie tai prasitarti.

Vyrai turi galią išvengti seksualinių nusikaltimų

Daugybė vyrų tampa seksualinio pažeminimo, užpuolimo ar netinkamo seksualinio elgesio liudininkais ir nieko nesako vien todėl, jog tada nepritampa. Didžioji dauguma vyrų yra pasielgę netinkamai draugų kompanijoje arba nesulaikė draugų nuo tokio elgesio. Suaugę vyrai mėgina pamiršti tokį elgesį. Taip pat lieka pasyvūs, kai pamato tokį elgesį arba išgirsta apie jį kalbantis, o tada nauja vyrų karta daro tas pačias klaidas.

Jei vyrai prabiltų ir imtų mokyti berniukus apie abipusį sutikimą, jie gali nutraukti šį ratą. Vyrai kaip grupė turėtų prisiimti didesnę atsakomybę nutraukiant seksualinę prievartą tyrinėdami save ir mokydami savo vaikus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras