Kodėl nerimas trukdo susijaudinti ir ką galima dėl to padaryti?

susipykusi-pora-556788eadaef9.jpg
 
Ar pažįstamas jausmas: kai tik bandote masturbuotis, į galvą ima plūsti įvairios mintys. Mintys apie žmones jūsų gyvenime, kurie jūsų tikrai neužveda ir apie juos tikrai nenorite galvoti save liesdama. Dėl to žmonės dažnai ima jausti gėdą masturbuojantis. Taip pat negalite nustoti mąstyti apie viską ką padaryti privalote. Tai nerimas ir jis trukdo jums mėgautis normaliu ir sveiku būdu išreikšti meilę sau. Kai pasižymite nerimu, nerimas tampa kasdiene gyvenimo rutina, tačiau su tuo gyventi galima.

Ar toks nerimas dažnas?

Nerimas, susijęs su masturbacija, yra labai dažnas ir ne tik tiems, kurie turi nerimo sutrikimą. Tiesą pasakius, toks nerimas labai panašus į nerimą, kylantį bet kokioje situacijoje – kankinančios mintys, išsiblaškymas, padidėjęs širdies ritmas, diskomfortas, stresas, panika. Ir tai yra labai dažna. Tai daro didelę įtaką tam kaip žmonės užmezga seksualinį ryšį su savimi ir kitais, bet tai nėra neįveikiama.

Mūsų kūnai siunčia mums malonumo pojūtį vykstant seksualinei stimuliacijai, tačiau, jei jūsų dėmesys kitur (pavyzdžiui, galvojate apie tai kokius darbus teks atlikti rytoj), negalėsite gauti šios malonumo informacijos paprastai. Nerimas gali neleisti mėgautis šia akimirka, sukurdamas didelę kliūtį seksualinio malonumo patyrimui.

Logiška, kad nerimas gali kelti nerimą tokiu svarbiu metu, ypač tam, kuris nerimą jaučia nuolat. Taip yra todėl, kad nerimas gali pasiekti piktą tada, kai nesate išsiblaškęs ir esate vienas su savo mintimis lovoje prieš miegą, ar intymioje akimirkoje su partneriu.

Tačiau tai patirti gali ne tik tie, kurie turi nerimo sutrikimą ir to priežastys gali būti įvairios: viena iš jų yra kaltės jausmas ar gėda, kurią daugelis jaučiame dėl masturbacijos ir sekso dar nuo jaunų dienų. Tai atrodo blogai, nemoraliai. Dar viena priežastis, dėl kurios žmonės jaučia nerimą masturbuojantis yra ta, jog turime nerealistiškas idėjas apie kūno seksualumą ir seksualinio malonumo nusipelnymą. Jei jūsų ir jūsų kūno santykiai sudėtingi, tai taip pat gali sukelti nerimą sekso metu.

Labai svarbu nepamiršti, kad sekso metu galvoti apie kitus dalykus yra visiškai normalu, nepaisant to ar mylitės su partneriu ar su savimi, nes mūsų smegenys yra sudėtingos mašinos, kurios dažnai atlieka daugiau nei vieną užduotį tuo pačiu metu. Tai gali sukelti jausmą, kad esate labai užsivedęs ir susijaudinęs, tačiau tuo pačiu metu galvojate apie su tuo nesusijusius dalykus. Tačiau tai nereiškia, kad ką nors darote ne taip.

Kaip su tuo kovoti?

Tam, kad tinkamai susidorotumėte su pašalinėmis mintimis, gali padėti sąmoningumo praktikos. Atpažindami, kad tos mintys yra, tačiau šiam momentui nereikalingos, imkite mąstyti apie šiuo metu jaučiamą malonumą. Nors iš pradžių gali atrodyti sudėtinga, tuo užsiimdami dažniau ir ne tik miegamajame, pajusite progresą.

Kai sąmoningiau suprantame savo nerimastingas mintis kasdieniame gyvenime, mes sustipriname sąmonės sugebėjimą susitelkti į vieną dalyką. Tam, kad šios strategijos veiktų miegamajame, turime stiprinti šį įgūdį kitose vietose, kad imtumėme tobulėti ir priprastume.

Žmonės dažnai mano, kad sąmoningumo praktikos vers mąstyti apie viską kas gąsdiną ar yra blogai, bet iš tikrųjų čia svarbiausia susitelkimas į vieną dalyką ir nesiblaškymas, bei buvimas momente.

Taip pat padėti gali meditacija ir kvėpavimas, nes kvėpuodami turime rasti ryšį su savimi ir susitelkti į dabartį. Galite paprasčiausiai suskaičiuoti savo įkvėpimus nuo vieno iki dešimties, bei nepamirškite, jog internete pilna aplikacijų, kurios padės tinkamai medituoti bei kvėpuoti.

Rekomenduojame medituoti ar užsiimti kvėpavimo pratimais po 2-3 minutes kasdien ir stebėti kaip tai jus veikia. Nepamirškite, jog tokia praktika neturi būti tuščia galva, čia svarbiausia pastebėti savo mintis, o tai padės geriau pažinti save. Tokie paprasti pratimai gali padėti sugrįžti į savo kūną ir būti dabartyje ir lengviau susitelkti į malonumą.

Be viso to, gera mintis kreiptis į gydytoją ir pasikalbėti apie nerimą masturbacijos metu, jei tai tampa problema. Tai gali rodyti moterų seksualinio susijaudinimo problemas, seksualinių fantazijų nebuvimą, iniciacijos seksui nebuvimą ir nesusidomėjimą seksu apskritai.

Nerimas masturbacijos metu yra dažnas ir tikrai įveikiamas. Nors nerimas visada liks jūsų gyvenimo dalimi, turėtumėte geriau jaustis žinodami, kad yra būdų su tuo susidoroti ir neleisti jam valdyti jūsų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras