Kodėl ryto nepradėjus ne su kavos puodeliu, o...nuo sekso?

maza-rytinis-seksas.jpg
 
Rytinis seksas – terminas, susijęs ne vien su paros metu, kuriuo užsiiminėjama meilės žaidimais (juk apie popietinį ar naktinį seksą kažkodėl atskirai nekalbama). Ankstyvas sekas žada ne tik momentinį pasitenkinimą, bet ir naudą, juntamą visą dieną. Apie pastarąją bei rytinį seksą iš lyčių perspektyvos šiame straipsnyje ir pakalbėsime.

Vyrai ir moterys rytinį seksą vertina nevienodai


Tikriausiai visi žinote šmaikštų posakį, jog ne viskas, kas ryte pakyla, yra saulė. Rytinė vyrų erekcija – natūralus, biologijos diktuojamas procesas. Nakties metu suaktyvėja vyriškojo hormono testosterono gamyba bei spartėja kraujo apytaką į lytinius organus. Rezultatas – pasiruošęs „draugužis“, išdykėliškai kviečiantis partnerę pasinerti į meilės žaidimą. Tad, jei išlipote iš lovos ne ta koja, neskubėkite savo mylimojo kaltinti dėl geidulingų sapnų: pastarasis tėra savo biologijos vergas, o nepadorios mintys ateina vėliau, supratus, jog ir partnerė yra nieko prieš „rytinuką“.


Moterų ir rytinio sekso santykis yra kiek kitoks. Naktį organizmas ilsisi, tad, pastarosioms nubudus, pirmosios mintys  retai būna apie seksą (nebent žadintuvas nutraukė intriguojantį sapną pačiame įkarštyje ar sujaudino besiliečiantis mylimojo kūnas). Negana to, dalį moterų nuo ankstyvo sekso atbaido mintis apie savo neva nepatrauklią išvaizdą arba nemalonų burnos kvapą. Kitos taip brangina kiekvieną papildomą miego minutę ar turi atlikti aibę grožio procedūrų, jog seksas tiesiog netelpa į dienotvarkę.  Vyrams reikia suprasti, jog moteris, vos tik pramerkusi akis, fiziologiškai nėra pasiruošusi santykiauti – šią reikia sujaudinti. Ir, aišku, įtikinti, jog ji, nuo miego užtinusiomis akimis ir susivėlusiais plaukais, yra pati seksualiausia ir geidžiamiausia.

Rytinio sekso atgarsiai išlieka visą dieną


Stiprus argumentas, skatinantis dieną pradėti nuo aistringo sekso – mokslininkų atlikti tyrimai, kurių rezultatai byloja apie pastarojo naudą fizinei bei psichologinei savijautai. Rytinis seksas susijęs su natūraliu imunoglobulino A lygio, reikšmingo organizmo kovoje su infekcijomis, padidėjimu bei didesniu emociniu atsparumu dienos bėgyje laukiančioms stresinėms situacijoms (mokslininkai teigia, jog toks „antistresinis“ poveikis išlieka  net iki 7 dienų!). 

Mylėtis ryte verta dar ir dėl to, nes:

 

  • nereikės graužtis, kad eilinį kartą patingėjai atlikti rytinę mankštą. „Seansas“ sekso sunaikina tiek pat kalorijų, kiek jų būtų sueikvota pusę valandos bėgiojant.
  • neteks ieškoti būdų, kaip išbaidyti miego likučius. Puodelis rytinės kavos tonizuoja, tačiau reikia nepamiršti, jog nuomonė apie šio gėrimo įtaką žmogaus sveikatai yra nevienareikšmiška. Maža to, kai kurie kavą vartoja tokiais dideliais kiekiais, jog žvalinančio šios poveikio paprasčiausiai nebejaučia. Tuo tarpu seksas neabejotinai išblaškys tingulį ir suteiks energijos naujai dienai.
  • visą dieną šypsosiesi tik dėl tau žinomos priežasties. Tai – argumentas, itin aktualus moterims. Ar ne nuostabus jausmas, kai tu skrajoji tarsi ant debesų, o visi nesėkmingai bando atspėti tavo ypatingo žavesio bei geros nuotaikos priežastį?

Dieną iš dienos pradėti rytiniu seksu gali tik žmonės, turintys didesnį libido nei įprasta. Net ir kas rytą būnanti erekcija nereiškia, jog vyras nori sekso: neužtenka fizinės parengties, būtinas ir emocinis nusiteikimas. Tačiau retkarčiais paįvairinti savo dienotvarkę ir rytą pradėti seksu iš tiesų verta. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras