Kodėl vyrai rizikuoja savo darbu, kad nusipirktų sekso?

 
Naujas tyrimas atskleidė, kad vyrai lankosi pas prostitutes dėl daugybės priežasčių, kurių dauguma priklauso nuo juos supančios kultūros.

Visuomenės pakantumas prostitutėms skatina vyrus jų ieškoti ir naudotis siūlomomis paslaugomis. Kai kuriems vyrams rizika suteikia papildomo žavesio.

“Viena iš priežasčių, kodėl vyrai naudojasi prostitučių paslaugomis, yra ta, kad tai jiems atrodo smagu ir rizikinga. O tai, kad ši veikla yra nelegali, daro ją dar labiau jaudinančia”, - sakė Martin Monto, prostituciją tyrinėjantis sociologas iš Portlando universiteto.

Vyrus, kurie naudojasi prostitučių paslaugomis, tirti nėra lengva, atsižvelgiant į slaptą ir dažnai nelegalų jų seksualinių įpročių pobūdį.

Paprastai mokslininkai sutelkia dėmesį į prostitucijos paslaugas teikiančią pusę, apklausia dirbančias merginas ir bando suprasti, kaip moterys yra įtraukiamos į šį verslą.

Šie tipiniai tyrimai atskleidžia, kad tik maždaug 1 proc. vyrų naudojosi prostitučių paslaugomis pastaraisiais metais. Remiantis rezultatais, maždaug 16 proc. vyrų yra bent kartą gyvenime naudojęsi prostitučių paslaugomis.

Dėl nepakankamai gautų atsakymų, nes vyrai nenoriai prisipažįsta turėję su prostitucija susijusios veiklos, kiti mokslininkai, siekdami ekstrapiliuoti skaičius, kaip dažnai vyrai naudojasi prostitučių paslaugomis, pasinaudojo suėmimų statistika. Šie tyrimai parodo, kad nuo 2 iki 4 proc. vyrų praėjusiais metais lankėsi pas prostitutes, sakė šį tyrimą atlikęs specialistas Devon Brewer.

Nors prostitučių klientai sudaro mažą populiacijos dalį, didelio masto tyrimai parodo, kad jie mažai kuo skiriasi nuo kitų vyrų, sakė Monto.

Atsitiktiniai klientai – vyrai, dažniausiai įkliūnantys prisidengusiam policijos pareigūnui – vos vos rečiau būna vedę nei likusi dalis vyrų populiacijos (59.3 proc. prieš 44.2 proc.).

O jei jie yra vedę, tai santuoka veikiausiai yra nenusisekusi. Nenuostabu, pas prostitutes einantys vyrai yra liberalesni sekso atžvilgiu nei tie, kurie to nedaro.

Didesnė tikimybė, kad per savo gyvenimą, pas prostitutes apsilankys kariškis. Taip yra ir dėl galimybių, ir dėl profesinės kultūros, sako Monto.

Slaptasis aptarnavimo servisas savaime yra “militarizuota” subkultūra, sako Monto, galbūt paaiškindamas nepagrįstus pareiškimus, kad agentai samdė prostitutes JAV prezidento B. Obamos vizito į Kolumbiją metu.

“Tai pasitaiko šio tipo profesinėse subkultūrose, kuriose žmonės keliauja toli nuo savo gimtinės. Tai taip pat įtraukia ir vietos ekonomiką, kuri patenkina paslaugomis”, - sakė Monto.

Vyrai, kurie prisipažino turėję dažnesnį kontaktą su prostitutėmis dažniausiai buvo linkę turėti ne vieną seksualinį partnerį, buvo seksualiai aktyvesni, ne tokie laimingi santuokiniame gyvenime, o jų požiūris buvo liberalesnis seksualiniu požiūriu nei tų, kurie sakę naudojęsi prostitučių paslaugomis tik kartą.

Monto teigimu, mėgėjai arba “sekso turistai” – tam tikra dalis vyrų, kurie rašo forumuose atsiliepimus apie merginas pagal iškvietimą – yra linkę matyti naudojimąsi prostitučių paslaugomis kaip gyvenimo būdą ir turi kur kas daugiau sekso partnerių nei retkarčiais prostitutėmis pasinaudojantys vyrai.

Mokslininkas tikina, kad priežastys, kodėl vyrai samdo prostitutes, nėra stebinančios: “Jei aš surinkčiau 30-ies vyrų grupę ir paklausčiau jų dešimties pagrindinių priežasčių, kodėl vyrai lankosi pas prostitutes, jie man atsakytų teisingai”.

Kitaip tariant, motyvai, kuriuos esate girdėję – teisingi. Kai kurie vyrai lankosi pas prostitutes, nes jiems reikia daugiau sekso arba kitokio žmogaus, nei jų reguliari partnerė. Kiti yra vieniši. Dar kiti turi menkus socialinius įgūdžius ir turi problemų paprastai susitikinėdami su moterimis. 

Suaugusiems.lt

Ar esate mokėję už seksualines paslaugas?
 
Komentarai
Naujas komentaras