Lubrikantai

w700c-ez_e31a54b873e0f8d6e4734885afad20c8aec892c08626df05.jpg
 
Lubrikantai – bene vienas svarbiausių akcentų sekso metu. Juk natūralus drėgnumo pojūtis, ypač moterims itin svarbus. Juk vyrai susijaudina greičiau negu moterys, o lytinis aktas prasidėti gali vos ne po pirmojo aistringo bučinio. Moters organizmo struktūra sudėtingesnė, todėl lubrikantai neatsiejama ir aktyvaus seksualinio gyvenimo dalis bei svarbūs sekso prekių naudojimui. Daugeliu atveju jie sustiprina pojūčius, palengvina įsiskverbimą ir suteikia daugiau malonumo.

Net jei susijaudinti pavyksta pakankamai, kai kuriais atvejais lubrikantai būtini. Pavyzdžiui meilės žaidimais užsiimant duše ar analinio sekso metu. Lubrikantų rūšių tiek daug, jog visai nenuostabu, kad gausa gali ne juokais apsukti galvą. Todėl ar žinote, kaip išsirinkti tinkamą lubrikantą? Visų pirma, reikėtų įsidėmėti, jog lubrikantai skirstomi pagal sudėtį bei naudojimo paskirtį.

Populiariausi, žinoma, vandens pagrindo, tinkami naudoti visais atvejais bei su visais sekso žaisliukais ir prezervatyvais. Nesukelia alergijos ar kitų nemalonių pojūčių, itin lengvai nuvalomi, nepaliekantys dėmių. Tiesa, vandens pagrindo lubrikantai greičiau išdžiūsta, todėl prireiks šiek tiek didesnio jo kiekio arba papildomo drėkinimo.

Aliejaus pagrindo, trintį gerinanti priemonė – tai vazelinas, losjonas, masažo (nebent pritaikytas tiek masažui, tiek lytiniam aktui) aliejus. Vienas minusas – ši priemonė negarantuoja saugaus sekso, todėl, kad su prezervatyvais naudoti yra dažniausiai netinkami, taip pat gali sukelti infekcijas. Paprastai, aliejaus pagrindo lubrikantaus geriausia masturbacijos metu naudoti vyrams, ji padės išvengti nutrynimo, o pojūčiai bus žymiai malonesni. Po to aliejaus pagrindo lubrikanto nepamirškite nuplauti muilu ir vandeniu, priešingu atveju ant drabužių ar kitų audinių gali likti dėmių.

Silikoniniai lubrikantai – ilgiausiai išsilaikantys, todėl nepamainomi užsiimant seksu vonioje. Tiesa, juos nuvalysite sunkiau nei vandens pagrindo lubrikantus, todėl nepamirškite muilo ar kitos prausimosi priemonės. Renkantis silikono pagrindo lubrikantą atkreipkite dėmesį, kad jo naudoti ne valia su sekso žaisliukais, pagamintais iš analogiškos medžiagos, nes ne juokais galite pažeisti jų paviršių. Tokiu atveju papildomai naudokite prezervatyvą, o geriausia – rinkitės vandens pagrindo lubrikantą.

Pagal paskirtį lubrikantai gali būti vaginaliniai, analiniai arba oraliniai

Vaginaliniai – universaliausi, dažniausiai bekvapiai ir bespalviai (nors kai kurie gali būti ir su kvapu). Tinkami ir analiniam seksui, tik reikės šiek tiek didesnio jo kiekio.

Analiniai – garantuoja stiprų ir ilgalaikį drėkinimą, todėl dažniausiai pagaminti silikono pagrindu. Žinoma, mėgstantys natūralumą, gali rinktis ir vandens pagrindo lubrikantus, tereikės užtepti didesnį jo kiekį.

Oraliniai – įvairiausių skonių ir kvapų įvairovė. Tinkami naudoti ne tik oralinio, tačiau ir vaginalinio sekso metu.

Naudojant lubrikantą ne tik sukursite natūralų drėgmės pojūtį, tačiau seksualinis gyvenimas taps šimtąkart kokybiškesnis. Pavyzdžiui:

1. Jei mylimąjį motulė gamta apdovanojo itin dideliu pasididžiavimu – lubrikantas palengvins jo partnerės dalią, kuri sekso metu nejaus diskomforto.

2. Tikriausiai pastebėjote, kad mylintis su prezervatyvais, ypač jei lytinis aktas trunka ilgiau, jaučiamas saugumo pojūtis. Lubrikanto dėka nė vienam iš partnerių nereikės daugiau dėl to jaudintis.

3. Lubrikantas užkirs kelią galimoms infekcijoms. Trintis padidina vaginos temperatūrą, todėl ši vieta tampa itin palankia terpe veistis mikrobams.

4. Mažesnė trintis – mažesnė nėštumo rizika. Todėl jei norite išvengti ''siurprizų'' lubrikantas tikrai pravers. Be to, sekso metu suplyšęs prezervatyvas ne juokais sunerimti priverčia abu partnerius, todėl lubrikantas ne tik pagerins sekso kokybę, tačiau padės išvengti bereikalingo streso.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras