Mokslininkai: žmogui seksas nėra būtinas

 
7 komentarai
„Jei neturite partnerio – ne bėda", - tvirtina britų tyrėjai. Jų manymu, žmogus apskritai gali gyventi be sekso ir moksliškai pagrindė savo pareiškimą, rašo thelondonpaper.com.

Paaiškėjo, kad lytinio akto metu žmogaus organizmas perdirba dofamino ir serotonino hormonus, kurie pakelia nuotaiką ir padeda patirti pasitenkinimą. Būtent dėl to seksas ir yra vienas iš geriausių būdų kovojant su depresija ir net savotiškas trankvilizatorius. O orgazmo metu kraujyje perdirbamas visiems gerai žinomas „laimės hormonas“ – endorfinas. 

Britų specialistų tvirtinimu, galima apgauti gamtą ir gauti tą malonumą kitais būdais. Pavyzdžiui, kaip alternatyvą  mokslininkai siūlo dietą, kurios laikantis turėtų padidėti serotonino lygmuo kraujyje. Todėl būtina valgyti inžirą, bananus, šokoladą, riebią žuvį ir gerti pieną. Taip pat šio hormono lygmenį gali pakelti ir saikingas alkoholio kiekis. Tiesa, tik šis dirbtinis stimuliatorius kraujyje išsilaiko neilgai. 

O dofaminas žmogaus organizme perdirbamas valgant bet kokį maistą, net kelis kartus daugiau nei mylintis. Taip pat jo lygmuo gerokai padidėja mėgstantiems vaikščioti po parduotuves. Malonumą sukelia ne įsigytos prekės, o pats pirkimo procesas.

Pasak tyrėjų, endorfino kiekis žmogaus organizme padidėja tuomet, kai juokiamės, sportuojame ar smaguriaujame. 

 
Komentarai (7)
Tomai, labai teisingai viską surašei, pritariu visam, ką parašei. Bet gyvenime būna tokių situacijų, kai ilgą laiką tenka gyventi be viso šito... Tad ieškai, žmogus, alternatyvų, nori ar nenori... :-)
Sekas vienas is didziausiu malonumu kuriuos gali patirti su savo antraja puse! Juk tada bunu taip arti to zmogaus,gali paliest,uzuost jos kvapa,buciuot ir pan... visa tai uzveda ir islaiko aistra santykiuose kuri mano manymu yra butina...Taipkad zmogus be sexo taipat kaip drugelis be sparnu,nes tai vienas nuostabiausiu dalyku kuriuos gali patirt su savo mylimuoju_mylimaja dauk nuostabiu pojuciu
Dofaminas?????
Geekai mergų neranda.... tai ieško alternatyvų
Seksas gerai, bet ne išsidirbinėjimas
tai pirma isrado kontraceptines, kad jas vartojant apgautu moters organizma ir ji negaletu pastpti. tai dbr isras tabletes kad galetu ryt jas ir nereiktu sekso realaus :D ne nu graziai grazu...
geriau myletis, negu storulei lakstanciai po parduotuves :DD
Naujas komentaras