Monotoniško sekso spąstai

nemalonus-seksas.jpg
 
Monotoniškas seksas mūsų visuomenėje pelnė tokią prastą reputaciją, kad daugelis tikriausiai sutiktų: jau geriau – jokio sekso, nei vis tie patys nuobodūs kūno judesiai ir metų metus – ta pati poza.

Rutina sekse – natūralu

Keletas mėgstamiausių pozų ir įprasti prisilietimai – dažnai tik tiek ir tereikia, kad patirtume seksualinį pasitenkinimą. Patikrinta schema veikia nepriekaištingai, tačiau anksčiau ar vėliau vis tiek aplanko abejonės: nejau tai – vienintelis kelias į pasitenkinimą?

Dauguma seksologų patvirtins, kad iš prigimties žmonės nėra linkę ieškoti didesnės sekso įvairovės ir dažniausiai kartoja jiems įprastą sekso scenarijų, nes judesių ir pozų, leidžiančių mums patirti malonumą, kiekis yra ribotas. Kokias būtent pozas bei lytinių santykių scenarijų laikysime įprastomis ir priimtiniausiomis? Tai lemia ne tik anatomija, bet ir mūsų vaikystės patirtis.

Mūsų seksualumą formuoja tėvų švelnumas ir draudimai, pirmieji perskaityti erotiniai apsakymai arba matyti filmai, taip pat pirmoji savo kūno pažinimo patirtis. Suaugę mes pasąmoningai ieškome tų emocijų, kurias patyrėme ankstyvoje vaikystėje, ir visai nesvarbu, ar jos mums kėlė skausmą, ar pasitenkinimą. Sekso sfera – ne išimtis.

Šablonai santykius sulipdo ir... griauna

Galima metų metus mylėtis jums įprastu būdu, patirti fizinę ir emocinę palaimą. Tačiau vienodumas visada neišvengiamai iš paskos atsiveda nuobodulį. Kai partneriai pasirenka strategiją „jokių išsigalvojimų, nieko naujo“, jų santykiai neretai pašlyja. Taip nutinka todėl, kad abu bijo permainų. Rezultate vienodumas per ilgesnį laiką kiekvienam jų sukelia frustraciją, nusivylimą, nerimą ir suvokimą, kad padėtis – beviltiška.

Tuo pačiu rutina sekse – neišvengiamas kiekvienos poros santykių etapas. Po kelerių bendro gyvenimo metų daugelio porų intymusis scenarijus tampa vienodas, tačiau tai dar nereiškia, kad jie jau pasiekė savo santykių kokybės viršūnę. Tiesiog šiuo metu nuslūgsta trauka prie partnerio hormonų lygmenyje, o kartu su tuo mažėja noras eksperimentuoti. Kai kurios poros perėjimą prie šabloninio sekso vertina kaip tragediją. Tačiau tai – natūrali santykių raidos fazė: partneriai išmoko suprasti vienas kitą be žodžių, vienas su kitu jaučiasi komfortiškai, tad kurį laiką išties nesinori jokių naujovių.

Visai kitas klausimas – kiek ilgai jie bus šiame taške. Nes pernelyg ilgai įstrigus seksualinėje rutinoje santykiai pradeda vėsti. Taip gali atsirasti persisotinimas seksu, galiausiai prarandamas susidomėjimas intymiuoju gyvenimu. Štai kodėl svarbu meilės žaidimams įpūsti vis naujų vėjų.

Nauja – tai pražiūrėta sena

Daugeliui žmonių seksualinis malonumas apsiriboja tam tikrų kūno vietų dirginimu. Brandžiuose santykiuose susijaudinimas ir energija turėtų apimti visą kūną, nuo galvos iki kojų. Tik įaudrinus visą kūną mes patiriame ekstazei artimą būseną. Tam, kad pajustume ją dažniau, reikia peržengti komforto zoną ir pabėgti nuo monotonijos. Kaip tai padaryti?

Visų pirma – lavinkite visus penkis savo pojūčius. Pavyzdžiui, lytėjimą: lieskite tas partnerio kūno vietas, kurioms anksčiau dėmesio neskirdavote. Arba keiskite lytėjimo taktiką. Stenkitės geriau pajusti nuo partnerio kūno sklindantį kvapą, užuoskite, kokie jo (jos) kvepalai.

Vien nauji seksualūs apatiniai ar keičiamos pozos trokštamo efekto neduos: kai griebiamės šitų dalykų, keičiame sekso pozą vien tam, kad būtų kitaip, kūnas paprasčiausiai pavargsta. Fizinis artumas – tai ne mankšta. Ekstravagantiškumas, pernelyg dažnas pozų keitimas gali tik pabloginti situaciją. Grąžinkite savo santykiams pasitikėjimą savimi ir partneriu – ir jūsų seksualumas vėl sužydės. Daugelis porų kalba apie savo seksualinius poreikius ir santykių ypatumus vos po keletą kartų per metus. Tačiau ir jausmai, ir seksualiniai pomėgiai kinta, kaip tik todėl partneriams būtinas nuolatinis dialogas.

Vyras – rutininio sekso šalininkas?

Vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad rutininio sekso šalininkėmis dažniausiai tampa moterys. Todėl būtent jos raginamos nuolat ieškoti naujovių. Tačiau iš tikrųjų šis stereotipinis teiginys – netiesa. Kaip tik vyrai kur kas dažniau linkę pasikliauti senais, gerais, laiko patikrintais metodais. Daugelis jų orgazmą painioja su ejakuliacija. Jų pagrindinis troškimas – užvaldyti moterį, todėl jie nesistengia užkariauti vis naujų sekso technikos ir jausmų stimuliavimo aukštumų.

Moteris ieškoti sekso naujovių skatina jų anatominės ypatybės: jų lytiniai organai yra kūno viduje, jų nesimato, todėl moteris turi tyrinėti savo kūną, kad suvoktų, kaip jis veikia. Moterims sunkiau pasiekti orgazmą nei vyrams. Kaip tik todėl joms taip svarbu žaidimas, preliudija, seksualinės fantazijos. Jos labiau linkusios gauti malonumą iš paties sekso proceso, o vyrai orientuoti į rezultatą. Todėl būtent moterys dažniau ieško naujų pojūčių ir potyrių meilės žaidimų metu. Vyrai to imasi dažniau tada, kai
pajunta problemų: nesiklosto santykiai, pasitaikė erekcijos sutrikimų.

Laisvė ir permainos

Erotika semiasi jėgų iš laisvės. Tam, kad taptumėte fizinės meilės ekspertais, reikia liautis kontroliavus aistros proveržius, leisti sau parodyti gaivališką pradą, pajusti nekontroliuojamą aistrą savyje ir partneryje. Kartais mes tam nesiryžtam bijodami pasirodyti kvailai. Galime slėpti savo emocijas ir dėl neigiamos patirties arba tiesiog tingėdami. Beje, net ir tingulys dažniausiai tėra nepasitikėjimo savimi išraiška.

Praturtinti savo seksualinį gyvenimą – reiškia sutikti keisti savo požiūrį į partnerį. Ir nors kai kurios poros tarsi iš prigimties apdovanoti talentu žaisti ir keisti meilės žaidimus, kitiems tenka sąmoningai dėl to pasistengti. Todėl norėdami išvengti bendro gyvenimo monotonijos, vieni pradeda ieškoti naujo partnerio, o kiti atidžiau pažvelgia į savo mylimą žmogų. Jame nuolat galima atrasti ką nors naujo: naujų gestų, balso intonacijų, galima keisti atmosferą – ir nustebsite, kiek daug anksčiau nepastebėdavote. Svarbiausia – išsivaduoti iš savo pačių monotonijos, pajusti save, pažinti savo troškimus.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras