Nekaltybė - didysis vyrų mitas

intro-1544641562.jpg
 
Anatomiškai moters nekaltybe laikoma mergystės plėvė. Ji paprastai įplyšta per pirmą seksualinį kontaktą, taip pat įvedus į makštį keletą pirštų, sekso žaisliuką, retesniais atvejais - sportuojant, jojant. Daugelį metų nekaltybė, t.y. nepažeista mergystės plėvė, turėjo didelę kultūrinę reikšmę įvairiuose pasaulio regionuose. Nemažoje dalyje šalių ji tebėra reikšminga iki šiol.

Iš kur ji atsirado?

Kai moteriškos lyties vaisius auga gimdoje, jo vidiniai reprodukciniai organai vystosi atskirai nuo išorinių lytinių organų. Iš pradžių makštis panaši į virvelę, jungiančią kūną ir gimdą. Tarp penkto ir septinto nėštumo mėnesio jis tampa vis panašesnis į vamzdelį, kuris baigiasi prie išorinės kūno sienelės. Galiausiai sienelė toje vietoje, kur prisitvirtinus būsima makštis, suskyla, atverdama įėjimą į makštį.

Mergystės plėvė - tai audinio, skyrusio vidines genitalijas nuo išorinių joms formuojantis, liekana. Anga šio audinio gabalėlio centre (dabar jau jis - mergystės plėvė) ir yra įeiga į makštį.

Merystės plėvės vystymosi defektai

Pasak mokslininkų, maždaug 0,03 procentai moterų jau gimsta be mergystės plėvės. Tai reiškia, kad tas pats audinio gabalėlis jų makštyje nebuvo pakankamai didelis kad uždengtų įeigą į makštį. Tai visiškai nelaikoma nukrypimu. Kur kas blogiau jei plėvė dengia visą įeigą į makštį, neturi angos. Tai nustatoma dažniausiai merginai subrendus. Jeigu jai laiku neprasideda mėnesinės, mergina kreipiasi į gydytoją. Tada ir paaiškėja, kad jos gimda ir kiaušidės vystosi normaliai, tačiau menstruacijų kraujas negali ištekėti, kadangi mergystės plėvė uždengusi natūralius takus. Tokiais atvejais tenka šalinti įgimtą defektą atliekant nedidelę operaciją - ji tetrunka keletą minučių, yra visiškai saugi, o atlikus operaciją moteriški organai paprastai ima funkcionuoti įprastai.

Mergystės plėvę turi ne tik žmonės, bet ir daugelis kitų žinduolių - lamos, jūrų kiaulytės, lamantinai, banginiai, drambliai, žiurkės, lemūrai ir kt. Jų lytiniai organai vystosi panašiai, kaip ir žmonių.

Nekaltybė ir seksas

Priešingai paplitusiai nuomonei, mergystės plėvė nebūtinai plyšta pirmojo lytinio akto metu. Kai kurių moterų ji laisvai išsitempia įvedant varpą, pirštus ar tamponą, ir netrūksta. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai mergystės plėvė pasišalina tik gimdymo metu. Bet yra ir tokių moterų, kurioms ji gali plyšti nuo menkiausio kontakto. Mergystės plėvės gali nebūti nuo gimimo arba ji gali būti tokia plona, kad trūksta pačiai merginai net nepastebėjus. Bet jos trūkimas gali vykti ir sulig klasikiniu scenarijumi: kraujas, ašaros , skausmas. Tai taip pat natūralu ir visiškai atitinka fiziologiją.

Žmonės ilgai mėgino atsakyti į klausimą, kodėl pirmųjų lytinių santykių metu moteris patiria skausmą ir ima kraujuoti. Vienas viduramžių gydytojas teigė, esą makšties viduje yra nedidelis audinio mazgelis, kurį varpa praduria - iš čia skausmas ir kraujavimas. Kitas gydytojas tikino, kad yra 5 kraujagyslės, kurios laiko makšties sieneles suaugusias vieną su kita ir plyšta sekso metu.

X amžiuje garsusis arabų gydytojas Avicena nustatė, kad yra mažutis odos gabalėlis, kuris iš dalies dengia įėjimą į nekaltos merginos makštį. 1544 metais Andreas Vezalijus tapo pirmuoju žmogumi, kuris patvirtino egzistuojant mergystės plėvę - tą jis nustatė skrodimo metu.

Neaišku, kada nekaltybė įgijo tokią didelę kultūrinę reikšmę, tačiau akivaizdu, kad net ir dabar yra šalių, kur netekėjusios moters būsimas gyvenimas tiesiogiai priklauso nuo to, ar ji vis dar nekalta fiziologine prasme.

Nepaisant mergystės plėvės svarbos kultūrine prasme, ilgai manyta, kad anatomiškai ji apskritai nereikalinga moters organizmo dalis. Tačiau dabar vis dažniau teigiama, kad net ir šis nedidukas audinio plotelis - tai visų pirma mechaninė kliūtis infekcijoms, grybeliams ir kitiems nemalonumams, kurie gali būti itin pavojingi jaunoms merginoms. Tam tikra prasme, ji trukdo ir ankstyvam lytiniam gyvenimui, kas išties yra pozityvu. Jaunų merginų vidinių lytinių organų mikroflora dar nesusiformavusi, o makšties sienelių epitelis - plonutis. Jis baigia formuotis tik 17-18 metų, todėl prarasti nekaltybę anksčiau - nerekomenduojama tiek dėl psichologinių, tiek dėl fiziologinių priežasčių.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras