Netikėtumai, kurie gali tykoti po sekso

images(18).jpg
 
Manote, visos poros po sekso užmiega jaukiai apsikabinę? Toli gražu! Po sekso žmonės paprastai turi savo įprastus scenarijus, kurie gali labai skirtis vienas nuo kito. Maža to, kartais po sekso tyko ir labai netikėtų dalykų.

Ašaros

Ašaros po sekso? Kai kurioms moterims tai būdinga. O kai kuriuos partnerius gali ne juokais įbauginti. Ar tai reiškia, kad seksas buvo toks beviltiškas? Nieko panašaus. Ašaros po sekso, jei tik jas sukėlė ne jūsų tarpusavio santykių įtampa – normalus reiškinys. Tai vienas iš organizmo būdų atsikratyti susikaupusios įtampos: ne tik emocinės, bet ir fizinės. Maža to, kartais ašaros upeliais trykšta netgi orgazmo metu!


Kraujavimas

Kraujavimas po lytinių santykių – normalus reiškinys tik dviem atvejais: jei tai buvo pirmieji lytiniai santykiai moters gyvenime ir jei ką tik prasidėjo mėnesinės. Visais kitais atvejais vertėtų sunerimti. Kraujavimas po santykių gali reikšti įvairias ligas. Pavyzdžiui, gimdos kaklelio audinių anomaliją, gimdos kaklelio polipus, įvairias lytiniu keliu plintančias infekcijas, fibromas, endometriozę, makšties infekcijas – pavyzdžiui, pienligę, makšties sienelių pažeidimus ir pan. Taigi jei po lytinių santykių moteris pastebi kraujo, juolab jei tok reiškinys pasikartoja – būtina kreiptis į gydytoją.


 

Noras pabūti vienumoje

Tuo metu, kai vieni žmonės mėgaujasi partnerio artumu po sekso, kiti jaučia atvirkštinį poreikį – atsitraukti, pabūti vienam. Ir kalbame ne tik apie vyrus iš anekdotų, kurie vos baigę nusisuka į sieną ir kietai įminga. Pakankamai dažnai poreikį pabūti pačiai su savimi jaučia būtent moterys. Kartais moteris išties jaučiasi taip, tarsi būtų atidavusi kiek per daug savęs, tarsi išsibarsčiusi į daleles, ir tam, kad save vėl surinktų į vieningą visumą, jai reikia ramybės ir vienatvės. Jei moteris po sekso yra pripratusi pabūti viena, patogiausia būtų apie tai įspėti partnerį iš anksto. Priešingu atveju galimi visai bereikalingi nesusipratimai.


 

Stiprus galvos skausmas

Jei po sekso suima galvos skausmas, nepulkite į paniką – taip tiesiog nutinka. Ir ne tokiai jau mažai daliai žmonių. Toks galvos skausmas pasireiškia po lytinio akto. Veikiausiai ne kartą pastebėjote, kad panašus galvos skausmas suima ir po kito intensyvaus fizinio krūvio. Tai – migrena, kurią provokuoja fizinė veikla. Sekso atveju toks skausmas paprastai pasireiškia netrukus po orgazmo. Lytinis aktas ir orgazmas išjudina organizme visą puokštę fiziologinių reiškinių. Be to, po orgazmo šokteli kraujospūdis, o tai taip pat gali paskatinti galvos skausmus ir migreną. Dažniausiai tokio tipo galvos skausmai visai nekenksmingi, nors gali daryti neigiamą įtaką jūsų geismui, ilgainiui gal net imsite vengti sekso. Jei jus vargina tokio pobūdžio galvos skausmai, papasakokite apie tai gydytojui. Jis gali rekomenduoti jums tinkančių vaistų, kuriuos turėtumėte vartoti prieš seksą – taip užsitikrinsite, kad galvos skausmas neužeis, ir galėsite mėgautis visais suaugusiųjų malonumais.


 

Laikinas atminties praradimas

Skamba visai kaip scena iš filmo: po sekso moteris staiga netenka atminties ir nebeprisimena, kur ji yra, kelinti dabar metai ir kaip ji apskritai čia atsirado. Tačiau tai, kas skamba kaip pramanai, iš tiesų yra reta liga, kuri vadinasi pereinamąja globaline amnezija. Ji ištinka laikinai sutrikus kraujotakai galvos smegenų hipokampo srityje. Tokį sutrikimą gali išprovokuoti įtempta veikla – tokia, kaip fiziniai pratimai arba seksas ir orgazmas. Kai kurios moterys netgi gali prarasti sąmonę. Jei ir jums nutiko kažkas panašaus, geriausia būtų kreiptis į gydytoją, kad atmestumėte mikro insulto galimybę. 


 

Alergija spermai

Taip, perskaitėte gerai – kai kurios moterys gali būti tiesiog alergiškos spermai. Tokia alergija po lytinių santykių gali sukelti dilgėlinę, niežulį, patinimą, netgi kvėpavimo sutrikimus. Šios nemalonios būklės galima išvengti naudojant prezervatyvus. Šiaip ar taip, niežulys ir deginimo jausmas po sekso – anaiptol ne visada alergija spermai. Tai gali reikšti ir alergiją maistui, jei jūsų mylimasis valgė produktų, kuriems esate alergiška: tokiu atveju alergenų gali būti jūsų spermoje.


Alkis

Daugelis žmonių, tiek vyrai, tiek moterys, po sekso jaučia gana didelį alkį. Kartais norima ne šiaip sau užkąsti, bet konkrečių produktų. Tai panašu į alkio jausmą po treniruotės sporto salėje. Seksas – tai visų pirma fizinė ir emocinė įtampa. Taigi jei po jo jaučiatės praalkę – vadinasi, seksas tikrai buvo geras!

Angina

Kai kuriems žmonėms po sekso skauda gerklę. Kaip to išvengti? Laikykite prie lovos stiklinę vandens. Tačiau jei anginos simptomus pajuntate po oralinio sekso su nauju partneriu, tai gali būti ir lytiniu keliu plintančių infekcijų, tokių, kaip herpesas ar gonorėja, požymių. Tuomet vertėtų kreiptis į gydytoją.


 

Stiprus skausmas po sekso

Skausmą sekso metu ir po jo gali sukelti įvairios priežastys. Joms priskiriamas vaginizmas, vulvodinija (chroniškas vulvos arba makšties uždegimas), endometriozė ir daugelis kitų ginekologinių susirgimų (kiaušidžių cista, mioma, chroniška pienligė ir kt.). Taip pat skausmingo lytinio akto priežastimi gali būti trauma bei lytiniu keliu plintančios ligos. Nuolatiniai skausmai po sekso nėra normalus reiškinys. Taigi tikrai turėtumėte kreiptis į gydytoją.


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras