Orgazmai ir seksualinė reakcija: faktai bei patarimai!

 
Kas yra orgazmas ir seksualinė reakcija? Vieni žmonės, patirdami orgazmą pažadina visus kaimynus, o kiti tik sulaiko kvėpavimą, lyg pati laiko tėkmė būtų tuo metu sustojusi. Kai kurie taria jūsų vardą, kiti šaukiasi Aukščiausiojo, o dar kiti skleidžia nežmoniškus garsus.

Kitaip tariant, nėra dviejų vienodai skambančių orgazmų. Kadangi anatominiu požiūriu visi orgazmai kyla iš tos pačios vietos, žinios apie juos gali padėti mums dažniau juos patirti. Taigi išsiaiškinkime, iš ko gi sutverti orgazmai, kaip pasiekti orgazmą ir kaip valdyti situaciją sekso metu!

Tradicinį (vyrų poreikius atitinkantį) seksualinės reakcijos modelį galima būtų pavaizduoti kaip tiesinį seksą:noras -> seksualinis susijaudinimas -> seksualinis sužadinimas -> orgazmas -> atsipalaidavimas.

Vis dėlto naujausi tyrimai rodo, kad kai kurie reakcijos ciklai, ypač moterų, yra daug sudėtingesni ir painesni, nei iš pradžių manyta. Vietoj seksualinio noro ciklas gali prasidėti emociniu noru (noru būti mylimam, jaustis patraukliam ir pan.). Blaškančios mintys tik slopina susijaudinimą ir orgazmą.

Kita vertus, galite būti susijaudinęs tik fiziškai, o ne psichologiškai. Fizinis susijaudinimas gali kilti dar prieš sąmoningai suvokus norą, t.y. jūs “užsivedate” dar prieš jums tai suvokiant. Taigi, užuot bandę įteigti reikiamą nuotaiką, geriau visą dėmesį sutelkti į fizinius dirgiklius.

Vyrų lytinis potraukis yra daug stipresnis už moterų. Tuo tarpu moterys apdovanotos juo labai įvairiai (kai kurių libido yra lapai silpnas, o kitų ypač stiprus). Be to, vyrai gali būti nuolat pasirengę seksui, o moterų lytinis potraukis daugiau cikliško pobūdžio.

Savaime suprantama, jūs neturite daryti to, ko nenorite, tačiau daugeliu atveju tai nereiškia, kad mes nenorime. Tiesiog esame pernelyg pavargę, susinervinę arba gerokai suirzę.

Užsiimdami seksu, galime ištrūkti iš šio užburto rato. Tai panašu į treniruotę: sunku prisiversti nueiti į sporto salę, bet ten nuėjus, beveik visada džiaugiatės.

Seksualumui įtakos turi ne tik lytis, bet ir pati asmenybė – amžius, patirtis, kultūra, aplinka turi nenuspėjamos įtakos mūsų seksualiniam gyvenimui. Mus visus “užveda” skirtingi dalykai, taip pat įvairuoja noro užsiimti seksu priežastys ir su juo susiję lūkesčiai.

Sunkiai apibrėžiamas moteriškasis O – mistika, frigidiškumas ar socialinės problemos?

Būkime šiuo atžvilgiu sąžiningi: moterims gamta pašykštėjo pojūčių orgazmui pasiekti. Vyrų orgazmai praktiškai auga ant medžių. Ar galite įsivaizduoti krūvą užeigoje sėdinčių vyrukų, kurie skųstųsi vieni kitiems dėl to, kaip sunkiai patiria orgazmą?

Moterų kova dėl orgazmo – dvilypė problema. Pirma, jos orgazmas, skirtingai nuo jo, nereikalingas reprodukcijai, todėl moteriškasis orgazmas nėra susijęs su evoliuciniu spaudimu. Moters genitalijos ne taip gerai pritaikytos sueities malonumams kaip vyro.

Antra, dar svarbesnė priežastis: mūsų šiuolaikinėje kultūroje išlikę mitai, dėl kurių moterų orgazmas vis dar laikomas antraeiliu dalyku, pvz., moterims patirti orgazmą trunka amžinai; vyrai iš prigimties yra sekso gavėjai, o moterys – davėjos ir t.t.

Iš tiesų, emocinė savijauta moterims yra svarbiausia. Net jei skamba viliojanti muzika, kambarys puikiai apšviestas, poza patogi, o vaikinas žavus, moters mintys tuo metu gali būti kažkur kitur, pvz., ji pradeda nervintis, kad kolegė iš biuro nepakvietė jos į vakarėlį.

Vienas būdų moterų orgazmui išlaisvinti yra puiki preliudija. Merginos tampa daug sukalbamesnės po 20 minučių plaukų arba nugaros glostymo prieš televizorių. Po to seka seksas. Glostymo, glamonių metu daugiausia dėmesio skiriama emocijoms sužadinti.

Moterys turi pabandyti nukreipti mintis į malonius dalykus, kad atsikratytų abstrakčių nereikalingų idėjų:stebėkite meilės žaidimą arba sekso metu žiūrėkite savo partneriui į akis. Šiuo atveju žvilgsnis į tuščią erdvę tik paskatins mintimis nuklysti kur nors kitur.

Žingsniai tobulo orgazmo link – ypač malonus iššūkis vyrams!

Yra keletas bendrai priimtų “dėsnių” bei patarimų, kurie padės moterims išlaisvinti didįjį O. Juos detaliau ir aptarsiu.

Visų pirma, rutinos atsikratymas. Jei jūsų moteris mano, kad ji turi tik vieną būdą orgazmui patirti, jis ir liks vieninteliu. Pasiūlykite eksperimentuoti. Pabandykite lėtai, o po to greitai. Suraskite patikimą būdą orgazmui patirti, bet neapsistokite vien ties juo. Nesustokite kartu ieškoję naujovių.

Pasitenkinimo atidėliojimas yra puikus patarimas norint patirti gerą seksą. Žaisdami meilės žaidimą nesistenkite iškart patirti viršūnės. Pergalė saldesnė po daugybės pralaimėjimų. Priartėkite prie jos, po to atsitraukite, atsikvėpkite ir tęskite meilės žaidimą. Keliaukite toliau.

Paskirstykite meilę. Prieš pat moters orgazmą, jo metu ir po jo galite pasiekti rezultatų, kuomet energija pasklinda po visą kūną, o ne susitelkia vienoje vietoje. Pabandykite tai padaryti valdydamas jos dėmesį ir pojūčius.

Patarkite jai daugiau kvėpuoti. Daug žmonių, ypač moterų, sulaiko kvėpavimą, kai, jų manymu, jie artėja orgazmo link. Vis dėlto tai gali sutrukdyti patirti orgazmą, nes pabunda kūno savisaugos refleksai. Tegul padažnėjęs kvėpavimas atspindi patiriamus intensyvius pojūčius. Sunkus alsavimas gali padėti šiuos pojūčius sustiprinti.

Sekso daromas spaudimas – visur seksas, ji būtinas?

Beveik visi esame bent kartą gyvenime apsimetinėję. Taip taip, įskaitant ir mus, vyrus. Visos moterys slapta tiki, kad mūsų orgazmai auga ant medžių, todėl mes turime atlaikyti didžiulį spaudimą, kad jų nenuviltume.

Merginų apsimetimo priežastys gali pasirodyti pateisinamos meilės žaidimo įkarštyje: jos tai daro, kad neužgautų mūsų ego, suvaidintų įspūdingą erotinį spektaklį, dar labiau ištęstų intymų bendravimą, t.y. kad apsaugotų meilę nuo “perdegimo”.

Kita vertus, galbūt jos paprasčiausiai stengiasi nuslėpti faktą, kad nežino, kaip patirti orgazmą… Nepriklausomai nuo to, kuo jos tai pateisina, apsimetinėjimas yra tam tikras melas, kuris trukdo moterims patirti tikrą orgazmą. Kuo dažniau apsimetinėja, tuo sunkiau bus mums, vyrams, atrasti moterų kūno jautulio paslaptis.

Tad paprašykite, jog moteris kalbėtų. Lytinis aktas ne visada turi baigtis orgazmu. Jeigu suvokiate, kad seksas nebūtinai turi būti orientuotas į galutinį tikslą, kaip tik tai kartais ir gali sumažinti nereikalingą įtampą.

 
Komentarai
Naujas komentaras