Pasyvus ir aktyvus seksas – kas yra kas

seksas-82212873.jpg
 
Aktyvus ir pasyvus elgesys sekse būdingas lygiai taip pat, kaip ir kitose gyvenimo sferose. Kuo tai pasireiškia?

Iniciatyvos perimimas

Iniciatyvos išraiška sekso metu – tai jau yra dominavimas. Ypač jei kažkuris poroje pastoviai aiškiai išreiškia šią funkciją, o antrasis – pasyviai paklūsta pirmajam. Taigi gaunasi, kad tas, kuris išreiškia iniciatyvą, vadovauja situacijai ir partneris paklūsta jo norams. Tačiau tai tik išorinis vaizdas. O štai vidinė situacija žymiai sudėtingesnė.

Juk įprotis „viską perimti“ atsiranda dėl pasyvaus partnerio elgesio, kurį taip pat persekioja keletą pasyvumo priežasčių. Pirmoji – „šaltas“ požiūris į seksą ir ne toks didelis jo poreikis. Antroji – malonumas jausti, kad tu esi „auka“, „užkariautas“, „paklūstantis“. Dažniausiai šią funkciją perima moterys, nei kad vyrai. Trečioji priežastis – vidiniai kompleksai ir melagingas išdidumas „nesikabinti pačiai ant kaklo“. Ir galų gale, paskutinė keista ir banali priežastis – elementarus seksualinis tingulys, sekantis iš apsnūdusio temperamento.

Kodėl kartais taip atsitinka, kad kompiuteris tampa geresnis draugas nei draugė lovoje? Gal tai nuobodulys, gal rutina. Antrajai pusei gi atrodo, kad jis ar ji nėra trokštamas ar trokštama...

Gal vis dėlto apsikeiskite rolėmis?

Toks pasiūlymas galioja ir lytinio akto metu. Būna taip, kad vienas iš partnerių yra tarytum fantazijų variklis, jis išradingesnis ir siūlo lovoje išbandyti įvairias pozas arba įvairias sekso rūšis. O antrasis partneris pasyviai priima pasiūlymus. O visa tai veda prie anksčiau minėtų problemų.

Jei jūsų fantazija nėra tokia laki, kaip jūsų draugo ar draugės, nebijokite pasinerti visu aktyvumu į siūlomą žaidimą, ir gal patys nepastebėsite, kaip atsidursite viršuje?

Įsivaizduokite: jis karštas ir aktyvus, ji guli kaip malka ant lovos ir laukia kas bus. Ne itin „skanus“ vaizdelis? Būtent tokie vaizdeliai gali ne tik atvėsinti vaizduotę, bet ir sekso norą.

Patirties ir nekaltumo derinys

Dažnai, jei vienas iš seksualinių partnerių nėra patyręs ir nėra nieko gundęs, kitas perima atsakomybę už santykius į savo rankas. Tai dominuojančiojo, vedančiojo ir globėjo rolė. Ir jei vienus tokia rolė per daug įpareigoja, kitiems – tai teikia malonumą. Tačiau svarbiausia čia – neužsižaisti per daug. Kadangi, vėliau ar anksčiau partneris viską, ką jūs mokėte, išmoks, ir jam taps nuobodus toks rolių pasiskirstymas.

Tam tikri nukrypimai

Kalbant apie sekso pozas, geriausiai dominavimą apibūdina misionieriaus pozicija, kai vyras viršuje, ir „raitelės“, kai moteris viršuje. Banalu? Tačiau labai taikliai apibūdina dominavimo ir pasyvumo pozicijas.

O nukrypimus seksologai priskiria sadomazochizmui. Skirtingai nuo tradicinio sekso, kur dominuojančio ir pasyvaus pozicijos yra sąlyginės, čia viskas išskirta labai tiksliai ir aiškiai. Yra „viršutinis“ ir „apatinis“, „vedamasis“ ir „vedantysis“, „paklūstantis“ ir „vadovaujantis“. Tokiu atveju „apatinis“ jaučia didelį malonumą nuo savo rolės, o „viršutinis“ – nuo savo. Rolių pasikeitimas šiuo atveju yra labai retas eksperimentas. „Paklustančiajam“ gali būti naudojamos įvairios seksualinio veikimo priemonės – nuo moralinių žeminimų iki įvairaus lygio skausmo sukėlimo.

Tačiau sadomazochizmas – tai jau kita tema. Įprasto sekso metu dominavimas ir pasyvumas turėtų tilpti protinguose rėmuose ir būti dozuojamas atitinkamomis porcijomis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras