Penki būdai pagerinti intymius santykius

 
Netgi toms poroms, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo idealios, gali iškilti intymaus gyvenimo problemos. Kas gi užmuša aistrą santykiuose? Ir svarbiausiai, kaip ją grąžinti?

Problema: pastovus stresas

Jūsų dienotvarkė išdėstyta minutėmis, ir po to, kai jūs padirbote, paruošėte pusryčius, pietus ir vakarienę, sutvarkėte butą už visą šeimą, nebeliko nei laiko, nei jėgų romantikai. Tai tipinė paprastųjų mirtingųjų problema. Be to, intymiam gyvenimui kliudo ne tik įtemptas tvarkaraštis, bet ir nervinis stresas, dėl kurio libido mažėja ir seksualinis apetitas, atitinkamai, dingsta.

Sprendimas. Reikia gydyti ligą, o ne simptomus, todėl visų pirma jūs turite išmokti atsipalaiduoti. Susidarykite tam tikras taisykles, tarkim 1-2 kartus per savaitę pagulėkite karštoje vonioje prieš miegą. Įlašinkite keletą lašų eterinių aliejų – levandų ar jazmino, ir gausite dvigubą, atpalaiduojantį ir tonizuojantį efektą. Daugiau būkite ore, vaikščiokite, atlikite rytais mankštą. Net ir mažiausias fizinis aktyvumas nuima stresą ir skatina laimės hormono „endorfino“ gamybą, o be jo intymus gyvenimas – neįmanomas.

Beje, seksas taip pat yra puiki priemonė nuo streso. Tereikia tik pradėti – savaime atsiras ir jėgos, ir budrumo.

Problema: kompleksai dėl išvaizdos

Pasaulyje tikriausiai nėra nei vienos moters, kuriai viskas absoliučiai joje patiktų. Britų mokslininkai išsiaiškino, kad daugiau nei 30 proc. (!) dailiosios lyties atstovių norėtų mylėtis prie užgesintos šviesos arba šiek tiek išgėrusios, nes gėdinasi savo kūno. O kai kurios iš jų prisipažino, kad jaučiasi neseksualios ir neieško jokių intymių santykių.

Sprendimas. Taip, vyrai myli akimis, tačiau tai nereiškia, kad vos tik jūs nusirengsite, jis akimis apžiūrės visus jūsų trūkumus, trenks durimis ir išeis. Pagal seksologus, dauguma vyrų kaitina pats faktas, kad jūs apsinuoginate, o visos raukšlelės ir klostelės jiems visiškai neįdomios. Pagalvokite, juk kažkas jį traukia jumyse – galbūt plaukai, pečiai. Na kad ir riešo linkis. Pačios atraskite savyje grožį – ir žingsnis po žingsnio išmokite mylėti save ir suvokite, kad esate siekiama.

Jei jau savęs įtikinėjimai neveikia, galų gale, viskas jūsų rankose. Nepatinka šlaunys? Bėgiokite, važinėkite dviračiu. Gėdinatės pilvo? Vaikščiokite į sporto salę. Fitnesas jums padės gauti gražias formas, o taip jūs vėl atgausite pasitikėjimą savimi. Viskas yra pataisoma, kaip ir intymus gyvenimas.

Problema: neišsakytos pretenzijos

Jis ir vėl išmėtė savo kojines po visą butą ir paliko neišplautą keptuvę šaldytuve? Tokios buitinės smulkmenos, žinoma, erzina, ir jei neišsakysite, kas jūsų netenkina savo sutuoktiniui, nuoskaudos vis augs ir augs. Rezultate jūsų tylėjimas pavirs konfliktine situacija, kai pradėsite nekęsti savo „mylimojo“. Kokia kalba gali būti apie seksą?

Sprendimas. Geriausiai apie tai pasakyti atvirai. Kai kitą kartą nedėkingasis vėl kažką negero padarys, o vakare norės sekso, vietoj to, kad užsisuktumėte į kitą pusę ir pasakytumėte „Ne šiandien, brangusis“, stenkitės išaiškinti jam, kas jus skaudina. Pagal psichologus, moteriai, skirtingai nei vyrui, svarbiausiai intymiuose santykiuose – emocinis artumas ir supratimas. O be ramaus apsvarstymo supratimo tikrai nesulauksite.

Problema: įprotis išgerti

Lengvas alkoholio kiekis – taurė raudono vyno ar šampano – yra afrodiziakas. Kitaip tariant ši taurė prieš miegą, greičiausiai jus nuteiks romantiškai ir suteiks laikinos energijos vakaro pratęsimui.

Tačiau vartojant alkoholį dideliais kiekiais gaunamas atvirkštinis efektas. Dėl alkoholio vartojimo sumažėja kraujo pritekėjimas į lytinius organus, mažėja jausmingumas, išskyros lytiniuose organuose. Organizmas fiziškai negali pasiruošti seksui tiek moterims, tiek ir vyrams.

SprendimasAtsakymas į klausimą „Kaip kovoti su pagiriomis?“, narkologai dažniausiai atsako: „Negerti“. Čia situacija analogiška: išlaikykite saiką ir viskas bus tvarkoje.

Problema: neturiu jėgų

Išsenki darbe, vos grįžti namo, paruoši vakarienę ir užmiegi akimirksniu, vos tik galva paliečia pagalvę. Pažįstamas paveikslas?

Arba štai dar vienas: jūs suguldėte vaikus miegoti anksčiau, susitvarkiusi laukėte, kol vyras grįš iš darbo, ir suruošėte jam romantišką pasimatymą. O jis grįžta po darbo, praryja jūsų ištaigingą vakarienę ir krenta miegoti. Jokios santuokinės atsakomybės.

SprendimasKaip ciniškai beskambėtų, tačiau romantiką reikia planuoti. Taip, užsirašykite į savo planavimo knygelę, kad šiandien bus intymus pasimatymas, pasižymėkite priminimą telefone, sudėliokite planus kompiuteryje, jei taip jums bus lengviau. Tačiau jūs turite iš anksto žinoti, kad šią dieną nereikėtų persitempti, o vyras ryt iš darbo grįš ankstėliau.

Ir jokiais būdais neatidėliokite malonių momentų prieš miegą. Jei jums niekas netrukdo, pradėkite žaisti vienas su kitu vos tik grįšite namo. Nebėkite vos tik įžengusi namo prie viryklės ar skalbimo mašinos, kadangi intymiam vakarui laiko ir jėgų vėl nebeliks.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras