Pirmas kartas. Kas ir kaip?

 
Frazė „nekaltybės netekimas“ reiškia pirmą seksualinę patirtį. Dažniausiai visa tai įvyksta antisanitarinėmis sąlygomis, esant nepaaiškinamam skubėjimui, po pakankamo alkoholio kiekio, esant spaudimui iš stipriosios lyties pusės ir kt.

Tokiomis sąlygomis negalima sulaukti malonumo ir pilnos laimės pojūčio. Dažniausiai mūsų atmintyje lieka nemalonūs pirmosios nakties kadrai. Pokalbiai apie seksą tampa atstumiantys, primindami apie skausmingus pojūčius. Vargu, ar po tokio sekso kažkas dar norėtų užsiimti tuo vėl.

Kiekvienam žmogui pirmoji seksualinė patirtis įsimena visam likusiam gyvenimui. Moterys ją priima emocionaliau nei kad vyrai, ir pirmasis seksas tampa labai svarbiu svertu tolimesniam seksualiniam gyvenimui. Jei mergina stipriai nusivylė arba pirmasis aktas buvo labai nesėkmingas, tai gali būti frigidiškumo priežastis, visišku sekso nusivylimu, jai dingsta galimybė patirti orgazmą, atsiranda seksualinė disharmonija ir negatyvus požiūris į vyrus.

Galima pasakyti, kad bet kuriai merginai pasisekė, jei šalia jos atsidūrė patyręs ir žinantis žmogus. Kuris buvo taktiškas, švelnus, pakankamai atsargus. Būtinai šis vyras turėtų būti mylintis. Tokiu būdu mergina savo seksualinį gyvenimą sies su tais jausmais, pojūčiais ir emocijomis, kurios lydėjo ją pirmąją naktį. Ir svarbiausiai, kad dauguma dalykų priklauso būtent nuo pačios merginos.

Kaip taisyklė, pirmą kartą visiems būna baisu, skauda ir nėra jokio malonumo, o jei partneris su mergina elgsis grubiai ir skirs per mažai dėmesio, taps dar skaudžiau ir graudžiau... Nereikėtų pasitikėti „patyrusiomis“ draugėmis, kurios pasakos tau, kaip jos pirmojo akto metu pajuto orgazmą ir skraidė padebesiais. Tai negali būti tiesa. Visų pirma, tai neįmanoma fiziologiškai. Bet kokiomis sąlygomis gaunama trauma, ir tai įvyksta netgi tuo atveju, jei mergystės plėvė yra elastinga. Net jei šalia tavęs bus rūpestingas, dėmesingas mylintis vyras, vargu, ar tu galėsi patirti orgazmą šalia tokių nemalonių pojūčių. O jei taip ir įvyks – tuomet tai bus išskirtinis atvejis.

Jei pirmasis intymus kontaktas bus su bendraamžiu, tokiu pačiu jaunu ir nepatyrusiu, kaip ir tu pati, nusiteik, kad iškils nemažai nemalonių situacijų, o gal ir kuriozų. Tai neišvengiama. Viską galima ištaisyti, kai vaikinas tai daro ne dėl sekso su nekalta mergaičiuke, o natūraliai besivystant santykiams. Jūs abu jaučiate dvasinį prisirišimą, visiškai suprantate, ką darysite, ir tai darote savanoriškai.

O jei scenarijus priešingas? „Tai atsitiko netyčia... Aš nenorėjau... Aš padariau kvailystę... Aš išsigandau...“ Šį sąrašą galima būtų tęsti be galo. Todėl reikia labai gerai pagalvoti, kad nereikėtų vėliau gailėtis dėl netikusios patirties. Nes pirmoji patirtis turi didelės įtakos tolimesniam seksualiniam gyvenimui, o gal ir visam gyvenimui apskritai.

Kas priverčia moteris tai daryti?

1. Įvairus šio proceso mistifikavimas. Dažnai merginos ir vaikinai vystosi skirtingai, ir juos vienija tik tai, kad jų požiūris į meilę ir draugystę yra vienodas. Mergaites nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metu domina romantiškas įsimylėjimas, platoniški santykiai, švelni draugystė. Tokiame amžiuje prasideda meilės romanai, melodramų žiūrėjimas, ir jų vaizduotėje išnyra gražūs romantiški santykiai tarp vyro ir moters, kurie paremti abipuse simpatija, draugyste ir švelnumu. Savo fantazijose jos nepalieka vietos aistrai, kuri dar kol kas miega. Kai jaunuoliui prabunda seksualinis aktyvumas, tai šiek tiek gąsdina, ir todėl atsiranda atstūmimai, nepasitikėjimas savimi ir pasimetimas tam tikrose situacijose. Seksualumas tuo tarpu ateina vėliau.

Jaunuoliai, pradedant nuo septyniolikos iki dvidešimt keturių metų, visų pirma nesuvokia, o tik paskui pradeda jausti konkretų potraukį merginoms. Jie tiksliai žino, ko nori – sekso. Nors jie ir nepriaugo iki dvasinių santykių su merginomis, kurios jau yra tam subrendusios, jie jaučia potraukį moteriškam kūnui. Mergina, nesuprasdama, kas vyksta, nusileidžia vaikino norams, kuris maišo savo poreikius su meile. Labai dažnai sugalvoti santykiai, perskaityti meilės romanuose ir peržiūrėti filmuose, atrodo kaip tikrai meilė. Mergaitės, apnuogindamos savo tam tikras kūno dalis – kojas, krūtinę, nesupranta, kad tai yra žaidimas su ugnimi. Vaikinai tuo tarpu yra provokuojami jų išore, jų elgesiu – taip, kaip yra gundomi. Tai veda prie atsitiktinių santykių, kurie paaiškinami kaip laukinis intymaus artumo troškimas. Gaila, tačiau šis troškimas nė iš tolo neprimena tikros meilės ir artumo, nors jauniems žmonėms būtent taip viskas ir atrodo.

2. Mergina yra prašoma ilgais įkalbinėjimais ir prašymais, norais ir grasinimais, bijodama būti atstumta, apjuokta, pasirodyti blogesnė už kitas, išsiskirti iš kolektyvo. Kitaip tariant, dažnai merginos sutinka pasimylėti pirmąkart iš baimės. O meilė čia ne prie ko. Būna atvejų, kai pirmas kartas yra visiškai atsitiktinis, visiškai nekontroliuojamoje būsenoje ir nemažai įkaušus alkoholinių gėrimų. Tokioje būsenoje mergina nėra apdrausta nuo bet kokių nelaimingų atvejų. Jei ji vis dar nemoka atsirinkinėti atsitiktinių pažįstamų, ir turėdama aplink vaikinus su abejotina reputacija, nieko gero ir nesulauksite. Mergaitės nuo pat mažų dienų svajoja apie didelę abipusę meilę, santuoką. Tačiau tokiu atveju apie svajones reikėtų pamiršti.

3. Šiais laikais pirmoji seksualinė patirtis gali būti ir kerštas: kerštas savo buvusiam vaikinui, savo tėvams. Kartais tai noras pasirodyti madinga, noras būti vyresne ir patrauklesne priešingos lyties atstovams. Iš tokių panelių išauga ciniškos ir visiškai abejingos normaliems žmogiškiems santykiams. Bet kokie santykiai su vyrais suvokiami tik per lovą. Tačiau jos nesugeba pilnai atsipalaiduoti ir pasimėgauti seksu ar po jo. Vis nesibaigiantys ir nepastovūs ryšiai silpnina jų moteriškąjį pradą, po truputį jį ardydami. Tokios moters dvasia ilgainiui tampa tuščia. Galima lovoje mokėti įvairiausių triukų, tačiau taip ir neišmokti būti tikra žmona – švelnia, gera, kantria tam žmogui, kuris jai yra brangus ir mielas. Su kiekvienu seksualiniu partneriu, moteris netenka vienos savo sielos dalelės.

Kiekvienai merginai, kokia ji bebūtų, nekaltybės praradimas yra pats svarbiausias dalykas jos gyvenime. Ši patirtis formuoja tolimesnį jos gyvenimą su vyrais ir labai stipriai susijusi su laimės jausmu. Todėl ji būtinai turi į viską žvelgti atsakingai ir atsargiai. Taigi, jokiais būdais nereikia:

  • skubėti;
  • tapti tokia kaip visi. Nes atsiras tas tikrasis šansas. Nereikia pasiduoti įvairiems reikalavimams ir mados standartams. Juk kalba yra apie tavo gyvenimą ir sveikatą;
  • bijoti, kad tu atstumsi kitą žmogų atsisakydama sekso: jei tai tikra meilė, ji negali būti tikrinama tokiu būdu;
  • sutikti intymiems santykiams lengvabūdiškai, neatsakingai už galima pasekmes;
  • eksperimentuoti su abejotinais asmenimis. Jei labai norisi, pasirink tinkamą partnerį;
  • daryti to atmestinai, parke ant suoliuko, po laiptinės balkonu, rūsyje ir pan. Taip rizikuoji prarasti norą užsiimti seksu, o taip pat ir užsikrėsti kokia liga. O ką jau kalbėti apie malonumo patyrimą...
  • jei tu nesi įsitikinusi, kad myli savo vaikiną, nesutik suartėti su juo. Iš pradžių sužinok, kokie jūsų santykiai – meilė ar „tampymasis“. Tai galima suprasti ir be sekso;
  • prisirišti seksu prie vaikino, jei tau reikia vyro, o ne patino. Tu rizikuoji likti viena iš karto po to, kai jis patenkins savo seksualinius poreikius. Vyrui, kuriam be sekso daugiau nieko nereikia, nesulaikysi;
  • naudoti sekso kaip provokacijos ar šantažo, tai nepadarys tavęs laimingos.

Seksas santykiuose – nėra pati svarbiausia grandis, nors jo svarbos neigti taip pat negalima. Visų pirma santykiuose turi būti pagarba vienas kitam, dvasinis artumas, žmogiška šiluma ir meilė. Ir tik tokiu atveju intymūs santykiai suteiks pilną harmoniją. Tik nereikia skubėti. 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras