Prezervatyvai

Colorful_Condoms_1296x728-header-1296x728.jpg
 
Įvairios apsisaugojimo priemonės pasaulyje egzistuoja jau daugybę metų. Šiomis dienomis nuo plataus kontraceptinių priemonių asortimento gali apsvaigti galva, tačiau lyderio pozicijų neužleidžia ir iki šiol pirmauja prezervatyvai. Didžiulė jų įvairovė suteikia nemažą pasirinkimo laisvę, todėl išbandyti galima skirtingos tekstūros, spalvos ir skonio prezervatyvus. Sekso prekių pramonė sparčiai vystosi ir tobulėja, kas žino, galbūt ateityje sukurs tokią nuo nėštumo apsaugančią priemonę, apie kurią mes šiandien nė neįtariame? O dabar belieka tik džiaugtis prezervatyvų pasirinkimo gausa, nes ankstesniais laikais gyvenę žmonės šios privilegijos neturėjo.

 

Prezervatyvai buvo naudojami nuo seniausių laikų, tačiau kokia buvo jų funkcija ir reikšmė to meto gyventojams? Rasti atsakymus į kilusius klausimus galima tik įdėmiau susipažinus su prezervatyvų istorija.

Senoviniai prezervatyvai. Seniausios rašytinės informacijos apie prezervatyvus Europoje autorius yra Gabrielle Fallopius, gyvenęs XVI amžiuje. Tuo metu Europoje buvo plačiai pasklidusi sifilio infekcija, todėl lininis penio užmovas turėto leisti mėgautis kūniškais malonumais ir apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų.Vėliau jie buvo išmirkomi žolelių ir druskos tirpale.

Prevervatyvų tobulėjimas. Maždaug XVII a. tuo metu intensyviai buvo gaminami prezervatyvai iš gyvūnų žarnų. Jie buvo patikimesni už lininius. Tačiau buvo labai brangūs ir nedaugelis galėjo juo įsigyti, todėl sekso metu mylimieji nevengdavo jų naudoti keletą kartų. Net ir itin kruopščiai išplovus, partnerio infekcijos židiniai likdavo prezervatyve, todėl kito lytinio akto metu buvo galima užkrėsti visiškai nekaltą žmogų. Sparčiai populiarėjant šiai prekei, ėmė kurtis specializuotos parduotuvės, viena iš jų buvo įsteigta Didžiojoje Britanijoje.

Prezervatyvai iš latekso. 1919 metais pirmieji latekso prezervatyvai buvo pagaminti rankiniu būdu, mirkant juos specialiame skystyje. Už tai turime būti dėkingi Frederickui Killianui. Naujoji apsisaugojimo priemonė buvo lanksti, elastinga, bekvapė, todėl tiko net alergiškiems žmonėms. pradėjo naudoti rankinį mirkymo procesą naudojant natūralų guminį lateksą. Iš pradžių prezervatyvai be išimties buvo gaminami tik vyrams, tačiau tobulėjant technologijoms ir keičiantis visuomenės poreikiams, imti gaminti ir moteriški prezervatyvai, kurių šiomis dienomis įsigyti galite bet kurioje erotinių prekių parduotuvėje. Mylimiesiems, mėgstantiems tradicinį seksą, siūlome išbandyti vyriškus prezervatyvus su guminiais perliukais, plataus skersmens prezervatyvus, šildančius prezervatyvus ar atitolinančius ejakuliaciją.

Šias ir kitokio pobūdžio erotines prekes galite įsigyti apsilankę internetinių prekių parduotuvėje prekes.suaugusiems.lt.

Keletas įdomių faktų apie prezervatyvus:

1. Rytuose prezervatyvai buvo naudojami įvairiai: valstiečiai juose nešdavo vandenį, statybininkai dengdavo stogus, kad šie nepraleistų vandens.

2. Ruošdamiesi kirsti sieną, kontrabandininkai į prezervatyvus prikišdavo narkotinių medžiagų ir juos prarydavo.

3. Kai kurie audėjai šią sekso prekę naudoja kaip apsaugos priemonę pirštams.

4. Didžiausias prezervatyvas pasaulyje buvo Kinijoje. Jis buvo 80 m ilgio ir 100 m skersmens. Norint paminėti pasaulinę gyventojų dieną buvo užkeltas ant vieno, iš Kinijoje esančio viešbučio stogo.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras