Priklausomybė seksui – kaip pažinti bei kaip su ja susidoroti?

1__735f56.jpg
 
2 komentarai
Visiems žinoma, kad seksas – įprastas žmogaus poreikis, poros gyvenimui suteikiantis artumo bei intymumo. Tačiau yra žmonių, kurie iš vidaus kylančių jausmų bei emocijų yra verčiami užsiimti seksualine veikla bet kuriuo laiku ar bet kurioje vietoje. Žmogus nepajėgia to kontroliuoti, todėl labai dažnai ima demonstruoti seksualiai nederamą elgesį. Toks asmuo nepaiso galimos gėdos ir kitų emocine bei fizine prasme neigiamų padarinių. Tokie elgesio nukrypimai ir kontrolės praradimas turi pavadinimą – priklausomybė nuo sekso.

Priklausomybės seksui formos bei kaip ją atpažinti


Priklausomybė nuo sekso pasireiškia itin intensyviu troškimu užsiimti tokia lytine veikla, kuri labiausiai tenkina nuo šio sutrikimo kenčiantį žmogų. Bandydamas bei eksperimentuodamas, žmogus dažniausiai išsirenka vieną seksualinio pobūdžio veiksmą bei jį kartoja kasdien ir net po keletą kartų. Tai gali apimti itin dažną masturbaciją arba savęs stimuliaciją, pornografinių filmų žiūrėjimą, nuolatinį bei kasdienei veiklai trukdantį galvojimą apie seksą, dažnus vienos nakties nuotykius. Forma, kuria pasireiškia priklausomybė seksui, laikui bėgant keičiasi – pradedama lengvesnėmis formomis, o po to pereinama prie sunkesnių. Visas šis elgesys gali apimti ne tik nuo to priklausomą žmogų, bet ir aplinkinius. Pasitaiko atvejų, kuomet priklausomybė nuo sekso tampa išdavysčių, prostitucijos, ekshibicionizmo, prievartos, tvirkinimo ir seksualinio priekabiavimo priežastimi. Tačiau nuo kokių veiksnių priklauso priklausomybės seksui atsiradimas? Mokslininkai teigia, jog dažniausiai šis sutrikimas pasireiškia žmonėms, kurie nepasitiki savimi bei aplinkiniais. Dažnai seksui priklausomybę jaučiantys žmonės vaikystėje yra patyrę seksualinį išnaudojimą, smurtą. Pastebėtas ir priklausomybės padažnėjimas tarp tų žmonių, kurių smegenyse yra labai žemas dopamino kiekis. Tai cheminis junginys, skatinantis užsiimti seksualine veikla, todėl norėdami padidinti jo kiekį, žmonės veliasi į įvairias rizikingas veiklas. 


Kaip susidoroti su priklausomybe nuo sekso?


Priklausomybė nuo sekso yra labai panaši į priklausomybę alkoholiui ar narkotikams. Kad žmogus galėtų jos atsikratyti, būtinas pačio jo noras bei indėlis. Paprastai be specialistų pagalbos įmanoma susitvarkyti tik su lengvų formų priklausomybe nuo sekso. Tad, jei pastebėjote bent kažkokias užuomazgas, aprašytas aukščiau, iš karto imkitės veiksmų. Savęs kontroliavimas iš pradžių gali būti sunkus uždavinys, tačiau turint lengvą sutrikimo formą jis tikrai įmanomas. Tik nenuleiskite rankų! Užsienyje populiarūs grupiniai susitikimai tarp žmonių, patiriančių tą patį. Taip galima atsikratyti baimės būti nesuprastais, dalintis savo išgyvenimais bei mintimis. Be abejo, įveikti priklausomybę - ilgas ir varginantis kelias, bet pagaliau pasiekus rezultatą lengviau atsipūsite bei laisviau jausitės viešumoje. Visgi, jei manote, jog su šia priklausomybe susidoroti yra pernelyg sudėtinga – reikalinga specialistų pagalba (psichologas, psichoterapeutas). Jie skiria atitinkamą gydymą. Visa tai tikrai nepanaikins jūsų noro mylėtis. Terapijos tikslas, jog seksas būtų sveikas, tinkamu laiku, tinkamoje vietoje bei su tinkamu žmogumi. Atraskite naują seksualinio gyvenimo prasmę, be priklausomybės!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (2)
Kaislīga prostitūta meklē seksuālus partnerus. Es galvenokārt meklēju vīriešus (jebkura vecuma). Ja jums ir interese, rakstiet man. - http://insex69.com
Rimtai būtina gydytis nuo to? o gal tiesiog megautis
Naujas komentaras