Seks skelbimai – patogi niša sekso vergijai

 
Internetiniai skelbimai yra populiariausias būdas rasti tai, ko ieškai: norimų daiktų (naujų ar naudotų), paslaugų… arba sekso. Tiesa, ne visi seks skelbimai internete yra talpinami pačių savanorių merginų (taip, apie vaikinus čia nekalbėsim, nes jų paklausa mažesnė). Deja, dažnai šie skelbimai rašomi sutenerių, pardavinėjančių į sekso vergiją įtrauktas moteris, merginas ir netgi nepilnametes mergaites. Jei tokio siaubo dar nebūtų gana, tuomet verta paminėti, kad interneto pagalba šiems suteneriams dažnai pavyksta išsisukti nuo bausmių dėl įrodymų trūkumo.

Štai trumpas pasakojimas (tik vienas iš daugelio) apie tokį incidentą:

2013 metų rugsėjį Brukline, Niujorke, persigandusi 13 metų mergaitė ėmė talžyti vieno iš daugiabučio apartamentų duris. Atidariusi duris senyvo amžiaus moteris (A.A.) įsileido mergaitę. Ši verkdama prašėsi paskambinti. Pirma ji paskambino savo tėvams, po to – pagalbos telefonu 911.

Paaiškėjo, jog mergaitė (J.R.) jau kurį laiką buvo pardavinėjama sekso vergijai. Jos suteneris liepė jai eiti į pastatą ir susitikti ten su klientu, kol šis lauks apačioje, kad mergaitė nepabėgtų. Laimei, mergaitė nepasimetė ir ėmė belstis į visų butų duris iš eilės, kol pagaliau vienas iš jų jai atidarė A.A.

Mergaitės skambutis policijai privedė prie sutenerio Kendalo Džudžo (tuo metu 21 metų) suėmimo. Šis neigė visus kaltinimus dėl prostitucijos, sekso vergijos, prievartavimo ir pagrobimo.

Ši istorija taip pat atskleidžia šiuolaikines sekso vergijos strategijas: mergaitė buvo pardavinėjam naudojantis “Backpage.com” – vienu didžiausiu internetinių skelbimų puslapių Amerikoje ir visame pasaulyje. Matomai, jame galima nusipirkti ne tik įvairiausių rakandų, tačiau ir žmonių. Seks skelbimai yra viena iš populiariausių svetainės kategorijų. Tai kaip rojus suteneriams – šis tinklapis leidžia jiems pardavinėti merginas ir siųsti jas klientams, tarsi jos būtų picos.

Kitas milžiniškas inernetinių skelbimų puslapis “Craigslist.com” prieš kelis metus atsisakė tokios kategorijos, kaip “seks skelbimai”. Tai įvyko po keletos viešų protestų, siekiančių uždrausti tokius skelbimus. Suteneriai tuomet atsisuko į minėtajįBackpage.com”, kuris priklauso “Village Voice Media”, to paties pavadinimo savaitraščio savininkams. Jiems buvo nusiųsti kolektyviniai laiškai iš 48 valstijų savivaldybių, įspėjančių, kad kompanijos skelbimų tinklapis tapo sutenerių ir sekso vergijos irštva, ir reikalaujančių nutraukti sekso skelbimų veikimą. Kartu dirbančios teisėsaugos institucijos nustatė 22 sutenerių, pardavinėjančių nepilnametes mergaites naudodamiesi “Backpage.com”, tapatybes.

Tačiau tinklapio savininkai nepasiduoda spaudimui ir aršiai kovoja už savo teises turėti sekso skelbimų kategoriją. Vietoje kategorijos pašalinimo jie siūlo kooperavimą su pareigūnais aiškinantis sekso vergijos bylas. Negalima teigti, kad tai neveikia: prieš kelis mėnesius vienas nepilnametė buvo išgelbėta, kai “Backpage.com” atstovai pranešė apie įtartiną paskyrą savo tinklapyje, kuri galimai susijusi su žmonių pardavinėjimu.

Skandalingojo tinklalapio atstovas spaudai tvirtai teigė: “Cenzūra ir kategorijos pašalinimas iš tinklapio nepašalins pačios problemos.”

Tikėtina, jog uždarius šiuos vartus, suteneriai rastų kitus tinklapius, galimai esančius už vandenyno ir ne taip atidžiai sekamus teisėsaugos. Taigi, sekso vergijos ir žmonių pardavinėjimo internete problema išlieka opi.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras