Seksomnia – seksas miego metu

a-couple-in-bed-thinking-why-does-sex-feel-so-good(2).jpg
 
Seksomnija – būsena, kurios metu užsiimama seksu, o nubudus ryte apie tai nebelieka nei pačių menkiausių prisiminimu.Tai toli gražu ne seksualiniai sapnai, kuriuos daugiau ar mažiau sapnuojame kiekvienas, todėl nederėtų tokio pobūdžio sapnų painioti su seksomnia.

Erotinius sapnus žmogus išgyvena ir regi tuo metu, kai jo kūnas nejuda. O seksas miego metu vyksta dalinai atsibudus, žmogus gali mylėtis bet kurioje pozoje ir, žinoma kuo laisviausiai judėti. Po sapno įmanoma atsiminti, kas su Jumis vyko sapne. Tačiau visgi seksas miego metu – tai primityvūs judesiai, kuomet žmogus nemąsto. Žmonės, užsiimantys seksu miego metu, tarsi lunatikai, gebantys vaikčioti miegodami ir ne juokais išgąsdinti namiškius.

Šios srities specialistai įspėja, kad seksas miego metu gali sukelti psichologinių ir fizinių traumų, ypač vyrams, nes pastarieji minėtose situacijose elgiasi šiek tiek grubiau nei moterys.

Kenčiantys dėl šios problemos aplinkiniams atrodo jau atsibudę, tačiau iš tiesų vis dar miega, miegodami ir pradeda lytinį aktą. Tai panašu į lunatizmą, valgymą miego metu ir kitus veiksmus, kurių žmogus negali kontroliuoti.

Anksčiau informacijos šia tema beveik nebuvo, tačiau atliktame tyrime dalyvavo 832 miego sutrikimų klinikoje pagalbos ieškoję pacientai, iš kurių 63 (7.6%) kenčia dėl minėtos problemos. Apklausoje respondentai (428 vyrų, 404 moterų) turėjo atsakyti į klausimus apie miego sutrikimo simptomus, elgesį miego metu, būseną prieš užmiegant, nuovargį ir panašiai.

Mokslininkai atskleidžia, jog 8 procentai sergančiųjų sexsomnia – iš tiesų didelis skaičius, tačiau taip yra dėl jo, jog apklausa vykdyta miego sutrikimų klinikoje. Todel galima teigti, jog tai vis dažniau atsirandantis sutrikimas šiomis dienomis. 

Tyrimas atskleidė, jog vyrai (11%) iš tiesų dažniau skundžiasi minima problema nei moterys (4%). Tačiau nei vieni, nei kiti nėra linkę apie tai kalbėtis su gydytojais ir atvirauti šia tema.

Kokios priežastys?

Iš pradžių manyta, kad seksomniją galima tapatinti su erotiniais sapnais. Visgi sapnai regimi esant greitojo miego fazei, kai kūnas būna bene paralyžiuotas, o seksomnijos pasireiškimo metu žmogus gali laisvai judėti. Manoma, seksomnija, kaip ir bet kuris kitas miego sutrikimas, yra nulemta primityvių instinktų, kurie nėra kontroliuojami miego metu.

Vis dėlto aiškių priežasčių, kodėl kai kurie žmonės kenčia nuo šio psichikos sutrikimo, nėra žinoma. Spėjama, kad tai gali būti nulemta genų ir paveldima. Taip pat stresas, narkotikai, alkoholis ir nuovargis paaštrina šiuos sutrikimus.

Kaip galima  padėti?

Pasistenkite sukurti kiek galima saugesne aplinka, jei yra galimybe tegul sergantysis miega kitame kambaryje, kuriame butu įmontuoti signalizatoriai, reikiamu metu prizadinsiantys ji is miego ir leisiantys suvokti, kas vyksta. Labai svarbu, kad priemonių butu imtasi iš karto, kai tik buvo pastebėta problema.

Taip pat būtina apsilankyti ir pasikonsultuoti su šeimos gydytoju bei vengti alkoholiniu bei narkotinių medziagų turinčių gaminių, nes jie tik dar labiau paasštrina aptartą problema.

 Įdomybės

Australijoje gyveno moteris, kuri miegodama išeidavo į gatves ir mylėdavosi su visais sutiktais vyrais.

Sergantieji seksomnija dažnai lunatikuoja.

Paprastai seksomnijos priepuoliai nėra dažni – pasitaiko kartą ar kelis per mėnesį. Tačiau žinoma atvejų, kai seksu miegant užsiiminėjama kiekvieną naktį.

Kol kas nėra moksliškai įrodyto gydymo nuo šio psichikos sutrikimo, bet manoma, kad jį slopina streso terapija.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras