Seksui ne

69.jpg
 
2 komentarai
Ar sunku visiškai atsisakyti sekso? Ar kiekvienas gali susilaikyti?

Lytinis susilaikymas – savanoriškas ar priverstinis lytinio gyvenimo nutraukimas tam tikram laikui. Tokio susilaikymo priežastys įvairios: nuolatinio lytinio partnerio nebuvimas, turint sutuoktinį ar nuolatinį partnerį – išvykimas, liga, gyvenimas izoliacijoje, kur nėra kitos lyties asmenų.

Iki pirmų lytinių santykių lytinis susilaikymas yra laikomas norma ir išgyvenamas lengviau nei patyrus sekso, kadangi organizmas dar nėra pripratęs prie reguliaraus lytinio gyvenimo. Lytinė energija iškraunama sportuojant, mokantis, dirbant fizinį darbą.
Kur kas sunkiau lytinis susilaikymas išgyvenamas santuokoje, kai yra nusistovėjęs lytinio gyvenimo ritmas, pavyzdziui reguliarus seksas. Trumpalaikiai susilaikymo laikotarpiai paprastai išgyvenami lengvai, ypač sugebant energiją nukreipti kitur – į darbą, hobį ir panašiai. Tačiau ilgalaikio susilaikymo pasekmės įvairios – jos priklauso nuo žmogaus seksualumo ir lytinio potraukio stiprumo: vieni nesunkiai pakelia kelių mėnesių ar net metų susilaikymą, kitiems tai sukelia darbingumo sumažėjimą, bendrą irzlumą. Ilgesniam laikui nustojus lytiškai santykiauti, ima mažėti lytinis potraukis, o atnaujinus seksą potraukis vėl normalizuojasi.

Parengta pagal: independent.co.uk

 
Komentarai (2)
Misija - neimanoma, bent jau man.
aisku kad kiekvienas gali tai priklauso nuo zmogaus valios. ar jis moka sawe pilnai kontroliuoti ar ne. galima atsisakyti net maisto wandens ir gyventi vien is oro gaunamo vandens ir saules energijos bet tai ne kiekvienam duota :D dauguma gywena akli kaip wisciukai ir net nebando sawes pakelti i akstesni lygmeni serga iwairiom ligom ir t.t. ir kaltina kitus kai patys stabdziai
Naujas komentaras