Sumažėjęs moterų libido. Kaip jį atstatyti?

pora-57bc2c48a7ad1.jpg
 
7 komentarai
„Dykuma tarpukojy ir milžiniška Sachara miegamajame“, - negailestingai juokauja su lytinio potraukio sumažėjimu susiduriančios moterys. Kas lemia tokius pokyčius ir kaip sugrįžti į senas jaudulio kupinas vėžias?

Maždaug dešimtadalis 18 – 44 metų amžiaus moterų skundžiasi sumažėjusiu lytiniu potraukiu. Tokį pasikeitimą gali įtakoti labai daug aspektų, pavyzdžiui, gyvenimo būdas, stresas, išsekimas, nerimas, prastas kūno įvaizdis, sveikatos sutrikimai, menopauzė, depresija, vartojami vaistai ar ankstesnė seksualinė patirtis. Taigi, libido dėl aplinkos poveikio gali pasikeisti kiekvienai moteriai.

Laimei, susiklosčiusią situaciją galima pasukti buvusia linkme ir tam nereikalingos jokios piliulės. Kokie galimi to būdai?

  • Visos dienos preliudija. Tai nereiškia, kad moteris ir vyras turi kvailai vienas kitą „graibyti“. Viskas turi būti paversta į nuolatinį flirtą, jaudinimą, rūpinimosi ir troškimo rodymą. Reikia atminti, kad geras seksas nėra vien fizinė sueitis – viskas labai stipriai priklauso ir nuo psichologinio nusiteikimo.
  • Gali būti, jog moteris jaučia stiprų spaudimą norėti sekso, kuris jai neleidžia atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, kas vyksta čia ir dabar. Reikėtų iš naujo išbandyti visus kelius, padedančius įsijausti į intymumą su partneriu. Vienas kito kūnų tyrinėjimas, lietimas, glostymas, pokalbiai apie tai, kas jaudina labiausiai, o kas ne gali labai greitai, pačiu netikėčiausiu momentu stipriai įaudrinti.
  • Svarbu nepamiršti rūpintis savimi. Svarbu pakankamai laiko skirti miegui, reguliariai sportuoti, sveikai maitintis, kuo daugiau juoktis ir, žinoma, mylėtis. Beje, į miegamąjį galima įsileisti tokias galbūt iki šiol nebandytas naujoves, kaip, sekso žaislai, lubrikantai ar seksualini susijaudinimą keliantys aliejai.
  • Savo gyvenimui apskritai derėtų suteikti daugiau jaudulio. Ekstremalios pramogos, teigiami sukrėtimai tik padidina natūralaus adrenalino kiekį kraujyje, kas įtakoja ir seksualinį gyvenimą. Kartais nereikia net per didelio ekstremalumo – naujų vėjų galima į santykius įnešti ir tiesiog dviese apsilankant šokių pamokoje, vyno degustacijoje ar spontaniškai sėdus į automobilį ir nuvažiavus prie jūros.
  • Svarbiausias prioritetas turi būti skiriamas seksui. Punktą „laikas mylėtis“ reikėtų įsitraukti į dienotvarkę lygiai taip pat, kaip įtraukiami verslo susitikimai ar vizitai pas gydytojus. Iš pradžių toks iš anksto suplanuotas seksas gali pasirodyti neįdomus, tačiau labai greitai tai pavirs laukiamu ritualu. Galiausiai, punkto dienotvarkėje iš viso nebereikės, nes tai ir vėl taps natūraliu laiko leidimo būdu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (7)
Jūs su savo subinem uzknisot,lyg nebugu idomiau nieko siam pasauly. Subines vergai .
Aseksualai, yra žmonės su mažu libido ir poreikiu seksui. Manau, jie yra pakankamai laimingi ir be sekso arba su mažu sekso kiekiu:)
Vikute, tai tik tavo siauro suvokimo bėda :)
zinoma. taciau seksas vienareiksmiskai yra malonumas ir man sunku suvoki, kaip tai galima kompensuoti kazkuo kitu
vikute, kiekvienas gyvenimo malonumą atranda skirtingose vietose ;)
vadinasi turbut ir gyveni be jokio poreikio seksui, o kartu prarandi sitoki dideli gyvenimo malonuma
O jei poreikio kažką keisti nėra?
Naujas komentaras