Svingas – pavojingas seksas?

playlist-trio-cusica-plus.jpg
 
13 komentarai
Situacija: grįžta žmona namo, o ten jos vyras su jos geriausia drauge voliojasi lovoje. Ir negana to, žmona buvo apkaltinta, kad ji yra nešiuolaikiška, nes vyras jau seniai norėjo išbandyti seksą su šia drauguže, ir tikrai būtų neatsisakęs sekso trise. Tačiau jis bijojo tai pasiūlyti, kadangi žmona niekada nebūtų supratųsi jo „progresyvių“ idėjų.

Tikriausiai suvokiate šios moters tragediją?

Taigi, kodėl kartais norisi sekso su kitais, bet ne su pastoviu partneriu?

Nuobodu

Jei sutuoktiniai pavargo vienas nuo kito, tuomet kyla idėjos, kaip paįvairinti seksualinį gyvenimą. Yra tikrai nemažai variantų: sekso prekių parduotuvės, ypatinga aplinka, žaidimas rolėmis, persirenginėjimai. Tačiau daug kas tingi pajudinti pirštus. O norint įsitempti į santuokinę lovą kažką kitą, proto daug nereikia. Vien tik pati mintis jaudina.

Tačiau reikia prisiminti ir apie tai, kad egzistuoja pavydas, savininkiškumo jausmas – ir tai yra normalu, kai sąmoningai ginamas šeimos institutas. Ir jeigu niekas niekam nepavydi, reiktų susimąstyti: ar tikrai tai yra santuokinė sąjunga?

Dažniausiai poroje būna vienas, kuris inicijuoja svingą, o kitas tik sutinka su naujomis sąlygomis, nurydamas pavydą ir pažeminimą. Ir be to – tyli, bijodamas netekti partnerio arba pasirodyti nešiuolaikišku. Pasekmės – dingsta pasitikėjimas, pagarba ir išskirtinumo prieš partnerį jausmas. Ir tuomet atsiranda visa puokštė nemalonumų: neurozės, kompleksai, nusivylimas savimi ir nuoskaudos.

Seniai svajojau...

Fantazijos apie grupinį seksą pačios iš savęs nėra kenksmingos ir netrukdo normaliems santykiams poroje. Tačiau reikia skirti, kas yra fantazijos (gražūs paveikslėliai vaizduotėje) ir realūs proceso pojūčiai.

Po eksperimento nebūtinai galite likti patenkinti. Gali atsirasti susvetimėjimo jausmas, kartais net ir nemalonus kvapas, žmogus gali pradėti savęs nekęsti. Juk „trečiasis“, atsiradęs poroje gali elgtis priešingai nei jūs tikitės, neatitikti jūsų skonio intymiuose reikaluose. Gerai, jei abu sutuoktiniai supranta, padarę klaidą ir daugiau tokių eksperimentų nebekartoja.

Kartais rekomenduojama pažiūrėti erotinį filmą dviese. Filmą juk galima bet kuriuo metu sustabdyti. „Išjungti“ svetimų žmonių savo miegamajame jau nebegalima. O faktorių, galinčių eksperimentą paversti košmaru, tikrai daug.

Polinkis į homoseksualumą

Žmonės, susidomėję tos pačios lyties atstovais, dažnai negali to pripažinti netgi patys sau. Ir kai dvi poros keičiasi partneriais, esantis šalia tos paties lyties atstovas tam tikra prasme realizuoja homoseksualias fantazijas. Kai kurie žino apie savo norus, ir apsikeitimas partneriais vyksta pagal taisykles. Tiesa, ir dėl pačio homoseksualumo tendencijų nieko blogo nėra.

Tačiau viskam yra savas laikas ir vieta. Kol žmogus yra laisvas nuo bet kokių įsipareigojimų, jam lengva prisipažinti apie savo slaptus norus ir kažką bandyti naujo. Tampa vis sunkiau, jei eksperimentuoja vyresnis žmogus, ypač jei jau spėjo sukurti šeimą su vaikais.

Įsivaizduokite tokią situaciją, kai šeimoje svingas yra tapęs norma, sutuoktiniai turi kitą pastovią partnerių porą, su kuria karts nuo karto susitinka, jiems nereti ir svingerių vakarėliai. Tačiau tik vėliau išaiškėja, kad tikrasis žmonos traukos objektas yra kitos poros moteris. Kyla konfliktas.

Čia jau kalba yra ne apie grupinį seksą, bet apie savo poreikių ir seksualinės pakraipos išsiaiškinimą lytinių eksperimentų metu.

Išvados

Niekas neturi teisės smerkti, kokie eksperimentai vyksta kiekvieno žmogaus seksualiniame gyvenime. Vis dėl to, reiktų aiškiai apibrėžti, kas yra pastovi pora ir kas yra žmonės, kurie susitinka karts nuo karto gerai praleisti laiką ir eksperimentuoti sekse. Juk gali keletą jaunų žmonių pabandyti kažką naujo? Jei jiems nepatiks – jie paprasčiausiai išsiskirs.

Šeimoje, kur sąjungos pagrindas – atviri jausmai ir norai, siejantys su konkrečiu žmogumi, viskas yra kitaip. „Paprasčiausiai išsiskirti, jei kažkas nepatiko“ čia negalima. Ir eksperimento pasekmės, jei jis pasirodys nesėkmingas, gali tapti lėtu, tačiau tendencingu jausmų užgesimu ir santykių išardymu.

Kas tai yra šeimyninė sąjunga? Kuo jis skiriasi nuo dviejų pažįstamų, kuriuos jungia seksualinė aistra vienas kitam? Santuoka įpareigoja ekskliuzyvinius intymius santykius. Šie santykiai yra uždari todėl, kad išaugtų normalūs palikuonys. Įjungiant į šeimos gyvenimą aplinkinius asmenis, šeima, kaip vertybė, netenka prasmės.

Prarandamas išskirtinumo jausmas, taip pat dingsta ir tas „vienintelis, tavo“ žmogus. Ribos nusitrina, ir sunku pasakyti, kuo paremta meilė tarp šių žmonių ir kas juos laiko kartu. Psichologinis momentas šiuo atveju yra labai paprastas: tave išrinko iš masės žmonių, kaip išskirtinį asmenį.

O paskui pasirodo, tu nesi joks išskirtinis, nes šalia tavęs atsiranda dar vienas vyras ar moteris. Ir tai žemina savivertę, priverčia avejoti savimi. O galbūt pastūmėja ieškoti kažko kito, kuris būti unikalus. Tuomet atsiranda šaltumas jausmuose, cinizmas, vienatvės pojūtis.

Ir tik negalvokite, kad tai yra moralizavimas: tai tik psichologinės problemos, su kuriomis galima susidurti po nesėkmingų eksperimentų – jų galima išvengti. Jei turite šeimą, džiaukitės vienas kitu be šalutinių asmenų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (13)
Straipsnis gal ir ne apie swinga, bet tiesos daug. Nereikia sumenkinti "išrinktojo, vienintelio" įdėjos. O tie kas pasirinke gyvenimą be vaikų, niekada šito ir nesupras.
Kuo jau čia tas svingas skiriasi nuo grupinio sekso? Vis tiek tas pats triušių narvelis :D
...afrikos upė su krokodilais jau perplaukta, šuolis su parašiutu nuo bedugnės krašto jau istorija,ir alaus barelio durys koja atidarytos ir visiems į snukį pasiūlyta; buvo...ir kankina nuobodulys? Vadinasi pats laikas į svingerių vakarėlį bus visko..
sexsas pimpalas papas
Straipsnis i vienus vartus, net pavadinimas neatspindi turinio. Argumentai tik pries svinga ir nera net menkiausios uzuominos apie svingo pliusus. I siuksliu deze!
Ir tik negalvokite, kad tai yra moralizavimas: tai tik psichologinės problemos, su kuriomis galima susidurti po nesėkmingų eksperimentų....

Bet boba bega pas joberi, ar net kelis-tai tas pats kas svingas, bet panasu psihologines problemos joms nerupi...
Toli gražu ne pievas - minėtos rizikos tikrai kyla. Juk žmonės yra skirtingi.
Pievas kažkokias rašot! Norit pribauginti žmogiukus
Geras ir teisingas straipsnis.
cia ne grupavuha
swingas yra labai gerai, tik tam reikia buti labai stabiliais moraliskai. cia surasti adekvacias poras be galo sunku. daugelis linke maisyti tai su 'legaliu' pavarymu su kita
kaip bevadinsi, vis tiek cia tas pats - grupavuha
Pavadinimas apie svingą, tačiau nieko panašaus čia nėra. Grupinis seksas tai ne tas pats kas svingas
Naujas komentaras