Virtualus flirtas: kada peržengiama riba?

unnamed(17).jpg
 
Kiek tikėtina, kad virtualus flirtas peraugs į realų romaną? O galbūt tai, kas vyksta interneto erdvėje taip pat labai realu?

Kas tai yra flirtas? 

Flirtas suteikia prieskonių gyvenimui. Flirtas kuria atpalaiduojančią, malonią atmosferą, jame nestinga smalsumo, humoro, vaizduotės, empatijos. Geras flirtas visų pirma yra subtilus: tai ne  demonstratyvus seksualinis elgesys, o veikiau įdomi, mandagi preliudija. Flirtas turi intelektualinio  erzinimo ir emocinio žaidimo elementų. Jame gali būti ir pataikavimo požymių, bet flirtuojant  pataikavimas paprastai būna subtilus, abiems pusėms malonus, artimesnis tikram vertinimui, o ne akivaizdžiam melui. 

Flirtuojančių žmonių sielos susipina, ima kalbėti bendra kalba ir suprasti viena kitą. Tai ne kas kita, kaip žaisminga romantika, skatinanti kalbėti ar elgtis netikėtai, gundančiai. Tai švelnus erzinimas,  veikla, kuri yra iš esmės nekalta ir neturi jokio tikslo. Pats flirtas savaime gali būti laikomas  vertybe, jis teikia asmeninės ir socialinės naudos. Jis gali padėti išsklaidyti vienatvę, kilstelėti ego ir pasitikėjimą savimi. Kai kurie moksliniai tyrimai parodo, kad flirtas darbe padeda darbuotojams jaustis geriau, sutarti vieniems su kitais. 

Kuo flirtas toks patrauklus? Visų pirma - tuo, kad jis leidžia pabūti savimi, ištraukti visus jumyse tūnančius asmenybės tipus, pastebėti savyje tai, ko anksčiau nemanėte esant. Dažniausiai tai būna smagu, šiek tiek jaudina, bet kartu ir ne per rimta, kad tektų permąstyti savo gyvenimo būdą ar iš  esmės keisti savo pamatines nuostatas. Kol neperauga į ką nors daugiau. 

Kodėl riba tokia slidi? 

Ar galima flirtuoti su kitais turint antrą pusę? Daugybė žmonių atsakytų - taip! Netgi reikia. Nes  flirtuoti smagu, tai puikus būdas praktikuoti socialinius įgūdžius, pasisemi teigiamų emocijų ir  jaustis gerai. Juk vedę - tai ne mirę, tiesa? Flirtuojant geriau nei bet kuriomis kitomis sąlygomis išmokstama sakyti komplimentus, klausytis, domėtis, atsakyti į kito žmogaus replikas, pasitikėti 
savimi. 

Galiausiai flirtas - tai garantuotas būdas nuoširdžiai nusišypsoti. Argi tai - blogai?  Ir vis dėlto turėtumėte pripažinti, kad flirtas - gana prieštaringa sąvoka: sąžiningumas ir nekaltumas čia susipina su lengvu melu, domėjimasis kitu žmogumi - su nerūpestingumu, pasitikėjimas savimi -  su vengimu atkreipti pernelyg daug dėmesio į save, galiausiai logika - su emocijomis persmelktu  fonu. Visų šių dalykų netrūksta tiek realiame, tiek virtualiame flirte. 
 
Flirtuodami abu partneriai artėja prie tam tikros ribos, tabu, kurio nė vienas nedrįstų peržengti flirto pradžioje, bet kuris tampa toks gundantis ir viliojantis atmosferai įkaitus. Užsitęsęs flirtas yra ne kas  kita, kaip artėjimas prie tos linijos ir savęs išbandymas: peržengsite ją, ar ne? Kita vertus, net jei ir  peržengtumėte - argi nebūtų įmanoma paskui ir vėl atsitraukti iki patogaus, saugaus atstumo?  Virtualus pasaulis suteikia ir tokią galimybę. 

Virtualus flirtas - tai tam tikras žodžių šokis, kuriame seksualumas nėra aiškiai išreikštas. Tai  snaudžiantis ugnikalnis, kuris gali išsiveržti bet kurią akimirką. Flirtuojant virtualiai itin paprasta  nuo nekaltų žodžių pereiti prie bendravimo su aiškia seksualine potekste. Kur kas lengviau nei  flirtuojant realiai - ekrane nematote daugybės "Stop" ženklų, neverbalinių signalų, rodančių, kad 
partneris pasijuto nejaukiai ar susigėdo. Kada viskas tampa rimta? 

Tipiškas žmonių, užmezgusių romaną internete, pasakojimas skamba maždaug taip: "Iš pradžių  buvo tik nekaltas flirtas, nė neketinome susitikti, bet staiga abu suvokime, kad tai - nebe tik flirtas, tai šis tas daugiau". Ilgą laiką trunkantis flirtas gali peraugti į labai gilius abipusius jausmus. Nes  pokalbiai, kai dėmesio neatitraukia išoriniai faktoriai, priešais ekraną atsiduriate tik jūs ir  pašnekovas, neišvengiamai paliečia sielos gelmes. 

Flirtuojant virtualiai kur kas lengviau peržengti ir tam tikras ribas, kurių realybėje sau neleistumėte. Pavyzdžiui, kalbėtis apie seksą su vedusiu žmogum. Jei tai vyktų realiame pasaulyje, kai aplinkui  yra kolegų, kitų žmonių, veikiausiai sau to neleistumėte. O prie ekrano, sąlyginai akis į akį, bet  fiziškai ne šalia - kodėl gi ne? Jei tik yra ūpo, tą ribą "tai - nieko rimto, tai - netikra" galima stumti  labai toli. 

Verta pastebėti, kad tiek virtualus flirtas, tiek virtualus seksas turi tą pačią išraišką - žodžius. Todėl  kur kas sunkiau nei realybėje pajusti, kada žodžiai - tik flirtas, o kada - jau seksualinis artumas.  Kaip tai gali atsiliepti realiam gyvenimui? Interneto amžiuje net ir kalbos apie seksą kartais gali būti  net labiau uždegančios nei bučiniai ar glamonės. Todėl pernelyg susidomėjus santykiais su virtualiu  partneriu, realūs žmonės gali būti nustumti į antrą planą. 

Žmonės yra patrauklesni kai jie atsipalaidavę, gerai jaučiasi, mėgaujasi savimi. O kadangi virtuali  erdvė siūlo naują patrauklumo sąvoką, kuri neapima žmogaus išvaizdos, gali ypatingai patraukti  tuos, kurie realybėje jaučiasi nepatrauklūs ir nepasitiki savimi. Tai padeda jiems atsiskleisti, iš naujo  atrasti save, leidžia pasijusti nuostabiai - todėl lengvai tampa priklausomybe ir netgi alternatyva  realiems santykiams. 

Priartėjus prie šios ribos virtualus flirtas tampa nebe nekaltu žaidimu, o realiais santykiais per  atstumą, kurie reiškia viena: jei iki šiol realiame gyvenime turėjote partnerį, tai nuo šiol jis - trečias  ir nebereikalingas. Ar vis dar manote, kad tas kasdienis susirašinėjimas - toks nekaltas? 

Suaugusiems.lt

Ar flirtuojate virtualioje erdvėje?
 
Komentarai
Naujas komentaras