Visa tiesa apie moterų orgazmą

pora-seksas-orgazmas-5br-62024057.jpg
 
1 komentaras
Kategoriški teiginiai apie tai, koks turėtų būti orgazmas, daugeliui moterų trukdo laimingai gyventi, nes jas nuolat persekioja abejonės - kodėl jos nepatiria pasitenkinimo? O jei patiria - kodėl ne tokiu būdu, kokiu reikėtų? Apie moterų orgazmą iki šiol sklando mitų, kurie iš esmės trukdo atsipalaiduoti ir mėgautis lytinių santykių procesu.

1. Sueitis, kai moteris nepatiria orgazmo - nepilnavertė. Tokia nuomonė dažnai sukelia problemų partnerių tarpusavio santykiuose, kadangi moteris ima vaikytis orgazmo laikydama jį esmine pilnaverčių santykių dalimi. Tačiau ne visi žino, kad daugybė moterų pajėgios patirti orgazmą tik po keleto reguliarių lytinių santykių metų. Ir apskritai patirti malonumą ir pasitenkinimą seksu galima ir be orgazmo. Pasak seksologų, moteris, kuri patiria orgazmą per bent penkias sueitis iš dešimties, gali savo intymų gyvenimą laikyti sėkmingu.

2. Jei moteris nepatiria orgazmo, kaltas vyras. Mylimasis ką nors daro ne taip, arba ko nors nedaro - vadinasi, lovoje jis niekam tikęs... Tačiau ne visada kaltas tik vyras. Neretai moteris kalta nė kiek ne mažiau, nes nepasakė jam, kas jai patinka, o kas ne. Vyras kaltas tik tiek, kad paprasčiausiai nemokėjo perskaityti jos minčių. Kad lytiniai santykiai būtų sėkmingi, stengtis privalo abu partneriai, ir tik tada jie gali patirti svaiginantį, žemę po kojomis sudrebinantį orgazmą.

3. Tikrasis orgazmas pasiekiamas tik vaginaliniu būdu. Toks teiginys gali tapti tikru prakeiksmu moterims, kurios anksčiau patirdavo stiprų orgazmą stimuliuojant klitorį. Daugybė moterų, pasikliaudamos mitais, įtikėjo, esą toks orgazmas - ne tikras, ir bergždžiai stengėsi šį stiprų jausmą patirti partneriui stimuliuojant tik makštį. Tuo tarpu seksologai skuba nuraminti: klitorinis orgazmas yra toks pat pilnavertis, kaip ir vaginalinis, todėl nėra jokios prasmės vieną laikyti mažiau svarbiu ar "neteisingu" - tegul mitai netrukdo mėgautis meilės malonumais.

4. Jei moteris nepatiria orgazmo - tai kenkia jos sveikatai. Šis mitas seniai paneigtas. Apskritai jei moters gyvenime yra reguliarūs lytiniai santykiai - jau vien tai teigiamai veikia jos sveikatą. Ir visai nesvarbu, ar ji patiria orgazmą, ar ne, svarbiausia - kiek ji gali atsipalaiduoti ir mėgautis. Jei sekso metu ji susikoncentruos tik į tai, ar pavyks patirti orgazmą, tokie santykiai nei didelio malonumo, nei naudos jos sveikatai neduos. Netgi atvirkščiai: nuo per didelio susirūpinimo ir iš jo išplaukiančios įtampos ilgainiui gali išsivystyti frigidiškumas.

5. Orgazmą partneriai privalo pasiekti vienu metu. Pasak statistikos, tik 18 procentų porų orgazmą patiria kartu. Šis faktas pats savaime nėra nei norma, nei nukrypimas - paprasčiausiai taip yra. Jei moteris meilės žaidimų metu galvos tik apie tai, ar ji kartu su vyru pajus orgazmą, tokios mintys santykiams suteiks daugiau negatyvumo nei naudos. Vyrų ir moterų fiziologija skiriasi, ir sinchronizuoti orgazmus nėra jokios būtinybės.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
jei jinai guli to lesti galima visur a aa.
Naujas komentaras