Vyrų sėklos paslaptys: tai ko nežinojo apie spermą

3d-image-of-sperm-cells.jpg
 
Visi žino, kad pagrindinė sėklinio skysčio paskirtis- apvaisinti moterišką kiaušinėlį! Tačiau mokslininkai, kosmetologai ir kitų sričių specialistai teigia, kad vyro sėkla turi ir daug kitų naudingų savybių. Tikimės, jog kai kurios žinios apie spermą jums bus dar negirdėtos, įdomios ir naudingos.

Susipažinkite, kokias dar funkcijas atlieka šis vyriškas skystis: 

Vidutinis spermatozoido dydis yra 0,055 mm, o judėdami spermatozoidai pasiekia  1-4 mm per minutę greitį. Teoriškai lemtingas spermotozoidas kiaušinėlį apvaisina 44-ąją minutę, tačiau praktikoje tai gali trukti apie tris dienas ar kiek ilgiau. 

Tik vienas iš penkių spermotozoidų juda teisinga kryptimi.

Vienu metu vyro lyties organas išskiria 2-4 ml spermos. Šernai - 250 ml.

Spermai visiškai subręsti reikia 2,5 mėnesio. 

Sperma gali būti vartojama kaip antidepresantas. Ejakuliantą sudaro 50 skirtingų cheminių junginių. Daugelį jų puikiai žino farmacininkai. Oksitocinas, melotoninas, prolaktinas, serotoninas, kortizolis ir estrogenas. Visos šios medžiagos turi teigiamą poveikį moters emocinei ir psichinei sveikatai.

 Apie 5% žmonių visame pasaulyje turi alergiją spermai. Mokslininkai nustatė, jog alergija sėkliniam skysčius gali būti viena iš nevaisingumo priežasčių. 

Nors sėklinis skystis turi daug naudingų savybių, spermoje galima rasti ir  įvairių infekcijos sukelėjų, pavyzdžiui, ŽIV, Hepatito B , C virusų. Oralinio sekso metu tikimybė užsikrėsti LPL ženkliai padidėja jei burnoje yra atvirų žaizdelių ar opų. 

Spermotozoidai dar Senovės Graikijoje ir Romoje  buvo naudojami medicinos tikslais. Tačiau net ir šiandien, kai kurios kosmetikos kompanijos ejakuliantą naudoja kosmetinių priemonių gamyboje. Viena iš Norvegijos įmonių sintetina spermotozoidus ir šią sudėtinę dalį įtraukia į kremų nuo senėjimo gamybą. 

Sperma gali paveikti moters ovuliacijos procesą. Pasirodo, sperma yra sudaryta iš baltymų, kurie persiunčia hormonų signalą į moters kiaušides, kad pasiruošimas apvaisinimui įvyktų greičiau. 

Tik 5% spermos  sudedamųjų dalių atlieka apvaisinimo funkciją, likusios dalys sudaro maistines medžiagas. 

 

 

Sperma naudojama ne tik farmacijoje ir kosmetologijoje, bet ir kulinarijoje! Paul Fotenhauer yra parašęs unikalią 60 puslapių receptų knygą.  Knygos autorius  teigia, kad sėkliniame skystyje yra gausybė naudingų medžiagų, kurios yra ne tik naudingos sveikatai, bet ir suteikia patiekalams daugiau skonio. Dar 2016 metais Londone vyko specifinis P. Fotenhauer kulinarijos renginys. Renginio dalyviai slaptąjį ingredientą turėjo atsinešti patys. 

Pasirodo, kad sperma pirmojo pasaulinio karo metais atliko svarbią funkciją žvalgyboje.  Jau tada kariai pastebėjo, jog šis skystis turėjo puikių nematomo rašalo savybių. Specialiomis šio rašalo aptikimo medžiagomis pasinaudodavo patyrę šnipai, jog iššifruotų slaptą raštelį.

Vokiečių dailininkas Martinas fon Ostrowski savo meninių aukštumų pasiekė ejakuliacijos dėka. Tam, kad gimtų vienas menininko darbas, Martinas fon Ostrowski turėjo dirbti mažiausiai 40 kartų, tam kad gauti reikiamą kiekį meninių priemonių. 

Kalendorinis kontracepcijos modelis nėra pats patikimiausias būdas siekiant išvengti nepageidaujamo nėštumo. Pirmiausia dėl to, jog sperma gali išlikti gyvybinga net iki penkių dienų, antra- moters ovuliacija nebūtinai turi įvykti tuo pačiu laiku.

Ekstremalus sportas ir stresas kenkia vyrų vaisingumui ir potencijai. Stresas skatina hormono kortizolio gamybą ir slopina testosterono kiekį organizme. Pakitusi spermos sudėtis neigiamai veikia žmogaus reprodukcinę sistemą, o taip pat ir vaisingumą. 
 

 

 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras