10 faktų apie užpakaliuką

 
Sunku patikėti, tačiau įvairiais šimtmečiais ta vieta, kuri yra žemiau nugaros, buvo garbinama arba pernelyg niekinama.

Kokie faktai apie užpakaliuką yra patys unikaliausi?

1. Senovės Graikijoje užpakalis buvo kulto objektu. Jis buvo labai gerbiamas. O tie, kurie turėjo gražų užpakalį buvo laikomi dievų pasiuntiniais. 

2. Senovės Persijoje būtent tos kūno dalies garbei atsirado nauja meno kryptis: buvo pradėti gaminti užpakaliuko formos dubenys, kuriuose žmonės prausdavosi.

 3. Senovės romėnai, kurie taip pat labai garbino užpakaliuką, rengdavo specialias žaidynes. Dažydavo juos raudona spalva ir atlikdavo keistus šventinius šokius, kur kaip tik tai vietai  ir buvo skiriamas pagrindinis vaidmuo bei didžiausias dėmesys.

4. Senovės Egipte galiojo labai griežti įstatymai. Netekėjusios merginos negalėjo sėdėti ant akmenų, neprisidengusios užpakaliuko. Taip pats didžiausias užpakaliuko įžeidimas, pažeidusi šį paprotį mergina negalėjo ištekėti

5. Škotijoje užpakalis laikomas baisiu ginklu priešui. Turbūt dėl to škotai ir vaikšto su sijonais, kad galėtų bet kurią akimirką pakelti jį ir parodyti pliką pasturgalį, taip išreikšdami panieką priešininkams.

6. Užpakalis buvo pradėtas slėpti po drabužiais viduramžiais. Mat buvo laikoma, kad jo nepadoriai lygi oda.

7. Užtat tuo metu Namibijoje  statė šventoves, skirtas užpakaliukams garbinti.

8. Viduramžiais religiniai fanatikai šventai tikėjo, kad užpakalis turi kelti šleikštulį, todėl parodžius jį pliką, velniai prarastų savo jėgą ir pabėgtų.

9. Vienas iš labiausiai vertinamų viduramžiais riterių ordinų – tai užpakalio ordinas. Jis gyvavo daugiau nei 150 metų.

10. Viduramžiais vokiečiai gynėsi nuo stichinių nelaimių užpakaliams padedant. Tiesiog reikėjo viesulo ar  uragano metu išstatyti jį lange. Vokiečiai buvo tvirtai įsitikinę, kad užpakalis lange atitraukia bet kokias gamtos stichijas.

 
Komentarai
Naujas komentaras