10 faktų apie vyrų smegenis

 
6 komentarai
Sunku suprasti, kas dedasi vyro galvoje? Viskas ne taip sudėtinga! Ekspertai kviečia susipažinti su 10 svarbiausių ar įdomiausių faktų apie tai, kas vis gi vyksta vyrų smegenyse.

10. Didelis emocionalumas

Nors manoma, jog jausmingiausios yra moterys, pasirodo, jog vaikystėje berniukai yra jautresni, labiau reiškia emocijas nei mergaitės.

Skandinavų Psichologijos Žurnale publikuotas tyrimas taip pat byloja, jog suaugę vyrai išgyvena stipresnes emocines reakcijas nei dailiosios lyties atstovės, tiesiog tai įvyksta prieš sąmoningai suvokiant jausmus.

9. Labiau pažeidžiami vienatvės

Žinoma, vienatvė gali atsiliepti kiekvieno sveikatai, savijautai, tačiau pažeidžiamiausi yra vyresni vyrai,- teigia knygos „Vyrų smegenys“ autorė Louann Brizendine.

Vyrai yra uždaresni, dažnai sunkiau atsitiesia – tad vienatvė jų smegenims daro didesnę įtaką.

8. Koncentracija į sprendimus

Nors daugelis tyrimų byloja, kad moterys – kur kas empatiškesnės nei vyrai, tai ne visai tiesa. Vyrų empatijos sistema „neveikia“, nereaguoja, kai kažkas pasakoja problemas, yra užkluptas streso ir pan. Tačiau kai reikia ieškoti sprendimų – jie tą gali daryti greitai ir dažnai kokybiškai!

7. „Užprogramuoti“ ieškoti moterų

Nors dažnai siejamas su agresyvumu, priešiškumu, testosteronas taip pat yra lytinio potraukio – libido –  hormonas. Jo vyrai turi šešis kartus daugiau nei moterys,- teigia mokslininkas Pranjal Mehta.

Jis su kolegomis ištyrė, kad testosteronas silpnina už kontrolę atsakingus smegenų impulsus, galbūt tai viena priežasčių, kodėl stipriosios lyties atstovai moteris „medžioja“, flirtuoja ir t.t. tarsi automatiškai. Kai moters nėra jų matymo lauke, vyrai apie ją dažnai trumpam pamiršta.

6. Privalo ginti tai, ką turi

Dalis vyrų atsakomybės yra ginti savo nuosavybę.

Kalbant apie žmones, atlikta dar pakankamai nedaug tyrimų, tačiau kitų žinduolių smegenų dalis, atsakinga už teritorijos saugojimą, yra didesnė nei jų patelių. Žmonių smegenyse pastebima panaši tendencija. Tai – viena priežasčių, kodėl vyrai dažnai tampa tokie agresyvūs gindami savo meilę, šeimą, teritoriją ar nuosavybę.

5. Būtinas aiškumas

Vyrams būtina aiški hierarchija, aiškūs nurodymai, pasiskirstymas darbais ir t.t. Tokia tvarka, kaip kariuomenėje, taip pat daugumoje darbo vietų, sumažina jų organizme esančio testosterono lygį, kartu ir agresyvumą.

4. Bręsta ilgainiui

Susirūpinimas esama tvarka, hierarchija prasideda anksti – kai berniukams būna vos 6 metai. Tai tarsi motyvuoja vyrus kovoti ir geriau, kai agresija išreiškiama žodžiais, o ne veiksmais,- teigia psichologai.

Tyrimai byloja, kad vyrų brendimas – iš tiesų ilgalaikis procesas, pasaulio supratimas, pomėgiai ir požiūris keičiasi iki pat brandaus amžiaus. Taip yra dėl nuolat lėtai kintančio testosterono lygmens.

3. Nusiteikę tėvystei

Vyrų smegenys automatiškai nusiteikia bendradarbiavimui, paramai ir tėvystei dar keletą mėnesių prieš iš tikrųjų tampant tėvu. Tuo metu stipriosios lyties atstovo organizme sumažėjo testosterono, padidėja hormono prolaktino – tai paskatina tėviškus jausmus, elgesį.

2. Tėvo žaidimai

Tėvai vyrai iš tiesų „turi“ specifinius žaidimų su vaikais būdus: jie viską daro spontaniškiau, kiek grubiau, tačiau lengvas tėviškas erzinimas iš tiesų padeda vaikams daugiau išmokti, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi, realiau suprasti pasaulį. Taip pat, vaikams dėmesio skiriantys tėvai taip sumažina jų seksualinio elgesio pavojingumo riziką.

1. Jie taip pat trokšta vestuvių!

Moterys nori tiesiog pastovumo, įsikūrimo, o vyrams svarbiausia – galimybė pratęsti giminę, laikas sukurti šeimą ir auginti vaikus. Taigi, tuoktis stipriosios lyties atstovai ne visada nori tik dėl padėties, visuomenės spaudimo, o įvykus tam tikriems hormoniniams pasikeitimams,  jiems santuoka atrodo prasmingiausias būdas gyventi toliau!

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (6)
Suaugusiems.lt tikriausia dirba genijai, jei patys sita straipsni sumaste :D neabejoju, kad saltiniai yra, juolab kazkuriam dar portale skaiciau apie ta pati
kai tik bus tikslios nuorodos i saltinius, tuomet galima bus spresti apie kokybe! pakolkas, tai tik zodziu pilimas is tuscio i kiaura!!!
nu negali būti visi straipsniai vien tik apie antra gala, gal kam neidomu, kas dedasi pasaulyje. Man asmeniskai patinka, kad pasipilde ir moksliniais tyrimais
nebevarkit, vyrai iš viso smegenų neturi :)
siulyciau rimtai apsvarstyti galimybe pakeisti rasanciuju komanda!!! anksciau buvo maziau straipsniu, bet, uztad, gerai paruostu ir idomiu! o dabar - kruva straipsniu ir jokio tolko!!!
Pasakius savo nuomone- šlamštas.
1) Rašo kad faktai apie vyrų smegenis, bet vos ne kiekvienoje vietoje pridedama apie moteris.
2) Jei kažkokia savybė galioja 20% vyrų tai nereiškia, kad tai faktas apie vyrų smegenis...
Naujas komentaras