10 keisčiausių manijų

 
4 komentarai
Egzistuoja daug ir pačių įvairiausių manijų, kurios iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti žavingai. Tačiau iš tikrųjų, tai – psichinis sutrikimas, paverčiantis žmogaus gyvenimą viena didžiule bėda.

Kokios keisčiausios manijos egzistuoja gyvenime?

  • Gamomanija – keistas apsėdimas siūlyti tekėti. Dažniausiai tokie santuokos pasiūlymai pateikiami daugumai žmonių tuo pačiu metu ir paprastai veda į poligamiškus santykius.
  • Demonomanija – manymas, kad žmoguje gyvena piktoji dvasia. Sukurta daug siaubo filmų, kuriuose aiškiai parodoma, kaip elgiasi apsėstasis. Paprastai demonomanija suserga tie, kurie per daug prisižiūri panašių filmų, pradeda bijoti tokiais tapti ir galiausiai pradeda atsispindėti pirmieji šios manijos požymiai. Žmogus, manantis, kad yra apsėstas velnio, ir pradeda elgtis, tarytum iš tikrųjų būtų apsėstas.
  • Žemėlapiomanija – nekontroliuojamas šalių žemėlapių įžiūrėjimas kiekviename žingsnyje, pavyzdžiui, ant šaligatvio, maiste, vandens lašuose ar pan. Žmonės yra įpratę atpažinti kitų veidus, tačiau atpažinti žemėlapius jau yra mažų mažiausiai keistas įprotis.
  • Onomatomanija – nenugalimas apsėdimas kartoti tam tikrą žodį ar žodžius, šmėstelinčius mintyse net ir pačiais netikėčiausiai momentais, visiškai su tuo nesusijusių pašnekesių metu.
  • Klinomanija – nenugalimas troškimas likti lovoje. Nėra nieko blogo, jeigu žmogus nori ilgiau pagulėti, ypač, jeigu lauke šalta ir lyja, tačiau klinomanijakams tai gali tęstis dienomis. Tai gali būti apibūdinama, kaip nekontroliuojama meilė miegui, lovai, pagalvėms, antklodėms.
  • Enosimanija – manymas, kad asmuo yra nusidėjėlis. Paprastai tokie žmonės nuolatos galvoja, kad padarė kažkokią neatleistiną nuodėmę. Šias mintis paprastai lydi ir didelis baimės jausmas bei fizinės reakcijos, tokios, kaip oro trūkumas, padažnėjęs kvėpavimas, nereguliarus širdies plakimas, prakaitavimas ar pykinimas.
  • Trichotilomanija – savų plaukų pešiojimasis. Šis sutrikimas yra viena iš savęs žalojimosi formų, pasireiškianti plaukų pešimusi ne tik nuo galvos ar lytinių organų srities, bet ir veido, ausų, nosies bei antakių, blakstienų. Dažniausiai trichotilomaniją galima atpažinti pagal nenatūraliai praplikusius plotus plaukuotose kūno vietose.
  • Ablutomanija – nuolatinis noras nusiplauti rankas. Normalu, kai tai norima padaryti grįžus iš lauko ar tualeto, tačiau ablutomanija - tai, kai rankas plaunasi po bet kokio prisilietimo prie žmogaus ar daiktų. Tai susiję su mintimis apie bakterijas, galimą infekciją. Ablutomanija niekuomet neina viena, ją dažniausiai lydi ir kiti psichikos sutrikimai. Ši liga dažniausiai pasireškia jauname amžiuje ir gali būti vaikų šizofrenijos požymis. Suaugusiems ablutomanija pasitaiko rečiau.
  • Aboulomanija – patologinis neryžtingumas. Kartais žmonės gali neturėti ryžto konkrečioms užduotims atlikti, tačiau kai su tuo susiduriama kiekviename žingsnyje, gyvenimas tampa nepakeliamas.
  • Doromanija – nekontroliuojama manija dovanoti dovanas kitiems. Ir tai neturi nieko bendro su dosnumu, nes tokie žmonės yra tiesiog apsėsti dovanų rinkimo bei dovanojimo kitiems. To nesustabdo net ir pinigų trūkumas – įklimpstama į skolas, pradedama vogti ar net prarandama nuosavybė.

Suaugusiems.lt, parengta pagal Oddee.com 

 
Komentarai (4)
aš tai norėčiau vyro, kuris turėtų demonomaniją :D
Kazy, aš irgi apie tą patį pagalvojau :D
Norėčiau pažinoti žmogų, kuris serga doromanija :D
"Klinomanija – nenugalimas troškimas likti lovoje." Va šita manija ko gero daugumai žmonių būdinga... ;)
Naujas komentaras