10 naujų faktų apie seksą

 
Kad seksas yra malonumas, mes tai žinome. Tačiau kuo jis gali būti naudingas?

Nuo peršalimo

Pamiršk skiepus. Užsiimk seksu dukart per savaitę ir tavo imunoglobulino lygis kraujyje pakils 20 proc. Tai tie patys antikūniai, kurie kovoja su peršalimu ir kitomis virusinėmis infekcijomis.

Patarimas. Tyrimai parodė, kad kuo energingesnis seksas, tuo mažiau šansų žmogui pasigauti ligą. Aukšto imuniteto raktas – intensyvumas ir džiaugsmas, todėl nebijok daug judėti ir ieškok naujų sekso pozų.

Nuo senėjimo

Jaunystės šaltinis – pas jus po antklode. Poros, kurios užsiima seksu bent keturis kartus per savaitę, po 40 metų atrodo jauniau nei jų pasyvūs bendraamžiai. Pagrindas čia – gaunamas malonumas, kuris gaunamas sekso metu: išsiskiria adrenalinas, dofaminas ir noradrenalinas. Be to, seksas išprovokuoja žmogaus augimo hormono gamybą, kuris kovoja su laisvaisiais radikalais organizme – tai leidžia išsaugoti odos ląsteles ir atpalaiduoja raumenis, kas neleidžia susiformuoti raukšlėms.

Patarimas. Nustok skambinėti visoms draugėms iš eilės ir ieškoti partnerės vienai nakčiai. Didžiausia nauda gaunama su pastoviu partneriu. Atsitiktinis seksas, kaip taisyklė, susijęs su baimės ir nesaugumo jausmu, o tai su jaunyste ne pakeliui.

Nuo nemigos

Štai ir tavo lopšinė, kurią dainuoja cheminiai procesai tavo kūne! Orgazmo metu išsiskiria oksitocinas – hormonas, leidžiantis užmigti. Tokiu būdu, tavo vaistinėlėje visuomet yra efektyvūs migdomieji.

Patarimas. Trūksta oksitiocino? Naudok produktus, kurie išskiria serotoniną – pagrindinį komponentą „gaminantį“ sapną. Tarkim, 30 minučių prieš einant miegoti pavalgyk rupios duonos arba kalakutienos.

Nuo skausmo

Orgazmas gali dvigubai sumažinti skausmingus pojūčius kūne. Seksas per keletą minučių padidina endorfinų kiekį, todėl skausmas sumažėja. Pagal tyrimus seksas leidžia susidoroti su migrena ir nugaros skausmu.

Patarimas. Jei tau ką nors skauda, venk didelio aktyvumo ir judėk lėtam tempe. Atstatyti jėgas po tokių eksperimentų padės vaisiai: tamsios vynuogės ir apelsinai, kurie taip išskiria daug daugiau endorfinų.

Nuo vėžio

Duok savo libido laisvę dabar, o jo vaisius skinsi ateityje. Subrendę vyrai, jiems būnant 20-ties sėklos išsiveržimas įvykdavo bent septynis kartus per savaitę, triskart rečiau serga prostatos vėžiu nei tie, kurie per savaitę patirdavo tris orgazmus. Reguliari ejakuliacija saugo prostatos kanalus nuo onkogenų susidarymo, kurie ir iššaukia vėžinius susirgimus.

Patarimas. Čia svarbus reguliarumas, o ne galutinės fanfaros. Daugiausiai naudos atneša kasdieninis sėklos išsiveržimas, o ne daugkartinis kas mėnesį. Beje, tam ir partnerė nereikalinga. Tad jei kasdieninis seksas atbaido tavo draugužę, daryk tai vienas.

Netgi nuo mirties

Reguliarus seksas padidina degidroandrosterono ir testosterono lygį, o jie kovoja su laisvaisiais radikalais – vėžio ir širdies ligų priežastimi. Tad vyrų mirties rizika sumažėja 50 proc., jei jie džiaugiasi bent dviem orgazmais per savaitę.

Patarimas. Kuo ilgiau trunka orgazmas, tuo daugiau naudos jis atneša. Todėl patartina balansuoti ant ribos, kad orgazmas taptų intensyvus. Kai pajusi, kad artėja ejakuliacija, įeik kiek įmanoma giliau – penis atsidurs platesnėje vaginos dalyje ir tokiu būdu stimuliacija sumažės. Apmirk 30 sekundžių, ir paskui vėl pradėk judėti.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras