12 mažai žinomų faktų apie prezervatyvus

5ac23d3d60b8d714218b4717-750-500.jpg
 
Pristatome dvylika įdomių ir mažai žinomų faktų apie prezervatyvus! Plačiausias prezervatyvų vartojimas yra Japonijoje. Tekančios saulės šalyje prezervatyvai sudaro 80% visų vartojamos kontracepcijos priemonių.

2016 metais Šveicarijoje pradėta gaminti maži prezervatyvai, kurie skirti 12-14 metų paaugliams. Tokį sprendimą Šveicarijos vyriausybė priėmė po vieno atlikto tyrimo. Tyrimas atskleidė, kad  12-14 metų amžiaus paaugliai mylisi keturis kartus aktyviau nei  tą darydavo 1990 – aisiais.

Tarybų Sąjungoje žaibiško populiarumo sulaukė prezervatyvai pavadinimu "Gumos gaminiai Nr. 2". Vieno prezervatyvo kaina buvo du centai. Tikriausiai įdomu sužinoti, ką gi rusai laikė gumos gaminiu Nr. 1? Tai buvo paprasčiausia dujokaukė.

Sargiai ir susilaikymas yra vienintelė priemonė, padedanti apsisaugoti nuo ŽIV ir kitų lytiniu keliu plintančių ligų. 

2012 metais  Bicesterio miestelyje (Didžioji Britanija) buvo atidarytas restoranas skambiu pavadinimu “Kopūstai ir prezervatyvai”. Be įspūdingų interjero dekoracijų bei skanaus maisto, restoranas populiarus dar ir tuo, jog čia lankytojai turi galimybę grąžą gauti ne pinigine išraiška, o sargiais. Šio restorano atsidarymui įtakos turėjo vienas tyrimas, kuris atskleidė vieną labai įdomų faktą - daugiau nei pusė britų kuklinasi pirkti prezervatyvus. 

Lundo mieste (Švedija) archeologams pavyko surasti seniausią pasaulyje prezervatyvą. Pasak mokslininkų, tokie prezervatyvai jau buvo naudojami  1640 metais.

Vazeline esančios medžiagos ardo prezervatyvus. Tad jei siekiate, kad sargis atliktų savo funkcijas, geriau rinkitės  lubrikantą. 

Ar žinojote, kad prezervatyvai kuo puikiausiai tarnavo ir kare. Tiesa, jie buvo naudojami visai ne pagal paskirtį. Amerikiečių kariai prezervatyvais apvilkdavo savo šaunamuosius ginklus, jog apsaugotų juos nuo galimo užsikimšimo. 

Viena iš keisčiausių dovanų, kurią yra tekę gauti  Princui Viljamui ir jo žmonai Kate Middleton, tai prezervatyvų rinkinys. Tokią dovaną saldžiajai Anglijos porelei įteikė Suomijos vadovai. Tokia dovanos potekste suomių vadovai porelei norėjo tik priminti, kad prieš planuojant dar vieną įpėdinį, svarbu ir pailsėti. 

2010 metais Šveicarijos muitinės pareigūnai suėmė nusikaltėlį, kuris savo skrandyje slėpė 123 prezervatyvus. Prezervatyvai buvo pripildyti kokainu. 

Iki XX amžiaus pabaigos prezervatyvų buvo galima įsigyti tik su receptu. Be to, sargius  gydytojai galėjo išrašyti tik vyrams. 

Tinkamai naudojamo prezervatyvo patikimumas siekia 99%.


Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras