15 įdomių faktų apie akis ir regėjimą

akutes.jpg
 
Mylinčio žmogaus akys per pus išsiplečia kai žiūrima į mylimą žmogų. Galbūt taip išpučiame akis todėl, jog siekiame ne tik geriau įsižiūrėti į patį mylimąjį, bet ir dėl to, jog norime pažvelgti į giliausias jo sielos kerteles. Juk sakoma, akys - sielos veidrodis. Taigi, akys gali nemažai pasakyti. Sužinokite daugiau įdomių faktų apie akis...

1. Akis sveria apie 7 gramus, o visų sveikų žmonių akies skersmuo identiškas ir yra lygus 24 mm.


2. „Valgykite morkas, nes jos sveikos akimis“ - tą girdime nuo vaikystės. Taip, vitaminas A labai svarbus akių sveikatai. Tokia morkų galia kuo puikiausiai pasinaudojo britų oro pajėgos antro pasaulinio karo metu. Britai sukūrė naują radarą , kuris leido pilotams pamatyti Vokietijos bombonešius naktį. Norėdami suklaidinti ir paslėpti šį technologijos išradimą britų oro pajėgos išplatino leidinius spaudoje, kad tai padaryti jiems padeda morkų dieta.


3. Visi kūdikiai gimsta mėlynai pilkomis akimis it tik po dviejų metų jų akys įgyja tikrą spalvą.


4. Rečiausia akių spalva – žalia. Tik 2% gyventojų turi žalias akis.


5. Paprasčiausias bandymas patikrinti regėjimo aštrumui, tai žvilgsnis į dangų. Pažvelkite į naktinį dangų ir suraskite Didžiuosius Grįžulo ratus. Ir jei matote mažą žvaigždę kibiro rankenos viduryje , tada jūsų akys mato gerai. Šį bandymą buvo priimta naudoti  dar senovės Egipto laikais.


6. Teoriškai žmogaus akis gali atskirti 10 milijonų spalvų. Tačiau praktikoje, manoma,kad žmogus gali atskirti tik 150 spalvų ir 150 pilkų atspalvių (ir tik po ilgų mokymų).


7. Airiai mano ,kad žmogaus figūrą galima nuspėti pagal žmogaus akis.


8. Baltijos šalių, šiaurės Lenkijos, Suomijos ir Švedijos gyventojų akių spalva ryškiausia, o daugiausia žmonių, turinčių tamsias akis gyvena Turkijoje ir Portugalijoje.


9. Moterys vidutiniškai verkia 47 kartus per metus, o vyrai 7. Ir visų svarbiausia – tarp 18.00 – 20.00 valandos. 77% verkia namuose ir 40% verkia vienumoje. 88% atvejų išsiverkęs žmogus jaučiasi geriau.


10. Vidutiniškai žmogus sumirksi kas 4 sekundes (15 kartų per minutę), o akimirksnis trunka 0,5 sekundės.


 

11. Moterys maždaug du kartus dažniau mirksi nei vyrai.


 

12. Žmogus vidutiniškai ant savo viršutinio ir apatinio akies voko turi 150 blakstienų.


13. Čiaudėti atsimerkus yra neįmanoma.


14. Vidutiniškai žmogus per visą savo gyvenimą pamato daugiau kaip 24 milijonus vaizdinių.


15. Maždaug prieš 10 000 metų visi žmonės turėjo rudas akis, kol gyveno Juodosios jūros regione ir tik vėliau akys pradėjo gentiškai mutuoti, kas lėmė mėlynakių atsiradimą.


www.suaugusiems.lt

 

 
Komentarai
Naujas komentaras