9 faktai apie aseksualumą

 
9 komentarai
Kas per velnias tas aseksualumas? Tai liga ar tiesiog gyvenimo būdas? Ekspertai pateikia 9 faktus apie šį reiškinį.

1. Aseksualumas – tai visiškas seksualinio potraukio nebuvimas. Nors šis reiškinys ir mažai tyrinėtas, mokslininkai galvoja, kad jis ne mažiau paplitęs kaip ir homoseksualumas.

2.Аseksualumas – tai ne pasirinkimo klausimas. Nereikėtų jo painioti su tuo dalyku, kai žmogus ką nors pasirenka sąmoningai.

3. Аseksualumas – tai orientacija, taip pat kaip ir heteroseksualumas ar biseksualumas. Aseksualai nesuvokia teigiamo ar neigiamo intymių santykių poveikio.

4. Tai nereiškia, kad aseksualus žmogus nesimasturbuoja. Dauguma tų, kurie priskiria save šiai kategorijai, patenkina patys save. Tiesiog jie neturi poreikio turėti intymių santykių su partneriu.

5. Tačiau tai taip pat nereiškia, kad tokie žmonės neįsimyli. Tiesiog jie nemato poreikio išreikšti savo jausmus sekso metu.

6. Kai žinomas seksologas Kinskis sukūrė seksualinės orientacijos  skalę, kur  "0" reiškia "visišką homoseksualumą", o "6" - "visišką heteroseksualumą", jis prijungė ir "Х" kategoriją - tuos, kuriuos nejaudina seksas. Seksologo duomenimis, šią grupę sudaro 1,5 proc. vyrų.

7. 1994 metais atliktas tyrimas parodė, kad 1,05 proc. apklausos dalyvių niekada nebuvo patyrę seksualinio potraukio.

8. Šis reiškinys nesusijęs su noru turėti ar neturėti vaikų. Dauguma aseksualų turi intymių santykių vien dėl to, kad susilauktų vaikų.

9. Kai kurie tvirtina, kad aseksualumą galima priskirti ir seksualinių problemų kategorijai. Nors kai kuriais atvejais nenorą turėti intymių santykių galima priskirti prie seksualinio pobūdžio problemų, bet apskritai šiuolaikinės medicinos specialistai tvirtina, kad aseksualumas nėra patologija ir nekenkia žmogaus fizinei sveikatai  ar psichologinei būsenai.

 
Komentarai (9)
as esu sveikas vyras 32m. libido mano pora kartu i menesi, noreciau susirasti nuosirdzia drauge su panasiu seksualiniu aktyvumu, rasyti: altas@draugas.lt
As irgi manau,kad Saulius i lankas nuvaziavo su tokiu palyginimu. Sorry,bet tu neteisus. :)
Sauliau, tą patį galima pasakyti ir apie hetereseksualius žmones, kiek jų yra pedofilų. tad nereikia pedofilijos sieti su homoseksualumu, tai labai klaidinga.
Raimonda, sakai homosexualumas nėra pavojingas :) Vien faktas kad gėjus ar lesbietė partnerius lengvai randa jaunesniųjų gretose rodo tai kad homosexualus žmogus nejaučia ribų kur homosexualumas o kur pedofilija :) šita tema galim diskutuoti iki nukritimo :) ir būsiu teisus :)
aseksulu yra moterys manyciau..kuriom seksas yra partnerio patenkinimas, o ne saves pacios...
Nieko cia daryti nereikia,yara kaip yra,juk homosexualai,nei bisexualai,nei heterosexualai nieko nedaro,kad butu kitaip.Gyvena savo gyvenima ir viskas. Taip pat ir asexualai turi gyventi.
Bevardi, tai parašyta faktai, o ne patarimai, ką daryti. ir šiaip, gi tai orientacija, ką tu čia bepadarysi, kaip ir su kitomis seksualinėmis orientacijomis...
tai jau tikrai:(
Tuscias straipnis - is tuscio i kiaura. Nei ka daryti, nei ko nedaryti tokiu atveju, jokiu faktu, jokiu priezasciu. Kam isvis rasyti?
Naujas komentaras