Aistros tipologija

 
Dar senovėje žmonės buvo skirstomi pagal seksualinius parametrus, tokius kaip jėga, pajėgumas ir geismo stiprumas, orgazmo greitis ir stiprumas, lytinių organų dydis ir t.t. O žymioje Kama Sutroje net yra patarimų apie būdus ir pozas skirtingų tipų žmonėms.

Šiuo metu psichologai pagrįstai nustatė, kad seksualinis žmogaus aktyvumas – tai gan pastovus faktorius. Ir net amžius arba lytinė konstitucija neturi įtakos žmogaus aktyvumui, t.y. jeigu pas žmogų yra aukštas libido lygis ir jam reikia daug sekso bei jis anksti pradeda lytinį gyvenimą, brandžiame amžiuje ir net arčiau senatvės libido lygis neturėtų stipriai kisti… Aišku daug ką nulemia gyvenimo būdas, tačiau dabar ne apie tai. Panagrinėkime aistros tipologiją:

Ekstravertas

Ekstravertai – tai aktyvūs, bendraujantys ir impulsyvūs žmonės. Įprastai jie mėgsta triukšmingas kompanijas, vakarėlius, garsią ritmingą muziką, ryškius įspūdžius.

Ekstravertai dažniausiai gan anksti pradeda domėtis seksu bei savo lytinį gyvenimą pradeda anksčiau nei jų bendraamžiai. Jie lengvai suartėja su kitais žmonėmis (pritampa), ypač priešingos lyties, ir nejaučia jokių abejonių bei nerimų. Dažniausiai gyvenime juos lydi ne vienas ir ne du sekso partneriai. Tai didžiąja dalimi susiję su tuo, kad ekstravertai dievina naujas emocijas ir gyvenimiškas situacijas. Prie vieno partnerio, gyvenimo kartu su juo priprantama, o tai prieštarauja ekstraverto troškimams siekti visko naujo, todėl partnerius tokie žmonės keičia dažniau nei kiti. Tačiau artimam žmogui jie parodo daug dėmesio ir emocijų bei jausmų. Dažnai ekstravertai būna labai geri meilužiai ir moka rasti priėjimą prie bet kokio žmogaus, tačiau jie neigiamai, sakykime, sąveikauja, daro įtaką tyleniams intravertams.

Intravertas

Intravertai skiriasi nuo kitų susikoncentravimu į save, savo jausmus, išgyvenimus. Dažniausiai jiems pakanka savo pačių emocijų ir išgyvenimų, todėl dažnai tokie žmonės būna ganėtinai uždari. Jie nemėgsta didelių žmonių sambūrių, triukšmingų renginių ir trykštančių, perdėtų emocijų. Intravertams labiau priimtina ramybė, tyla, rami muzika ir prietema.

Intravertai dėl savo uždarumo dažnai vėliau nei kiti pradeda lytinį gyvenimą ir vėliau prioritetą skiria ilgalaikiams ir stabiliems santykiams, nors jų seksualinis gyvenimas susideda ne vien iš uždarumo ir drovumo. Jiems labai sudėtinga aptarinėti savo problemas, ypač seksualinio pobūdžio. Savo partneriams jie yra gan reiklūs, tačiau patys retai parodo dėmesį. Dažniausiai jie būna patenkinti  lytiniu gyvenimu ir jiems sunku kurti santykius.

Neurotikas

Šiems žmonėms būdingi: nervingumas, emocionalumas ir gan staigi reakcija. Streso atveju jiems išryškėja neurozės požymiai – nemiga, nuotaiku kaita, irzlumas. Dažnai jų nusiskundimai dėl bet ko sugeba išbalansuoti net optimistus – ekstravertus.

Neurotikų libido lygis dažniausiai būna gan aukštas, tačiau jiems sunku realizuotis, kadangi ramybės neduoda irzlumas ir neramumo jausmas. Neurotikai dažnai savimi abejoja ir kritikuoja absoliučiai viską, ką daro, todėl jiems gan sunku pasitenkinti savo seksualiniu gyvenimu. Net savo troškimus jie gali palaikyti nesveikais. Visų minėtų dalykų fone neurotikus dažnai ištinka psichoseksualinės problemos, vedančios net į frigidiškumą ar impotenciją. Dažniausiai jiems geriau sekasi santykiai su ekstravertais, o jeigu randa panašų į save patį, santykiai susiklosto labai retai…

Psichozinės aistros (Psichai)

Tokių žmonių charakteriuose dažnai pasireiškia asocialūs bruožai, tokie kaip: griežtumas, rūstumas, nepakantumas, priešiškumas ir net agresyvumas. Jie retai būna pedantiški ir tvarkingi. Mėgsta įvairiausią “ekstrymą”.

“Psichai” dažniausiai turi aukštą libido lygį ir gan anksti pradeda lytinį gyvenimą.  Dėl dažniausiai gan stipraus susijaudinimo jiems būtinos stiprios aistros. “Psichams” nesvarbios kitų nuomonės, jie nėra išrankūs sekse ir jie neturi moralinių ribų, todėl dažnai linkę į iškrypimus. Į partnerį žiūri, kaip į seksualinio pasitenkinimo šaltinį. Jiems gan lengva rasti savu partnerių, tačiau jiems nėra būdingi jausmai ir ilgalaikiai santykiai.

Apsimetėliai

Tai nenuoširdūs žmonės, linkę manipuliuoti ir lengvai prisitaikantys visuomenėje. Lytinį gyvenimą pradeda vėlai, nebent kieno nors kito nuomonė priverčia pasielgti kitaip. Lytinių santykių metu jie taip pat stengiasi atitikti priimtinoms normoms, tačiau patys gali turėti gan skirtingą nuomonę ir poziciją, nuo tos, su kuria (neva) sutinka. Dažnai jie pasielgia vienaip arba kitaip , net ir lytinių santykių metu, kad atitiktų normas ir “būtų neblogesni”. Libido gan prastas, tačiau jie patenkinti savo lytiniu gyvenimu ir nesusimąsto apie tai, kas galėtų būti kitaip. Dažniausiai apsimetėliai geriausiai sutaria su tokiais pat arba ekstravertais, nors jie sugeba rasti kontaktų su bet kuriuo žmonių tipu…

 
Komentarai
Naujas komentaras