Aligatorių patinai ir jų „amžina“ erekcija

 
2 komentarai
Aligatoriaus penis yra sudarytas iš gana tamprių audinių, todėl pagal poreikį gyvūnas gali labai greitai jį ištraukti, bet lygiai taip pat greitai ir įtraukti į save. Kiti stuburiniai gyvūnai tokių galimybių neturi.

Tiesa, apie aligatorių fiziologija ir dabar nėra tiek daug žinių – vienintelis išsamus mokslinis penio aprašymas yra išlikęs nuo 1915 m., tačiau ir čia nėra aprašyta kaip tiksliai dirba organas.

Norėdama išsiaiškinti, kaip veikia aligatoriaus penis, Luizianos Masačusetso universiteto mokslininkė Diana Keli ištyrinėjo keletą mirusių aligatorių. Skrodimo metu kloakos viduje buvo rastas baltas ir minkštas falas, kurio ilgis siekė 7 cm.

Norėdama pamatyti, kaip aligatoriaus penis ištraukiamas iš kūno, Keli pabandė pajudinti įvairius raumenis aplink kloaką ir rado raumenų grupę, kuri yra atsakinga už penio judesius. O kitas – sausgyslių – rinkinys yra susietas su penio pagrindu: vos tik sausgyslės atsipalaiduoja, penis grįžta į pradinę padėtį, t.y. yra įtraukiamas į gyvūno vidų. Mokslininkė teigia, kad aligatoriai yra lengviausiai "sujaudinami" ropliai pasaulyje.

 
Komentarai (2)
Gerai čia...
Ir ką daryt su tokia info?
Naujas komentaras