Amžinai kartu: pora, kurios neišskyrė net mirtis

 
1 komentaras
Kartu palaidoti ir paskutiniam apsikabinimui rankomis susikibę romėnų įsimylėjėlių griaučiai buvo iškasti vykdant rūmų renovacijos darbus Italijoje, - pranešama dienraštyje dailymail.co.uk.

Manoma, kad bendrame kape Modenos rūmų sienoje pora buvo palaidota prieš 1500 metų, nes buvo kapavietėje rasti kai kurie mirštančios Romos imperijos kilmingųjų bruožai.

Apžvalgininkai sako, kad moteris atrodo su meile žvelgianti į tai, ką mokslininkai laiko jos partneriu. „Tai labai jaudinantis ir retas reginys“, - sakė vienas jų.

Atradimas buvo padarytas vykdant statybos darbus. Manoma, kad pora buvo palaidota vienu metu tarp V ir VI a. po Kristaus.

Kasinėjimams vadovaujantis archeologas Donatas Labate'as sakė: „Mes manome, kad palaikai iš tiesų buvo palaidoti atsuktais vienas į kitą veidais. Vyro stuburo slankstelių padėtis parodo, kad jo galva apsisuko jau po mirties. Dalyvavau daugybėje kasinėjimų, tačiau nė vienas šiam neprilygo“.

Archeologiniai kasinėjimai atskleidė tris istorinius klodus. Pora buvo rasta vidutiniame klode. Šioje kapavietėje maždaug 10 pėdų gylyje iš viso buvo palaidota 11 žmonių.

Specialistai mano, kad sprendžiant iš kapavietės, pora nebuvo labai pasiturinti ir galėjo gyventi fermoje.

Manoma, kad laidotuvių metu ir vyro, ir moters veidai buvo atsukti vieno į kitą. Tačiau vieta, kurioje jie palaidoti buvo ne kartą užlieta Tiepido upės, todėl jis galėjo nusisukti nuo moters.

Menkai apsaugoti griaučiai dabar bus tiriami Bolonijos universiteto antropologo Giorgio Gruppionio. Jis bandys nustatyti tikslų poros amžių, santykius ir mirties priežastis.

Kristina Killgrove, Šiaurės Kalifornijos universiteto antropologė sakė, kad griaučių poza sufleruoja, jog jie buvę pora.

Ji sakė: „Senovėje nebuvo nuostabu jei sutuoktiniai ar šeimos nariai mirdavo vienu metu: kai tik tokios epidemijos kaip juodasis maras niokodavo Europą, vienas iš šeimos narių galėjo mirti dar laidojant kitą. Kas šie žmonės bebūtų, tikriausiai jie juto, kad jų santykiai buvo tokie pat svarbūs mirties akimirką, kaip ir visą gyvenimą“.

Susikabinusių mylimųjų griaučių nuotraukas galite pamatyti čia:

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Puiki istorija, bet tikrai galėjo leisti jiems ilsėtis ramybėje....
Naujas komentaras