Ar gerai miegojo brangusis, atsakys telefonas

 
Klausimas „Kaip miegojai?“ dažnai būna pirmuoju, kuriuo pradedame savo rytą ir klausiame savo mylimo žmogaus, tačiau į jį atsakyti gali būti sunku.

Maždaug 360 litų kainuojantis galvos raištis „Zeo“ ir nauja iPhone programėlė siūlo geriausią būdą, kaip tiksliai išmatuoti, „kaip jūs miegojote“, teigia jo išradėjas Benas Rubinas.

B. Rubinas teigia, kad šio daikčiuko dėka galima pagerinti ir seksualinį gyvenimą.

Šis raištis turi dvi sidabrines plokšteles, kurios matuoja vibracijas smegenyse. Tuomet programėlė pateikia priežastis, dėl kurių miegas gali būti nekokybiškas, pavyzdžiui, partnerio knarkimas ar pernelyg šviesi miegamojo aplinka.

„Miegas yra nepaprastai svarbus“, - sako B. Rubinas. „Jis gali turėti įtakos reabilitacijai po ligos, poilsiui ir net seksualiniam gyenimui“.

Įrenginys matuoja mažyčius odoje esančius elektrinius impulsus, kurie atspindi, kas vyksta žmogaus smegenyse. Taip „apskaičiuojamas“ vadinamasis „ZQ“ skaičius, kuris parodo, kiek nakties metu žmogus miegojo vadinamosiose giliojo miego ir REM fazėse.

Programėlę suprasti yra nesunku – skirtingų spalvų diagramos stulpeliai atspindi skirtingus miego tipus ir yra papildyta su miego kokybe susijusia informacija.

„Jei esate jaunas, sveikas žmogus, jūs turėtumėte surinkti 100“, - sako B. Rubinas. „Tačiau mes neapsiribojome ties 100 „taškų“. Vieną naktį aš miegojau 12 valandų ir surinkau 142“.

Ir gilus miegas, ir vadinasis REM miegas (kai žmogus sapnuoja) yra svarbūs žmogaus sveikatai. Tiems, kurie surenka mažiau kaip 100 taškų, programėlė siūlo patarimus, kurie galėtų padėti išspręsti miego problemas.

„Pradėjus matuoti galima nustatyti, iš kur kyla problemos“, - sako B. Rubinas. „Į programėlę įvedama informacija apie kambarį, kuriame miegate, gyvenimo būdą, todėl ji gali patarti, kas gali padėti: ar prislopinta šviesa miegamajame, ar naujas čiužinys, o gal tiesiog atpalaiduojanti muzika“.

Elektra kraunamas galvos raištis yra visiškai nauja technologija, kuri „matuodama“ smegenų aktyvumą per odą naudoja sidabrines plokšteles.

„Kai mes pradėjome šią kampaniją, mokslininkai, su kuriais konsultavomės, sakė: „Neįmanoma to atlikti namuose, tai gali vykti tik laboratorijoje““, - pasakojo B. Rubinas. „Dabar ši technologija prieinama bet kam“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras