Ar įmanoma perauklėti homoseksualą?

 
2 komentarai
Seksualinė orientacija – asmeniška sritis. Tačiau yra tokių, kurie stengiasi net ir čia parodyti savo valią ir domisi būdais, kurie padėtų „pakoreguoti“ kitus.

Žmonių, kurie nori pakeisti kitų potraukį savai lyčiai, yra nemažai. Norinčiųjų keisti potraukį priešingai lyčiai neatsiranda.

Pasirinkimas – doros klausimas?

Norintieji „perauklėti“ homoseksualą tiki, kad lytinis potraukis priklauso nuo žmogaus padorumo ir apsisprendimo. Kartais jie mano, jog jiems patinkantį apsisprendimą dera paremti specialiomis priemonėmis. 

Per daugelį amžių išmėgintos veikiausiai visos įmanomos. Gėjai ir lesbietės nuo savo polinkių buvo bandomi atpratinti amputuojant krūtis, kastruojant, pašalinant gimdą, hormonų injekcijomis, egzorcizmu (velnio išvarymo apeigomis), smegenų lobotomija, įkalinimu, elektros šoku, maldomis, psichoterapija ir spiritistiniais seansais. 

Pripažinimo erai atėjus

Nė vienas iš šių poveikio būdų nebuvo pakankamai veiksmingas. Todėl prakeiksmų, bausmių ir gydymo teko atsisakyti. 1976 metais homoseksualizmas buvo išbrauktas iš JAV psichiatrų asociacijos patvirtinamo proto sutrikimų sąrašo. 
Šiuolaikiniame katalikų bažnyčios katekizme rašoma: „Nemažai vyrų ir moterų jaučia potraukį į homoseksualizmą. Jis nepareina nuo jų valios ir daugeliui yra sunkus išmėginimas.“

Susitaikyk – JIS pamilo JĮ

Dviejų vyrų ryšiai mažai rūpėtų aplinkiniams, jei nė vienas iš jų neturėtų tėvų, giminių ar... draugės. Paprastai kaip tik jai sunkiausia suvokti, kodėl nuoširdžiai domėjęsis jos interesais, pritaręs pomėgiams vyriškis pasirinko kitokį seksualinį gyvenimą. 

Kone kiekviena taip nusivylusi gali patvirtinti, kad supainiojo draugiškumą bei atidumą su meile, kad nepasiteiravo apie partnerio vaikystę, o ypač paauglystę, kai skleidžiasi seksualiniai polinkiai ir bandoma išmėginti savo seksualumą. 

„Verkiau, prašiau, bet nepadėjo“

Reta kuri, patyrusi tokį išbandymą, patiki, jog įkalbinėjimai ir prašymai mažai ką pakeis. Juk net daug įspūdingesnės poveikio priemonės nepriverčia žmogaus atsisakyti savo seksualinių polinkių. Taip pat nenorima suprasti, kad yra ištikimų žmonių, yra ir neištikimų, tačiau labai reta tokių, kurie buvo neištikimi tik vieną vienintelį kartą. Ir ši savybė yra bendra tiek heteroseksualiems, tiek homoseksualiems žmonėms. 

Kartą paragavęs...

Tikėjimas, kad pasirinkdamas lytinius santykius su savo lyties atstovu žmogus tiesiog suklydo – naivu. Labiausiai tikėtina, kad ryšio su jaučiančiu polinkį savai lyčiai vyru/moterimi ateitis bus tokia, kaip kad teigiama viename reklaminiame TV siužete: „Kartą (šiuo atveju ne vieną kartą) paragavęs, negali sustoti“.

 
Komentarai (2)
Ne! Ir kam, beje, butu reikalinga dar viena nelaiminga siela..?
Gal jau ne...
Naujas komentaras