Ar kava iš tikrųjų veikia libido?

getty_938993594_401542.jpg
 
Kava kaip ir daugelis gėrimų, pasižymi įvairiomis savybėmis. Be rytinio pabudinimo iš miegų, ji pasižymi ir kitomis naudingomis savybėmis, nes joje gausu antioksidantų. Tačiau klausimas ar kava veikia libido iki šiol yra apipintas įvairiais mitais.

Kava ir libido

Kavos įtaka libido nėra plačiai ištirta, tačiau nedidelio tyrimo metu išsiaiškinta, jog kava nežymiai, tačiau teigiamai veikia seksualinį apetitą. Ir tai galioja tiek vyrams, tiek ir moterims ir taip yra todėl, jog kofeinas stimuliuoja kraujo cirkuliacija lytiniuose organuose. 

Pavyzdžiui, 2006 – aisiais mokslininkai išsiaiškino, jog kava gali padėti padidinti moterų norą seksui, o 2015 – ųjų metų tyrime patvirtinta, jog vyrai, kurie geria du puodelius kavos per dieną, pasižymi mažesne erekcijos disfunkcijos rizika.

Tačiau abiejuose tyrimuose yra tam tikri įspėjimai: moterų tyrime mokslininkai išsiaiškino, jog lytinis potraukis yra susijęs su smegenų zona, kuri atsakinga už susijaudinimą. Tačiau tyrimas buvo atliktas tik su žiurkėmis, kurios niekada nebuvo gavusios kofeino. Todėl panašių rezultatų gali tikėtis tik tie žmonės, kurie kavos reguliariai negeria.

Tuo metu britų kavos asociacijos atstovas suabejojo tokiomis išvadomis, sakęs jog “mes nesame įtikinti tokiais rezultatais. Žmonės turėtų išgerti bent dešimt puodelių kavos iš karto, kad galėtų tikėtis tokio paties rezultato, tačiau niekas tiek kavos nevartoja. Kava turi be galo daug naudingų savybių, tačiau aš nemanau, kad galime tai laikyti dar viena jos savybe.”

Sumažėja seksualinės disfunkcijos rizika?

Neseniai atlikti tyrimai taip pat nepatvirtino dviejų puodelių kavos naudingumo libido. Vyrai, kurie išgeria tokį kiekį kavos per dieną, turėjo 42% mažesnę riziką patirti erekcijos disfukcija, bet vyrai, kurie išgeria 3 kavos puodelius per dieną pasižymi jau didesne 39% rizika. Tokiu atveju, tyrėjai padarė išvadą, jog kofeinas sukelia cheminę reakciją, kuri padidina kraujo pratekėjimą į penį.

Neigiamas kavos poveikis

Bet kavos gėrimas ryte gali nebūti pats geriausias dalykas jūsų libido, pasak ekspertų. Kai ryte išgeriate kavos, suardote normalų cukraus kiekį kraujyje visai dienai. Tada išsiskiria daugiau adrenalino, per daug kortizolio ir per mažai hormono DHEA.

Yra įrodymų, jog hormonas DHEA padeda žmonėms spręsti seksualinės fukcijos problemas, ypač mažą libido, tačiau išvadas daryti dar per anksti.

Taigi, nors iki šiol nėra aišku kaip kava iš tikrųjų veikia libido, kitos jos naudos jau yra įrodytos. Kava gali pagerinti atmintį ir suteikti energijos, gali pagerinti metabolizmą ir netgi prailginti gyvenimo trukmę. Kai kurie tyrėjai taip pat tvirtina, kad kava gali mus apsaugoti nuo diabeto ir Alzhaimerio ligos, nors, kad tai įrodytų, turi būti atlikta daugiau tyrimų.

Žinoma, neturėtumėte gerti per daug kavos – keturi ar penki puodeliai per dieną yra optimalu.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras