Ar padoru pasirodyti su apatiniais? Korseto istorija

pexels-photo-5326775.jpeg
 
Pasikeitusi ir įvairiapusė šiuolaikinė mada dažnai iššaukia ginčus. Klasikinės tendencijos, kurios persipina su naujomis idėjomis, dažnai vertinamos nevienareikšmiškai.

Be to, galima pasakyti vieną – dizainerių dėka šiuolaikinių merginų ir moterų spintose atsiranda tos pačios detalės, kurias dėvėdavo ir mūsų promočiutės. Tiesa, šiuo metu jie taikomi kiek kitomis formomis, o kartais net iškreipiant tiesioginę jų paskirtį.

Prie tokių drabužių galima priskirti ir XXI amžiuje atgimusį korsetą. Šiuo metu jis įgauna naują kvėpavimą, ir retai kada primena savo „protėvį“ – jis šiuo metu dėvimas kaip viršutinis drabužis.

Apie korsetų įvairiapusiškumą, kai šiuo metu jį galima išvysti ant podiumų, pasimatymų metu, netgi elitiniuose vakarėliuose, verta pakalbėti plačiau. Juk šios detalės dėvėjimas neretai laikomas mados šauksmu.

Korsetai iš metalo ir medžio – pasiruošimas aukotis arba kovoti?

Istoriškai susiklostė, kad būtent metalas yra pirmoji korsetų gaminimo medžiaga. Metalas, kaip medžiaga, atsirado norint paslėpti kūną ir krūtis: XV a. viena ispanė taip norėjo paslėpti savo nėštumą nuo vyro, kadangi buvo jam neištikima. Be to, būtent Ispanijoje atsirado ir korsetas iš medinių lazdelių, o analogiškas šiuolaikinis korsetas atsirado žymiai vėliau.

Idėja naudoti korsetuose metalinių vijų dalis, kaip apatinių drabužių dalį, gana greitai paplito Europoje. Tokių apatinių svoris XV-XVI a. siekė 25 kg, o nešiojimas greičiau būdavo našta ir išbandymas nei malonumas.

Šiuolaikiniai korsetai

„Dolce&Gabbana“ specialistai korsetus pritaikė šiuolaikinėms moterims modernizuodami korseto modelį, atsisakant metalo ir plastiko, kurie suteikia ypatingą nepatogumą. Šie korsetai atspindi rūmų prabangą, itališką madą, tačiau jie išsiskiria ir savo stilingumu bei užburiančiomis spalvomis.

Tiesa, minėti mediniai korsetai taip pat nėra pamiršti. Šiuolaikinę jų modifikaciją gali išvysti brito Chuseino Čalajano darbuose, kuris įžymus kaip nestandartinių drabužių iš netipiškų medžiagų dizaineris.

Žinoma, kad tokie modeliai nėra labai praktiški. Ir vargu, ar kokia šiuolaikinė moteris sutiktų įsigyti tokį drabužį kiekvienos dienos dėvėjimui. Vis dėlto, tai tik dar vienas būdas pažvelgti į mados vystymosi perspektyvą – į tai kas pamiršta.

Romantiški modeliai

Iš rašytinių šaltinių ir praėjusio šimtmečio graviūrų mes žinome, kad masyvius metalinius ir medinius korsetus XVII–XVIII a. pakeitė įvairiaspalviai medžiaginiai korsetai, užtraukiami banginių ūsų. Jų populiarumas augo, o tam pasitarnavo ir prancūzų karalienės Jekaterinos Mediči įvesta ypač plonos talijos mada. Po to pasipylė įvairios ir vis naujos korseto modifikacijos.

Šios modifikacijos nedingo ir dabar, kai daug eksperimentuojama ir siekiama įvesti naujus unikalius sprendimus mados srityje. Tiesa, vietoj banginių ūsų (kurie šiuo metu yra saugomi) naudojamos visai kitos medžiagos – dažniausiai metalinės ir plastikinės vytelės. Be to, korsetai dažniausiai yra pristatomi kaip atskira ir savarankiška viršutinio garderobo detalė, dažnai būna suknelės atskira dalis.

Galima paminėti, kad modeliams korsetai tarnauja, kaip ir seniau, taip ir dabar, talijos suveržimui ir suteikiant figūrai tiesumo bei pasitempimo, o kai kurie iš jų atlieka tik dekoratyvinę rolę. Kad ir kokiam tikslui jūs dėvėtumėte korsetą – ar stilingam vakarėliui, ar mylimojo gundymui – jūs tikrai rasite ir išsirinksite iš gausos – galite pabrėžti savo norimą stilių, garderobą paversti išskirtiniu ir netgi išryškinti savo charakterį.

 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras