Ar šaltis veikia mūsų libido?

3b06f89b-2afd-4abf-8f75-2668fddb5e2d.jpg
 
Kai lauke šalta, dažnai norime likti namuose, o labiausiai po antklode su mylimuoju. Juokinga, tačiau šaltas oras, atrodo, veikia mūsų libido. Apskaičiuota, kad gruodžio 11 dieną pastojama dažniau nei bet kurią kitą metų dieną. Tačiau tyrimai taip pat rodo, kad žiema gali ir neigiamai paveikti libido, todėl seksui jaučiame mažiau entuziazmo. Taigi, kodėl taip yra?

Libido yra sudėtingas dalykas. Mokslininkai iki dabar daug ko nežino kaip libido susijęs su mūsų aplinka, todėl svarbu pabrėžti, kad neturėtumėte imtis apibendrinimų apie orą ir seksualumą. Bet aplinkos temperatūra tikrai turi įtakos, tačiau tai tik vienas iš daugybės faktorių.

Hormoniniai pokyčiai

Viena iš tikėtinų priežasčių, kodėl žiemą norime mažiau sekso, yra mažėjantis testosterono kiekis. Testosteronas yra labai susijęs su libido – kuo didesnis jo lygis organizme, tuo daugiau aistros jaučiame. Testosterono lygis organizme didžiausias rudenį, o mažiausias vasaros metu. Žiemos metu testosterono lygis krinta, todėl jaučiamės mažiau motyvuoti seksui.

Estrogenas taip pat labai svarbus libido. Tyrimai rodo, kad estrogeno kiekis didžiausias vasarą, o sumažėja žiemą. Ne visi patiria šio hormono pokyčius, pavyzdžiui, jei vartojate hormoninę kontracepciją, jūsų testosterono ir estrogeno lygis nekinta visus metus. Todėl šie sezoniniai pokyčiai paliečia tik dalį žmonių.

Saulės trūkumas

Dar vienas svarbus faktorius yra saulės šviesa. Šaltasis sezonas ateina kartu su trumpesnėmis dienomis ir mažesniu saulės kiekiu. Tai reiškia, kad mūsų vitamino D lygis krenta, o tai gali sukelti testosterono lygio kritimą, vadinasi mažėja libido. Kai kurie mokslininkai mano, kad testosterono lygis aukščiausias rudenį, nes per vasarą gauname pakankamai vitamino D.

Kitos priežastys

Taip pat yra ir praktiškesnių priežasčių, kodėl šaltas oras žudo mūsų libido. Šaltuoju sezonu nešiojame daugiau drabužių, o tai traukia mažiau. Taip pat mažesnis saulės šviesos kiekis ir trupesnės dienos gali neigiamai veikti seksualinį potraukį ir nuotaiką, ypač tiems žmonėms, kurie linkę į sezoninę depresiją. Jei jaučiatės liūdnas, jūsų libido, greičiausiai, nebus labai aukštas. O vasara siejama su didesniu seksualiniu potraukiu dėl ilgų dienų ir didesnio saulės šviesos kiekio, o taip pat mažiau drabužių.

Daugelis gali patirti libido sumažėjimą šaltuoju periodu dėka hormoninių pokyčių organizme, vitamino D trūkumo ir fakto, kad rengiamės šešiais drabužių sluoksniais, o tai nėra labai seksualu. Tai nėra auksinė taisyklė ir tikrai aišku, kad ir žiemą mylėtis norisi! 

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras