Blondinės VS Brunetės – kurios geresnės?!

 
Kurios geresnės: brunetės ar blondinės? Šis klausimas – tai kertinis akmuo nesiliaunančioje moteriškoje kovoje. “Džentelmenai renkasi blondines, tačiau veda brunetes” – šią žymią frazę žino daugelis. Ar viskas išties yra taip? Kiekviena iš minėtų pusių turi savo privalumų. Pabandykime jas aptarti ir šiek tiek panagrinėti…

Merlyn Monro savo dažyta galva sukūrė vieną stabiliausių ir ilgiausiai gyvuojančių pastarojo amžiaus mitų – tiek vyrai, tiek ir fortūna renkasi blondines. Na, bent jau pačiai Merlyn sėkmė nusišypsojo tik po to, kai ji atsisveikino su tamsia plaukų spalva.

Nuo to laiko šimtai, tūkstančiai, milijonai moterų balinasi savo plaukus tikėdamos išsvajota valdžia (tiek valdant vyrus, tiek likimą). Natūralios šviesiaplaukės į savo tamsiaplaukes “seses” žvelgia iš aukšto…

Nors, tiesą sakant, mitas apie neįtikėtiną blondinių patrauklumą kelia abejonių. Jeigu viskas yra tiesa, kodėl visuose pasauliniuose grožio konkursuose jau ne pirmą kartą laimi brunetės???

Brunetės – aktyvesnės stervos?

Kiek man teko bendrauti su vyrais – dauguma jų apibūdindavo blondines, kaip švelnų ir trapų padarėlį, pavergiantį vyro širdį savo moteriškumu… Nepaisant to, nemažai mano bičiulių pastebėdavo didesnį kaprizingumą šviesiaplaukių tarpe. Aišku, galima ginčytis, tačiau mano bičiuliai teigia, kad su blondinėmis lengviau susitaikyti ir jos neįsimena piktų darbų, bet dėl šito, vėl gi, galima ginčytis. Be to, priimta manyti, kad blondinės yra labiau pažeidžiamos, mažiau prisitaikiusios prie gyvenimo sąlygų, t.y. vyrams norisi rūpintis jomis, saugoti jas, lepinti ir mylėti.

Brunetės, anot daugumos vyriškosios lyties atstovų, pasižymi kur kas stipresniu ir griežtesniu charakteriu, ir prie viso šito derinio dar prisideda ir “sterviškumas”. Aišku, galima paminėti faktą, kad vyrai teigia, jog tamsių plaukų savininkės yra aistringesnės ir išradingesnės lovoje. Apskritai, remiantis daugumos nuomone, tamsiaplaukėms damoms skiriamas stiprios, darbščios, pasitikinčios savimi, kerinčios moters vaidmuo. Tokia moteris gali savarankiškai “prasimušti” gyvenime…

Labai gaila, tačiau visi aukščiau pasakyti teiginiai – tai tik gandai, kadangi jokių mokslinių tyrimų, pagrindžiančių arba paneigiančių minėtą medžiagą, nėra… Asmeniškai man tekdavo susidurti su natūraliomis blondinėmis ir vienos visiškai patvirtindavo teiginius, o kitos – paneigdavo.

Agnė, mano pažįstama – natūrali blondinė, tačiau jos ryžtingas charakteris ir manieros labiau primena vyrišką elgesio modelį. Jeigu kalbėtume apie sterviškumą ir mokėjimą pasiekti išsikeltą tikslą, Agnė galėtų užčiaupti bet kurią brunetę. Kita mano draugė, tamsiai kaštoninių plaukų savininkė – visiška priešingybė – negali nei vieno klausimo išspręsti savarankiškai ir vyrams nuolat tenka ja rūpintis. Tokių pavyzdžių, manau, rastų kiekvienas.

Teiginys, kad blondinės yra mažiau prisitaikiusios, o brunetės tvirčiau stovi ant kojų, teisingas tik dalinai… Esmė tame, kad suvokimas apie šviesiaplaukes damas, kaip apie moteriškumo įsikūnijimus, pirmiausia, diktuojamas stereotipų ir tą patvirtina psichologai. Pavyzdžiui, bet kuris kirpėjas pasakys, kad šviesūs plaukai yra švelnūs, “pūkuoti”, lengvi. Tamsūs plaukai dažniausiai būna nepaklusnūs, užsispyrę ir šiurkštesni. Mes pasąmoningai vienos ar kitos plaukų spalvos savininkėms priskiriame atitinkamą elgesio modelį ir savybes. Gaunasi, kad žmonės patys tyčia ir netyčia verčia merginas elgtis pagal tam tikrą modelį.

Blondinė – durnelė?

Vienas labiausiai paplitusių stereotipų – visos šviesiaplaukės nepasižymi aukštu intelektu. Tariamajam blondinių bukumui skirta daugybė anekdotų. Aišku, reikia pripažinti, kad kartais tikrai nemažas skaičius šviesiaplaukių “seserijos” atstovių parodo žioplumo stebuklų.

Iki šiol atsimenu savo šviesiaplaukę grupiokę Eriką, kuri sąmoningai galėdavo kalbėti tik apie du dalykus – apdarus ir kavalierius… Pamenu, kaip literatūros dėstytoja kartą paprašė jos “padaryti kažką su savo intelektualine nekaltybe“… Po paskaitos, kai visi išėjo parūkyti, Erika dar ilgai pūtėsi… Beje, ji pasididžiuodama pasakė, kad su savo nekaltybe ji jau seniai atsisveikino ir jai nereikia jokių bukų patarimų iš senmergių… Žodį “intelektualine” jos sąmonė tiesiog ignoravo.

Nors… Ta pati Agnė, apie kurią jau kalbėjau, pasižymi tikrai giliu intelektualumu.

Kol kas jokių mokslinių įrodymų apie blondinių smegenų nepakankamumą nėra, tad viskas yra tik pamąstymai. Be to, JAV mokslininkai atliko moterų intelekto tyrimą. Geriausiai buvo įvertintos tiek blondinės, tiek brunetės. Antrąją vietą užėmė šatenės. Mažiausiai gudriomis buvo pripažintos raudonplaukės ir tai tik vienas tyrimas…

Anot mūsų kaimyninės šalies (Rusijos) mokslininkų, blondinės pelnė žioplų asmenybių vardą dėl paradoksalaus mąstymo. Esmė tame – teigia specialistai –  kad blondinių hormoniniai skirtumai yra ryškesni, išryškėja grynai moteriška logika, o tai veda į tam tikrą minčių seką, eigą…

Blondinės seksualesnės?

Nepaisant nusistovėjusios nuomonės apie brunečių temperamentą, blondinės iki šiol laikomos seksualesnėmis…

Eksperimentas, atliktas anglų mokslininkų, dalinai patvirtina mitą apie šviesiaplaukių hyperseksualumą. Eksperimento dalyviams buvo rodomos brunečių ir blondinių nuotraukos bei video įrašai. Daugumai vyrų labiau patiko brunetės. Po to į salę buvo pakviestos 80 moterų, turinčių skirtingas plaukų spalvas. Iš pradžių pasirodys keista, tačiau 85 procentai vyrų pasirinko blondines ir raudonplaukes.

Mokslininkai paaiškino tokį nuomonių nepastovumą feromonais – specifinėmis medžiagomis, kurios patenka į aplinką per odos poras. Būtent feromonai, kurių kvapą mes jaučiame to nesuvokdami, traukia įsimylėjėlius vieną prie kito. Taigi, gavosi taip, kad natūralios blondinės ir raudonplaukės “paleidžia” šešis kartus daugiau feromonų, nei brunetės. Tikėtina, kad būtent todėl ir gimė mitas apie tai, kad “džentelmenai renkasi blondines”.

Miega su blondinėmis, o tuokiasi su brunetėmis?

Tie patys minėtieji džentelmenai, remiantis daugybės apklausų duomenimis, rimtų santykių su blondinėmis dažniausiai neužrezga. Ta prasme, turėti blondinę – meilužę – prašom, o jau žiedais apsikeisti geriau su brunete.

Taip, pavyzdžiui, remiantis tyrimais, kurių rezultatai buvo paskelbti UK televizijos kompanijoje “Sky News”, beveik 40 proc. apklaustųjų nurodė, kad norėtų romano su blondine, 22 proc. sutiktų pradėti intrigėlę su raudonplauke. Regzti romaną su brunete užsinorėjo tik 13 procentų, o šatenėms kliuvo tik 6,5 %. Kai pokalbis pakrypo link oficialių santykių įforminimo, 30 procentų dalyvių pageidavo, kad žmona būtų brunetė, 27 proc. norėtų susieti savo gyvenimą su šatene ir tik 15 proc. nurodė, kad norėtu vadinti žmona blondinę. Maždaug panašią nuomonę turi ir Vokietijos bei Rusijos vyrai.

Psichologai paaiškina šį “fenomeną” tuo, kad brunetės sudaro rimtesnių ir patikimesnių moterų įspūdį. Genetikai mano, kad siekimas kurti šeimą su brunetėmis yra užprogramuotas, įdiegtas gamtos. Esmė tame, kad blondinės laikomos silpnesnių genų nešiotojomis, o brunetės – stipresnių. Natūralu, kad ir palikuoniai gims sveikesni, stipresni. Dėl to stiprioji lytis pasąmoningai siekia kurti šeimą būtent su tamsiaplaukėmis damomis.

Tai ką gi vis dėlto renkasi vyrai: brunetes ar blondines?

Vis tie patys mokslininkai teigia, kad brunetės yra labiau priimtinos vyrams, gyvenantiems pagal griežtą loginę sistemą. Tie, kurie gyvena intuityviau, 65 procentų atvejų renkasi natūralias blondines. Įdomu tai, kad grynai vyriškuose apdaruose (kariuomenėje) nuostabios damos įvaizdis visada lydimas šviesių plaukų.

Tačiau galutinai nuspręsti, kokie vyrai renkasi vienas ar kitas damas, sudėtinga. Viskas ir sudėtinga, ir tuo pačiu labai paprasta, nes realaus gyvenimo tu praktiškai niekada neįsprausi į griežtų taisyklių rėmelius. Sklando gandai, kad Džonas Lenonas reikalavo, kad jo pirmoji žmona persidažytų ir taptų blondine. Po to, kaip ji tai padarė, vyrukas įsimylėjo brunetę Yoko Ono, su kuria vėliau ir susituokė.

Istorija, genetika, antropologija nurodo, kad blondinės – mutantės?

Jeigu tikėtume antropologais, šviesių plaukų savininkės atsirado tik besibaigiant ledynmečiui, kaip retos mutacijos pasekmė/rezultatas.

Manoma, kad apie 2200-sius metus (anot vokiečių mokslininkų) natūralios blondinės ding nuo Žemės paviršiaus. Tik per pastaruosius 50 metų blondinų ir blondinių skaičius sumažėjo nuo 49 iki 14 procentų visų žemės gyventojų.

Tam yra keletas priežasčių. Pirmiausia, kad gimtų šviesiaplaukis vaikas, abu tėvai turi būti šviesiaplaukiai. Brunetai/brunetės visada susilaukia tamsiaplaukių vaikelių. Per pastaruosius 50 metų padaugėjo tarpnacionalinių ir tarprasinių santuokų. Be to, šalyse, kuriose vyrauja tamsiaplaukiai, sparčiai didėja populiacija. Europiečiai – vokiečiai, skandinavai, rusai, “šviesaus” geno nešiotojai – vis dažniau apsiriboja vienu vaiku. Mokslininkai mano, kad paskutinis šviesiaplaukis žmogus gims Suomijoje, kur yra didžiausias šviesiaplaukių procentas, lyginant su visais valstybės gyventojais.

Apibendrinkime ir padėkime tašką!

Blondinių privalumai:

1. Jos sutinkamos rečiau (natūralios), dėl to patraukia dėmesį.
2. Blondinės tikrai nėra kvailiausios. Jų tarpe, kaip ir bet kurią kitą plaukų spalvą turinčių merginų tarpe, yra tiek protingų, tiek žiopliukių.
3. Jos kelia aplinkiniams pasitikėjimą.
4. Su blondinėmis dažniau ir lengviau susipažįstama, jos turi daug draugų ir gerbėjų.
5. Tam, kad atrodytų ryškesnė, blondinė neturi daug dažytis. Lengvas makiažas ir gražiai sutvarkyti plaukai – blondinė gaudo susižavėjusių vyrų žvilgsnius. Kad taptų seksualesnė, blondinė turi tiesiog padažyt lūpas raudonu lūpdažiu, “įlįsti” į aptempiančius rūbus ir atsistoti ant aukštų kulniukų.
6. Blondinės atrodo jauniau, nei brunetės, tačiau tik tuo atveju, jeigu šviesūs plaukai išties tinka moteriai.
7. Su šviesia plaukų spalva vyrams asocijuojasi minkštumas, švelnumas, moteriškumas, gerumas ir džiaugsmas.
8. Gerai išauklėtos blondinės greitai ir lengvai randa šalininkų, teigiamai veikia žmones.
9. Blondinę lengviau pastebėti minioje.
10. Blondinė – tai moteriško seksualumo simbolis. Prisiminkime Merlyn Monro, Pamelą Anderson, Šeron Stoun.

Brunečių privalumai:

1. Apie jas nepasakojami kvaili juokeliai ir žmonės nepriima brunečių stereotipiškai.
2. Brunetės atrodo protingesnės ir inteligentiškesnės.
3. Su blondine lengviau pradėti santykius, o dėl brunetės širdies teks pakovoti.
4. Brunetės – aistringos natūros, protingos, stilingos, sterviškos, paslaptingos ir išradingos.
5. Brunetės pasižymi ryškia, kontrastinga išvaizda.
6. Jos gali naudotis ryškia kosmetika ir tuo pačiu neatrodyti vulgariai.
7. Brunetės turi mažiau įkyrių gerbėjų ir susilaukia mažiau gašlių pasiūlymų iš vyrų.
8. Jas rečiau įtaria dėl neištikimybės, o tai reiškia, kad gyvenime būna mažiau pavydo scenų – taupomi nervai.
9. Brunetėms lengviau susilieti su minia, o gyvenime kartais to prireikia.
10. Brunečių plaukai natūraliai blizga, o tai kelia pavydą aplinkinėms damoms ;)…

Ką gi, aš pats galėčiau nuginčyti kiekvieną iš aukščiau išdėstytų faktų, bet palieku šį darbą Jums, brangiosios damos, nes net neabejoju, kad atsiras norinčių paprieštarauti arba padiskutuoti! Mano nuomone, t.y. mano skoniui priimtina bet kuri plaukų spalva. Svarbiausia – gerai leidžiamas laikas su žavia mergina!!! Na, o moters žavesys susideda tikrai iš daugiau nei plaukų spalvos, aukštakulnių, lūpdažių ir kitų paviršutiniškų dalykų…

 
Komentarai
Naujas komentaras