Dalinatės lova su mylimuoju – kenkiate savo sveikatai

 
Poros neturėtų dalintis meilės guoliu, kitaip tariant – miegojimas atskirai, pagerina mylimųjų sveikatos būklę, teigia mokslininkai. Miego specialistai iš Didžiosios Britanijos teigia, jog dauguma žmonių neišsimiega, yra nuolat pavargę būtent dėl to, kad miega kartu su antrosiomis pusėmis. Tyrimų rezultatai byloja, jog net 50% kartu miegančių porų patiria vienokius ar kitokius miego sutrikimus, kenkiančius bendrai sveikatos būklei.

Gydytojas Stanley, su žmona miegantis atskirose lovose, pasakoja, jog pažvelgus iš istorinės perspektyvos – dalintis lova su kitu asmeniu nebuvo priimtina. Tradicija, su sutuoktiniu dalintis bendru meilės guoliu atsirado tik industrinės revoliucijos laikais, kai žmonės masiškai kraustėsi gyventi į miestus, kuriame minios buvo sausakimšos. Ir vienam žmogui buvo skiriama nedaug asmeninės erdvės.

Net pačiais seniausiais laikais, gyvuojant Romos imperijai sutuoktiniai viena lova naudodavosi tik norėdami patenkinti seksualinius poreikius ir pasimėgauti meilės žaidimais, tačiau viskam pasibaigus kiekvienas išsiskirstydavo į savo kambarius. Todėl Didžiosios Britanijos mokslininkas, dirbantis miego tyrimų laboratorijoje taip pat elgtis siūlo ir šio amžiaus gyventojams.

Vyras teigia, kad miegodami atskirai tapsite laimingesni, geriau pailsėsite, būsite žvalesni ir gera nuotaika taps kasdiene Jūsų palydove. Priešingu atveju neišsimiegojęs žmogus gali susirgti depresija, širdies ligomis, tikėtinas vidinių organų veiklos sutrikimas. Ne gano to, tinkamai nepailsėjus sulėtėja mūsų reakcija į aplinką, tampame ne tokie atidūs, todėl lengvai galime patekti į nelaimingus atsitikimus ir susižeisti.

Nors dauguma sutuoktinių  porų teigia, kad miegodami kartu jie pailsi ne ką prasčiau nei miegodami atskirai, tačiau gydytojo atlikti tyrimai byloja priešingai. Atlikęs eksperimentą su 40 porų gydytojas nustatė, jog net 50% tyrime dalyvavusių asmenų miego kokybė buvo netinkama ir nekokybiška.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras