Didžiausi mitai apie lytiniu būdu plintančias ligas

ziv.jpg
 
Lytiniu būdu plintančios ligos daug kam yra mistika bei nepažinta teritorija. Tikriausiai dėl to apie jas sklando daugybė mitų, kurie prisideda prie to, kad žmonės užsikrečia LPL. Dėl to, jog patiki visuomenėje sklandančiais mitais ir pramanais, kai kurie žmonės praranda sveikatą ir užsikrečia ligomis, kurios pakerta jų seksualinį gyvenimą bei sveikatą.

Be abejo yra priešingų atvejų, kada žmonės bijo seksualiai save atskleisti bei pilnai mėgautis seksu, nes bijo lytiniu būdu plintančių ligų. Šis straipsnis apžvelgs dažniausiai pasitaikančius mitus apie LPL ir pasakys teisybę, kaip iš tiesų yra. 


Net ir mylintis su prezervatyvu galima užsikrėsti LPL ar ŽIV


Tiesa tik iš dalies ir labai mažos dalies. Jeigu prezervatyvas nesandarus arba naudojamas neteisingai, tada apsauga nuo LPL sumažėja. Tačiau, jeigu prezervatyvas naudojamas teisingai ir yra pagamintas žinomo bei patikimo gamintojo – tikimybė užsikrėsti yra beveik neegzistuojanti.


Oralinio sekso metu neįmanoma užsikrėsti LPL


Visiškai netiesa. Jeigu oralinis seksą moteris vyrui daro kai šis nedėvi prezervatyvo – tikimybė užsikrėsti atsiranda ir yra labai reali. Taip pat ir vyrui, kuris atlieka kunilingą LPL sergančiai moteriai – tokia tikimybė yra. Vis dėlto rizika užsikrėsti tokiu būdu – mažesnė nei vaginalinio ar analinio sekso metu.


Jeigu turiu tik vieną partnerį (-ę) neužsikrėsiu LPL


Beveik tiesa. Jeigu abu esate vienas kito pirmieji partneriai ir neeksperimentuojate su kitais žmonėmis, tikimybė susirgti lytiniu būdu plintančia liga beveik neegzistuoja. Tačiau taip būna retai, o venerinės ligos neretai būna su menkais simptomais arba išvis besimptomės, todėl jų ir pastebėti kartais nepavyksta. Taip nepastebimai ir niekam nežinant galima užsikrėsti tokia liga, net, jei ir turite vieną partnerį.


Dažnai tikrindamasi(-s) išvengsiu visų ligų


Netiesa. Dauguma tyrimų padeda surasti tik dažniausias ir labiausiai paplitusias ligas, tokias kaip virusų infekcijos, chlamidiozė, ŽIV t.t. Tačiau įprastame tyrime paimtas tepinėlis ne visada leis atskleisti tikrąją lytinių organų bei sveikatos būklę. Todėl net ir dažnai besitikrinantys žmonės gali susirgti. 


LPL galima užsikrėsti baseinuose, bendrose pirtyse ar voniose


Netiesa. Nors grybelis ar kiti grybeliniai parazitai labai sunkiai bet gali patekti į jūsų organizmą, LPL sukeliantys mikroorganizmai yra žiauriai neatsparūs aplinkai. Bet kas, kas nėra žmogaus kūnas jiems yra bene iškart mirtina. Baseine ar bet kurioje kitoje viešoje vietoje tas ligas sukeliančių mikroorganizmų, jei ir išsiskiria, tai nedaug. Nedaug reiškia, jog jų tikrai neužteks sukelti jumyse ligą. Reali galimybė užkrėsti yra tik sueities metu.


Praplaunant makštį po akto apsaugos nuo venerinių ligų


Žiauri netiesa, viskas yra net gi priešingai. Toks neatsargus elgesys gali sukelti rimtų komplikacijų moters lytinių organų srityse ir net gimdos uždegimą. Žinokite, jog toks „praplovimas“ labiau plauna smegenis nei makštį. Taip galite užsikrėsit ir bakterine vaginoze.


Apsiplaunant penį po akto ir nusišlapinant po akto sumažinama venerinių ligų rizika


Neįrodyta, bet gali būti tiesa. Jokių aiškių tyrimų ir faktų, įrodančių šį mitą nėra, bet tai laikoma profilaktika. Profilaktinės priemonės nekenkia, bet reikėtų imtis ir papildomų veiksmų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras