Eini „į kairę“? Kaltink neištikimybės geną!

 
1 komentaras
Pasirodo, palaidūnai, miegantys su savo viršininkais, tarnaitėmis ar draugų žmonomis, yra dėl to visai nekalti.

Remiantis moksliniais tyrimais, blogas elgesys gali būti pateisinamas genetinėje sandaroje esančiu „neištikimybės“ genu.

Tyrimo metu Bringhamtono universiteto mokslininkas Justin‘as Garcia susiejo palaidūnišką gyvenimo būdą su „neištikimybės“ genu DRD4.

Remdamasis DNR pavyzdžiais, gautais iš 181 aktyvaus jauno žmogaus, J. Garcia atrado ryšį tarp vieno DRD4 varianto, geno, kuris paveikia dopamino receptorius, ir neištikimybės, vienos nakties nuotykių, gėrimo ir nuolatinio jaudulio troškulio.

DRD4 taip pat buvo pramintas „ištvirkėlių genu“.

„Visi žmonės turi, taip vadinamą, paleistuvavimo ar „neištikimybės“ geną. DRD4 genas, kuris veikia dopamino receptorius smegenyse, yra svarbus malonumo ir atpildo jausmams. Jis veikia, kai žmonės iššoka iš lėktuvo, mylisi, geria alkoholinius gėrimus ir lošia“, - sakė J. Garcia.

Jei žmogus turi būtent tokio tipo DRD4 geną, jis gali būti linkęs pasikartojantį, intensyvų seksualinių pojūčių siekimą: vienos nakties nuotykius ir neištikimybę.

„Vieni žmonės gali iššokti iš lėktuvo ir pasakyti: „Oho! Buvo nuostabu“, o kiti – šokti su parašiutu, nusileisti ir sušukti: „Ei, aš noriu vėl pakilti į viršų!”

J. Garcia teigė, kad žmonėms, priklausomiems nuo dopamino ir mėgstantiems riziką, yra labai svarbus malonumas ir atlygis: neįpareigojantis seksas ir vienos nakties nuotykiai gali būti vertinami kaip didelės rizikos, didelio atlygio veiksmai, kurie suteikia pasitenkinimą ir malonų dopamino pliūpsnį.

Mokslininkas pridėjo: „Žmonės genus, kurie gali paveikti jų poelgius, tačiau nederėtų užmiršti, kad ir patys žmonės gali valdyti savo elgesį“.   

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Mes cia nieko dieti.. :p
Naujas komentaras