Gėlės suminkština moters širdį, net ir per atstumą...

c7eb3f31affce9ad0bcd7ce2dd3706f3.jpeg
 
Neseniai atlikto tyrimo rezultatuose skelbiama, kad moterys daug dažniau mato vyrą kaip patrauklų ir sutinka eiti į pasimatymą su nepažįstamuoju, jei jie dovanoja spalvotų gėlių.

Sąsajos tarp romantikos ir gėlių yra tokios stiprios, kad iš esmės, net nesvarbu ar vyras gėles pirko pats.

Nicolas Gueguen, psichologas iš Pietų Britanijos universiteto, atrado ir tai, kad paprasčiausia puokštelė narcizų ant gretimo staliuko ar spalvų gausa kieme gali suminkštinti moters širdį.

Viename iš tyrimų N. Gueguen 46 savanorių studenčių prašė paprasčiausiai atsisėsti kambaryje ir peržiūrėti vaizdo įrašą, kuriame vyras kalba apie save.

Pusė studenčių vaizdo medžiagą žiūrėjo kambaryje, kuriame buvo trys vazos su gėlėmis – keletu rūšių rožių, saulutėmis ir medetkomis. Kitos sėdėjo identiškame kambaryje be gėlių.

Peržiūrėjusios vaizdo medžiagą kambaryje, dekoruotame gėlėmis, studentės vertino vyrą kaip patrauklesnį ir labiau norėjo nueiti su juo į pasimatymą nei tos, kurios žiūrėjo kambaryje be gėlių.

Kitame tyrime, tas pats eksperimentas buvo pakartotas su 122 18-20 metų vienišomis moterimis.

Šį kartą, po vaizdo įrašo peržiūros jos buvo palydėtos į kambarį, kuriame sėdėjo vyras.

Joms buvo pasakyta, kad jis yra taip pat eksperimente dalyvaujantis studentas, tačiau iš tiesų jis buvo mokslininkų pasamdytas aktorius.

Kai pora būdavo paliekama viena, vyrui buvo liepta penkias minutes kalbėti apie eksperimentą ir tada pakviesti moterį į pasimatymą.

Kiekvieną kartą jis vartojo tiksliai tuos pačius žodžius: „Mano vardas Antoine, tu atrodai labai miela“.

„Pagalvojau, gal duotum man savo telefono numerį? Galėčiau vėliau tau paskambinti, nueitume ko nors išgerti kitą savaitę“, - sakė jis.

Jei moteris pasakydavo taip, jis užsirašydavo jos telefono numerį. Jei ji nesutikdavo, jam buvo liepta pasakyti:  „Nieko tokio, tai ne problema“ ir nusišypsoti.

Po kelių sekundžių įeidavo mokslininkas ir paaiškindavo moterims, kas čia vyksta iš tikrųjų.

Ir vėl, gėlės moteris darė lengviau priimančias gerbėjo dėmesį.

Pusė moterų, kurios žiūrėjo vaizdo įrašą kambaryje be gėlių, priėmė vyro pasiūlymą. Tačiau skaičiai padidėja iki 81 proc. tarp tų moterų, kurios turėjo kontaktą su gėlėmis.

„Šie rezultatai patvirtina populiarią nuomonę, kad gėlės gali aktyvuoti romantiškus jausmus ir palengvinti pasimatymą“, - sakė N. Gueguen.

„Gėlės yra susijusios su romantika, todėl gali būti, kad jos iš anksto informuoja moteris“, - sakė Richard Wiseman, Hertfordšyro universiteto psichologas, tiriantis potraukį.

„Idėja yra tokia, kad to nė nesuprantant, tam tikros asociacijos iškilusios mintyse, padaro įtaką žmonių elgesiui po to“.

„Vis dėlto, aš manau, kad yra kitas paaiškinimas. Gėlės atrodo gražiai ir gardžiai kvepia, jos pakelia nuotaiką. O jei esi geros nuotaikos, tu esi linkęs būti kūrybingu, draugišku, maloniu ir gali lengviau pastebėti kažką patrauklaus“, - pridėjo jis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras