Gyvenimiškos pamokos, kurias išmoksti tik klysdamas

1_QQ-kCpNMFoBxT-2OZ9PmOg.jpeg
 
Perskaitei pavadinimą ir galvoji, kad esi neklystantis? Yra sakoma, kad kvailys mokosi iš savų klaidų, o protingas - iš svetimų. Gali būti, kad tau tikrai pasisekė ir gyveni mokydamasis iš svetimų klaidų, todėl niekada nesuklysti rinkdamasis.

Tačiau niekada nesakyk niekada. Galbūt tavęs jau rytoj laukia rimtas nusivylimas. Po penkerių metų tave ištiks krizė arba perskaitęs šį straipsnį suprasi, kad ilgą laiką taip mąstydamas klydai.

Tu - ne pasaulio centras

Galbūt tai tau nuskambėjo juokingai, tačiau įsidėmėti tai tikrai verta. Tu nesi pasaulio centras, todėl į viską, kas tau nutinka, žiūrėk globaliai. Galbūt darbe tavęs nepaaukštino, nors ir žadėjo. Galbūt išsiskyrei ir dabar grauži save, kad jau viskas, antros pusės tikrai nerasi. Tau pastarosiomis dienomis taip nesiseka, todėl dėl visko kaltini save, nes nepakankamai stengeisi, patingėjai, o dar ir apsirgai...

Purtai galvą ir sakai NE, taip tau nenutinka? Gal ir nenutinka, tačiau pasižiūrėk į save iš šalies. Tu visiems padedi. Skubi į pagalbą. Artimieji ir draugai žino, kad jei į tave kreipsis, tu visada atsiliepsi. Tavimi visi pasitiki ir tu džiaugiesi, kad gali jiems padėti. Juk tau puikiai sekasi, jokių bėdų neturi, todėl nėra kuo skųstis.

Sustok ir daugiau to niekada nedaryk. Atėjo tau laikas išmokti pasakyti tvirtą NE. Tai nebus egoizmas ir tu tikrai neturėtum jaustis blogai, jei atsisakysi kam nors padėti. Atsimink, kad tu nesi pasaulio centras, į kurį kiekvienas gali kreiptis su pagalbos prašymais. Nedalink savęs kitiems be reikalo. Ar iš tiesų manai, kad jie atsilieps į tavo pagalbos šauksmą?

Tu esi savo laimės kalvės

Manai, kad rimti santykiai tau suteiks laimę, todėl ieškai antrosios pusės. Galvoji, kad nauji pirkiniai praskaidrins kasdienybę, todėl leidi sau paišlaidauti. Maldauji draugų užsukti į svečius, nes nenori likti vienas namuose.

Už savo laimę esi atsakingas tik tu. Niekas kitas tau neatneš laimės, jeigu tu to iš tiesų nenorėsi. Dažnas iš mūsų tiki, kad santykiai, nauji pirkiniai ar vakarai mieste su draugais padarys mus laimingais. Tai tik gali praskaidrinti gyvenimą, tačiau neužpildys vidinės tuštumos. Laimė yra vidinis pojūtis ir jeigu tu to nejunti, vadinasi, kažką darai ne taip. Pirmiausia, susidraugauk su savimi ir išmok būti vienas. Įsiklausyk, ko tu iš tiesų nori.

Išmok susitaikyti

Tave skaudinančius dalykus reikia pamiršti. Susitaikyk su jais. Galbūt kai kurie įvykiai tave įkvėpė sunkiai dirbti, todėl dabar turi tai, apie ką anksčiau nesvajojai. Pakeitei savo gyvenimo būdą, nes nuoskaudos tave privertė susiimti ir įrodyti kitiems, kad jie klysta.

Pamiršk pyktį. Pyktis yra viena iš stipriausių žmogaus emocijų, todėl neverta to ilgai laikyti širdy. Pykdamas žmogus išnaudoja daug energijos, kurią galėtų panaudoti kur nors kitur. Galbūt pyktis paskatino imtis tam tikrų priemonių ir iš esmės pasikeisti, tačiau neturėtum ilgai pykti ir taip naikinti savęs. Piktas žmogus skleidžia blogas emocijas, kurios iš pradžių padeda judėti į priekį, o vėliau ėda iš vidaus. 

Atleisk tiems, kurie buvo tave įskaudinę.  Judėk toliau ir nevilk nereikalingo pykčio bagažo su savimi.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras