Įdomūs faktai apie nimfomaniją

maxresdefault(7).jpg
 
1 komentaras
Turbūt daugelis yra susidūrę su terminu „nimfomanija“ – besaikiu noru mylėtis. Šia tema yra diskutuojama žurnaluose, taip pat kuriami filmai apie tai („Nimfomanė“ I ir II dalis, rež. Lars von Trier; „Nimfomanės užrašai“, rež. Christian Molina ir kt.). Gali pasirodyti, kad apie nimfomaniją yra žinoma viskas, bet greičiausiai apie šiuos faktus jums niekas nieko neminėjo.

Nimfomanių tėvynė – Graikija

Terminas „nimfomanija“ atėjo iš graikų mitologijos. „Nimfa“ – tai gamtos dvasia, kuri visada būdavo vaizduojama kaip jauna moteris, pasislėpusi gamtoje. Įdomu tai, kad jos buvo laikomis nekaltomis mergelėmis, bet mylėdavosi tiek su dievais, tiek su žmonėmis – jų neįsimylėdavo, greitai išsiskirdavo ir ieškodavo kito traukos centro. Antroji žodžio dalis „mania“ nurodo didžiulį entuziasmą, geismą, norą. 

Jau žodžio kilmė parodo, kad tik moterys gali būti nimfomanėmis, o nuo sekso priklausomus vyrus reikėtų vadinti edeomanais („edeo“ – moters lytiniai organai + manija). 

Tai ne tik mechaninis seksas

Kai kurie gali manyti, kad nimfomanijų tikslas yra pasimylėti ir patirti orgazmą vis su kitu partneriu. Iš tiesų nimfomanija nėra tik tai. Moteris, kuri yra linkusi į nimfomaniją, neatsigina minčių apie seksą – ji visada mąsto tik apie tai, greitai užsigeidžia naujo sekso partnerio, bet dar greičiau jį palieka. Nimfomanija yra savotiškas „prakeiksmas“, nes galvą užvaldžiusios mintys apie seksą neleidžia moteriai nei normaliai dirbti, valgyti ar miegoti. 

Kas sukelia nimfomaniją?

Yra spėliojama, kad nimfomaniją gali sukelti serotonino, dopamino ir norepinefrino disbalansas. 

Seksualinė prievarta taip pat gali būti viena iš nimfomanijos priežasčių. Tyrimai parodė, kad yra tam tikras ryšys tarp seksualinio išnaudojimo praeityje ir hiperseksualumo. Teorija teigia, kad aukos savotiškai siekia susigrąžinti iš jų pavogtą galią (seksualumą), todėl jos gali turėti daugybę sekso partnerių to beieškodamos.

Nimfomaniją gali sukelti neurozė. Kai kurios moterys emocinį nepasitenkinimą bando kompensuoti seksualiniu aktyvumu, kuris joms nė kiek nepadeda. Po lytinio akto jos jaučiasi vienišos, todėl ieško kito partnerio, tikėdamos, kad su juo viskas bus kitaip.

Vyrai jų nori, bet ar jiems to reikia?

Yra apskaičiuota, kad kas trečias vyras svajoja apie moterį nimfomanę. Vyrui, svajojančiam įgyvendinti slapčiausias seksualines fantazijas nimfomanė atrodo ideali moteris – ji visada pasirošusi ir visada to nori. Vis dėlto, vargu, ar kiekvienas vyras gebėtų patenkinti tokią moterį. Viena amerikietė nimfomanė buvo ištekėjusi net 12 kartų!  Santuokinis gyvenimas ilgai netrukdavo – vyrai arba mirdavo dėl išsekimo, arba tausodami sveikatą patys išsiskirdavo su ja.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Gal yra nimfomanių? :) parašykit. 863470606
Naujas komentaras