Įrodyta: šviesiaplaukės moterys – agresyvesnės

 
Mokslininkai teigia įrodę, kad šviesiaplaukės moterys yra agresyvios ir, palyginus su brunetėmis ar raudonplaukėmis, turi karingų bruožų.

Kalifornijos universiteto mokslininkai pastebėjo, kad šviesių plaukų moterys reikalauja daugiau dėmesio ir kelia daugiau reikalavimų bendraujant.

Mokslininkas Aaronas Sellas tyrė pasitikėjimo savimi ir agresijos sąsajas tarp paskutinio kurso studenčių ir pastebėjo, kad blondinės savo „karinguosius“ bruožus rodė dažniau nei tamsiaplaukės ar raudonplaukės.

„Mes tikėjomės, kad šviesiaplaukės jausis viršesnės už kitas jaunas moteris – įprasta manyti, kad šviesūs plaukai suteikia privilegijų. Vis dėlto, mes tikrai nesitikėjome, jog jos bus daug karingesnės už savo bendraamžes universitete“, - teigė A. Sellas.

Evoliucinės psichologijos specialistė Catherina Salmon iš Redlando universiteto pridėjo: „Blondinės labiau pasitiki savo jėgomis, nors rezultatai nebūtinai patvirtina jų pasitikėjimą. Galbūt brunetės yra linkusios sunkiau dirbti ir tikisi paprastesnio bendravimo dėl pačių susikurtų stereotipų. Tapusios šviesiaplaukėmis, moterys greitai pripranta prie blondinėms tenkančių privilegijų, dažniausiai tai būna padidėjęs vyrų dėmesys“.

Vis dėlto, ne visos blondinės sutinka su nuomone, kad pasitikėjimą savimi lemia plaukų spalva.

Aktorė Emilia Fox sakė: „Turėjau visų spalvų plaukus ir sutinku, kad kartu su plaukų spalva gali kisti ir temperamentas. Vis dėlto, mano ambicijos kyla dėl to, kad mėgstu sunkiai dirbti, o ne dėl to, kad esu šviesiaplaukė“.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras