Ką reiškia, jei sapnuojate savo eks?

9d30753d7bd76ddaac-65421818.jpg
 
1 komentaras
Sapnai – tai dar ne iki galo pažintas ir išaiškintas reiškinys. Sapnuodami mes galime įgyti supergalių, galime bėgti nuo pabaisų arba... aistringai mylėtis su savo eks. Ką gi tai reiškia?

Jūs neseniai buvote susitikę. Jei sapnuojate savo buvusįjį po to, kai atsitiktinai susitikote, veikiausiai tiesiog jūsų viduje vėl sukirbėjo kažkokie seni jausmai. Nebūtinai nerūdijanti sena meilė. Tai gali būti ir dar kartą išgyventas nusivylimo aidas, gailestis ar savigrauža. Kitaip tariant, akys pamatė, o naktį sapnas regėtą vaizdą savaip transformavo, ir tiek.

Kažkas priminė praėjusius laikus. Tai – panaši situacija į prieš tai minėtą susitikimą su buvusiuoju, tačiau gali būti apsieita ir be buvusiojo dalyvavimo. Pavyzdžiui, išgirdote jūsų dainą, apsilankėte kavinėje, kurioje dažnai būdavote kartu ar pamatėte seną bičiulį iš „tų laikų“. Bet priežastis, dėl kurios jūsų eks pasirodė sapnuose – ta pati. Sapnas jums priminė kažkokius jausmus. Galbūt jau kuriate naujus santykius ir pasąmonė įspėja, jog juose darote tam tikrų senų klaidų? O gal kaip tik naujame gyvenime ilgitės kažko iš senojo? 

Jūs pasiilgote santykių. Bet ne jos ar jo. Gali būti, kad jūsų netenkina dabartinė padėtis, ilgitės artumo, intymumo. Bet visai nebūtinai savo ekso. Taigi natūralu, kad sapnuose vis dėlto grįžtate į tuos laikus, kai tie santykiai buvo. Beje, šioje situacijoje kyla natūralus pavojus įsikalbėti, kad ilgitės būtent buvusiojo: jei jums gyvenime trūksta artumo, kurį kažkada turėjote, ir čia dar „akis atveriantis“ sapnas – visai gali būti, jog nukreipsite savo ilgesį toli gražu ne tuo adresu. Taigi jei šis sapnas jus lengvai išmušė iš vėžių, prisiminkite priežastis, dėl kurių išsiskyrėte, pamėginkite prisiminti savo santykių detales realiai, o ne idealizuodamas – ir veikia suprasite, ko iš tiesų ilgitės ir kas sapne tebuvo metafora.

Norite kažko, ką buvęs partneris(-ė) turėjo. Jei sapnuose pajutote pavydą – pavyzdžiui, matėte savo buvusįjį ar buvusiąją su kitu žmogumi – tai vėlgi nebūtinai reiškia, kad pavyduliaujate jo ar jos realiame gyvenime. Galbūt tiesiog pavydite savo buvusiam partneriui ko nors konkretaus – užimamų pareigų, būdo bruožo, kokio nors gebėjimo, kurį norėtumėte turėti. Toks sapnas – tai savotiškas spyris jums: judėkite pirmyn, siekite naujų tikslų, įgyvendinkite savo svajones.
Kita vertus, toks sapnas gali reikšti ir realų pavydą, kurio sau neleidžiate jausti gyvenime. Žinote, kad tas žmogus susirado antrąją pusę, tačiau tik apsimetate, kad jums tai nerūpi. Tokiu atveju sapnas tampa ta erdve, kurioje gali pasireikšti jūsų tikrieji jausmai.

Sapnas gali nieko nereikšti. Tiesa yra tokia, kad mes apskritai nežinome, ar mūsų sapnai mums siunčia kokią nors žinią, ar tėra elektriniai smegenų impulsai, sumetantys į vieną kratinį mūsų atsitiktines mintis, vaizduotės siužetus ir prisiminimus. Tokiu atveju ieškodami užslėptos sapno prasmės tik tuščiai gaištame laiką. 

Ką vis dėlto daryti?

Nelaikykite sapno lemtimi ar ženklu. Sapnuoti pačius įvairiausius dalykus – normalu. Tai visai nereiškia, kad sapną reikėtų traktuoti kaip tiesioginę nuorodą susitikti ar atnaujinti santykius. Ypač jei anksčiau apie tai nė negalvojote ar apskritai mintis apie susitikimą su buvusiuoju jums nemaloni. Tai buvo tiesiog sapnas. Gal net savotiškas košmaras. Ir nieko daugiau.

Neskambinkite jam ar jai vien dėl to, kad susapnavote. Prietaringi žmonės tikina, jog susapnavus seniai matytą žmogų pravartu su juo susisiekti realiame gyvenime: galbūt kaip tik dabar jam reikia jūsų pagalbos, arba jums tas žmogus gali kuo nors padėti. Taigi jei realiame gyvenime nejaučiate poreikio skambinti ar susitikti – nedarykite to vien dėl sapno. Net jei su partneriu ar partnere ir išsiskyrėte gražiuoju. Visų pirma, tokia skambučio priežastis gali jums sukurti apgaulingų vilčių. Arba sukelti klaidinančių vilčių kitam žmogui. Todėl palikite viską tiesiog taip, kaip yra. Nebent iš tiesų ir be sapno jautėte, kad jums reikia pasikalbėti. 

Negalvokite, kad sapnas išduoda apie širdyje teberusenančią meilę. Kaip jau minėjome, sapnas labai dažnai tebūna tik sapnas. Jei iki šiol žinojote, kad jausmai užgesę, sapnas – tikrai ne priežastis juos iš naujo įpūsti. Nesvarbu, ar ieškosite kelių susitaikyti su savo eks, ar išsiskyrėte galutinai, sapnas atsakymo, ką daryti toliau, tikrai neduos.

Nejauskite kaltės. Jei šiuo metu džiaugiatės naujais santykiais, eks pasirodymas sapnuose gali iššaukti kaltės jausmą. Tai – irgi normalu: juk tarytum mintimis pabėgate nuo dabartinio partnerio pas senąjį. Ypač jei sapne išdarinėjote ką nors pikantiško. Jei jaučiate kaltę prieš dabartinį partnerį – galima sakyti, tai geras ženklas. Vadinasi, jūsų dabartiniai santykiai išties artimi. Taigi belieka prisiminti, kad sapnas – tai viso labo nesąmoninga įvairių vaizdinių projekcija, ir tiek. Tačiau jei panašūs sapnai kartojasi vėl ir vėl – ko gero, tai reiškia, kad savo buvusiuose santykiuose nesate sudėlioję visų taškų ant i. Tai vėlgi nėra ženklas, kad turėtumėte su buvusiuoju ar buvusiąja susitikti. Tačiau savo mintyse dar kartą perkratyti, kas tuose santykiuose buvo ne taip, ko iš jų pasimokėte ir kodėl juos nutraukėte, vertėtų.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai (1)
Per dvejus metus tas pats !! Gal zmones noretu naujo?)
Naujas komentaras