Kai už lango šalta - šilumos ieškoma romantiniuose filmuose

 
Kinomanai šaltuoju metų laiku dažniau renkasi romantinius filmus, teigiama naujo tyrimo išvadose. Jo autoriai siekė ištirti sąsajas tarp romantikos ir fizinės šilumos filmų kontekste.

„Žmonės dažnai įsivaizduoja meilę esant šiltą. Šios sąsajos tarp meilės ir šilumos pasirodo kasdienėje kalboje, dainose ir eilėraščiuose“, - rašė autoriai Jiewen Hong (Honkongo mokslo ir technologijų universitetas) ir Yacheng Sun (Kolorado universitetas). „Tačiau ar yra sąsajos tarp romantiškos meilės ir šilumos yra tik metafora, ar egzistuoja ir reali jungtis tarp šiltų jausmų ir fizinės šilumos?“

Tyrimas apėmė 4 laboratorinius bandymus ir internetinės filmų nuomos kompanijos duomenų analizę. Jo metu mokslininkai tyrė hipotezę, kad romantiški filmai yra labiau mėgstami, kai žmonės yra fiziškai sušalę, nes šaltis aktyvuoja ir psichologinės šilumos poreikį. Vieno iš tyrimų metu mokslininkai pastebėjo, kad šaltą arbatą geriantys žmonės tarp kitų žanrų dažniau renkasi būtent romantinius filmus nei tie, kurie geria karštą arbatą.

Kito bandymo metu tyrėjai reguliavo kambario, kuriame sėdėjo dalyviai, temperatūrą. Įdomu, kad kai dalyviai prieš pasirinkdami filmą imdavo nerimauti dėl šalčio, pirmenybė buvo teikiama romantiniams filmams. Norėdami įrodyti, kad laboratorinių tyrimų rezultatai egzistuoja ir realiame pasaulyje, tyrimo autoriai analizavo internetinės DVD nuomos įmonės duomenis. Jie palygino vartotojų nuomojamus filmus su temperatūra ir pastebėjo, kad romantiniai filmai būdavo populiaresni tada, kai už lango spausdavo šaltukas.

„Šis tyrimas šį tą sufleruoja kino industrijai“, - rašė autoriai. „Kino kompanijos galėtų pasiekti geresnių rezultatų išleisdamos savo filmus šaltuoju metų laiku, kai oro temperatūra yra žemesnė“.

 
Komentarai
Naujas komentaras