Kaip perdirbti senus sekso žaisliukus?

ils-cr-ent-des-sextoys-en-recyclant-le-plastique-des-oc-ans-4.jpg
 
Kasdien vis labiau ir rimčiau susimąstome apie aplinkosaugą, o tai reiškia, jog turime bent jau rūšiuoti atliekas. Ir rūšiavimas neaplenkia ir sekso žaisliukų. Taigi gal būt turite žaislą, kurį kadaise dievinote, tačiau atradote ką nors naują, kas jums ypač patinka, o senasis žaisliukas guli nenaudojamas? Ką daryti su senu žaisliuku? Perdirbti!

Kaip galite perdirbti senus sekso žaislus?

Žmonės gali perdirbti savo senus žaisliukus nunešdami juos į tam skirtas vietas prekybos centruose, jei nejaučia dėl to gėdos. Taip pat galima nunešti juos į elektronikos surinkimo vietas, tačiau žmonės labai dažnai gėdijasi. Tačiau pasaulyje yra iniciatyvų, kurios specialiai sukurtos sekso žaisliukų perdirbimui.

„Come As You Are“ yra kooperatyvas, kuris atvėrė duris 1997 – aisiais Toronte. Čia dirbantys žmonės rūpinasi sekso žaisliukų perdirbimu ir drąsina visus, kurie nori atsikratyti senais sekso žaislais. Paprasčiausiai reikia išvalyti žaislą, o tada atvežti jį arba išsiųsti paštu. Štai ką „Come As You Are“ darbuotojas sako apie sekso žaislų rūšiavimą: „Manau tai priklauso nuo asmeninių gyvenimo prioritetų. Jei manai, kad rūšiavimas yra svarbus ir naudoji daug sekso žaislų, tai jų rūšiavimas tau bus svarbus. O jei manai, kad apokalipsė jau arti ir daugiau niekas nėra svarbu, tada gali deginti juos savo kieme. Mes manome, kad tai svarbu ir negalime gyventi teršdami aplinką.“

Liūdna, tačiau sekso žaislų perdirbimas nėra paprastas. Niekur nerasite dėžės su užrašu „sekso žaislams“, kaip randate šiukšlių konteinerius popieriui, metalui ir stiklui. Ir atrodo tokių paslaugų labai trūksta visame pasaulyje. Taip yra dėl sudėtingo žaisliukų laužymo, rūšiavimo ir perdirbimo. Taip pat daugelis žmonių gėdijasi šios temos. Šiais laikais vis dar yra daug stigmų susijusių su seksualumu, ypač moterų, o sekso žaislų tema kartais matoma kaip tabu. Dėl šios priežasties yra daugybė žmonių, kurie tikrai nori rūšiuoti savo senus žaisliukus, tačiau gėdijasi sužinoti kaip tą padaryti. Tačiau, jei nebijote šiek tiek pasidomėti šia tema, geriausia būtų susisiekti su vietine elektronikos atliekų surinkimo kompanija. Taip pat, jei planuojate įsigyti naują žaisliuką, visada galite padovanoti senąjį draugui prieš tai idealiai išvalę žaislą.

LELO sekso žaisliukai yra draugiški aplinkai

Nepaisant to, kad vis dar gana sunku efektyviai perdirbti senus sekso žaislus, gerai žinoti, jog LELO atlieka savo dalį. LELO žaisliukai pagaminti naudojant netoksiškas medžiagas be ftalatų ir kitų kenksmingų medžiagų ir jie atitinka Europos sąjungos keliamus reikalavimus elektronikos rūšiavimui.

Šie žaisliukai taip pat gaminami ilgaamžiai, o tai reiškia, jog LELO produktais mėgausitės tikrai ilgai, o tai sumažins aplinkos taršą. Tai tiesiog sąmoningas pirkimas!

Taigi, nors šie perdirbimo pasirinkimai yra riboti, tai nėra visiškai neįmanoma. Viskas priklauso nuo gėdos atsikratymo, kad dingų stigmos. Milijonai žmonių turi ir naudoja sekso žaisliukus, tačiau daugelis jų paprasčiausiai drovisi apie tai kalbėtis.

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras