Kaip susikurti sėkmingą gyvenimą?

porele-5767d981032b5.jpg
 
Ar esi kada pagalvojęs, kaip būtų nuostabu, jei mokėtum atsukti laiką atgal? Išvengtum įvairių klaidų, nepatogių situacijų, priimtum geresnius sprendimus ir apskritai gyvenimo kokybė būtų daug geresnė!

Tačiau žmogus mokosi iš savo padarytų klaidų. Vargu, ar net ir atsukus laiką atgal, išvengtum klaidų. Kiekviena gyvenimiška situacija yra skirtinga, todėl negali būti tikras, kad pasirinkai tinkamai. O gal pasirinkai gerai, tačiau dabar atrodo priešingai?

Biblijoje yra sakoma, kad kvailys mokosi iš savo klaidų, o protingas - iš svetimų. Šį kartą siūlome pažvelgti į dažniausias žmonių daromos klaidos ir susimąstyti - galbūt ir tu darai šias klaidas? Kas žino, galbūt perskaitęs šį tekstą pakeisi savo požiūrį į kai kurias situacijas.

Gyventi tik šia diena

Planai, planai, planai… Sunkiai dirbi, kad turėtum šviesią ateitį. Planuoji, ką darysi po metų ir labai pyksti, kai tavo planai nepavyksta… Juk tu įdėjai tiek daug darbo, ir jeigu tau nepavyks, vadinasi, bus labai blogai!

Pasistenk atsipalaiduoti. Mes visi turime planų ir norime turėti sočią ateitį, tačiau pamirštame, kad reikia gyventi ČIA IR DABAR. Planuok, dirbk, svajok ir įgyvendink savo planus, tačiau nepamiršk, kad tu gyveni dabar, todėl tu sau leisti atsipalaiduoti. Bent vieną kartą. Nes daug dirbdamas gali labai greitai nudegti...

Jau per vėlu? Ne!

Aš per senas mokytis… Norėčiau pakeisti darbą, bet kas mane priims? Jau per vėlu susilaukti vaikų… Niekada nesukursiu šeimos… Per vėlu kažką daryti, nes jau pavėlavau…

Greičiausiai esi susidūręs su situacija, kuomet atrodo, kad kažką jau per vėlu daryti. Tačiau sprendimas visada yra. Ir labai paprastas.

Jeigu nori kažko imtis, nieko nelauk ir padaryk tai dabar. Kuo ilgiau delsi, tuo labiau pradedi abejoti savimi. Abejonės žudo motyvaciją, todėl turėtum imtis to, apie ką svajoji. Naujas darbas, mokslai, kelionės - imk ir daryk tai. Nes nepabandęs nesužinosi, ar tai buvo geras (o gal blogas) sprendimas. 

Po lietaus visada pasirodo saulė

Gyvenimas nėra rožėmis klotas. Būna sunkių akimirkų, kai atrodo, kad viskas krenta iš rankų. Nesiseka darbe, pyktis su artimaisiais, o kaip tyčia draugai užsiėmę savais reikalais ir nepaklausia, kaip tu laikaisi…

Viskam savas laikas. Pyk ant pasaulio, kad jis toks neteisingas tau, tačiau atsimink, kad tai tik laikina. Kaip po lietaus pasirodo saulė, taip ir po sunkių dienų ateina šviesesnis rytojus. Palauk, pakentėk ir sulauksi gražesnės dienos.

Tau tikrai nerūpi, ką pasakys kiti…

… nes tik tu gyveni savo gyvenimą, o ne kaimynai, menkai pažįstami asmenys ar draugai. Tu sprendi, ką daryti, todėl neverta galvoti, ką apie tai mano kiti. Kodėl tau apskritai tai turėtų rūpėti?

Dažnai žmonės bijo neigiamo kitų žmonių įvertinimo. Esą, nereikia išsišokti prieš kitus - juk niekas taip nedaro! Tačiau ir jie taip darytų. Arba darytų priešingai, tačiau kažko išsigąsta ir nepasiryžta priimti sprendimų dėl savo gyvenimo.

Gyvename tik kartą, todėl reikia gyventi taip, kaip liepia širdis. Nes niekas nežino, kada ateis ta paskutinė gyvenimo akimirka…

Suaugusiems.lt

 
Komentarai
Naujas komentaras